Narodowe Czytanie 2021

Dnia 10 września 2021 r. społeczność naszej szkoły została włączona w kolejną edycję Narodowego Czytania - ogólnopolskiej akcji społecznej propagującej czytelnictwo i znajomość literatury narodowej. Uczniowie należący do grupy teatralnej “Na Fali” odczytali przez radiowęzeł fragment “Moralności Pani Dulskiej” G. Zapolskiej. Młodych aktorów wspomógł pan Andrzej Łakomy, wcielając się w rolę Felicjana Dulskiego i wypowiadając słynne zdanie: “A niech Was wszyscy diabli!” Utwór wybrany do tegorocznego Narodowego Czytania powstał w 1906 r. i wzbogacił literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie “dulszczyzny” weszło na trwałe do języka polskiego i oznacza zakłamanie, grę pozorów, podwójną moralność, dwulicowość, tworzenie dobrego wizerunku na potrzeby innych.

Attachments:
Download this file (narodowe czytanie 2021.jpg)narodowe czytanie 2021.jpg[ ]2389 kB