"Sleeveface - Ubierz się w książkę"

W marcu biblioteka szkolna ogłosiła konkurs fotograficzny pod hasłem "Sleeveface - Ubierz się w książkę", przeznaczony dla uczniów klas 4-8 oraz dla nauczycieli. Zadanie konkursowe polegało na wyszukaniu w domowych biblioteczkach książki, której okładkę uda się precyzyjnie zestawić z twarzą lub inną częścią ciała, by tworzyły złudzenie spójnej całości. Następnie należało poprosić kogoś o wykonanie zdjęcia i przesłać je do biblioteki. Konkurs został ogłoszony z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Miał na celu przede wszystkim zaakcentowanie, że książka wciąż nam towarzyszy i że nadal może być fantastycznym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Ponadto była to też okazja, by zainspirować uczestników do wykonania czegoś nowego, innego, pobudzić ich kreatywność czy może po prostu oderwać od nauki zdalnej. W konkursie wzięło udział 18 uczniów oraz 6 nauczycieli. Wszyscy przesłali bardzo ciekawe prace. Należą im się wielkie brawa za oryginalne pomysły, aranżację tła ( zdjęcia wykonano w plenerze lub w pomieszczeniu) i zaangażowanie. 8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotek i Bibliotekarza. Tego dnia komisja konkursowa dokonała oceny prac, przyznając 18 naród i 6 wyróżnień.

Nagrody: Nikodem Kaniewski , Maksymilian Kasprzak, Lena Kreczmer, Maria Kubiak, Marcel Majewski, Maja Maślankowska, Emilia Nowak, Monika Nowak, Antonina Olejnik, Wiktor Paszkier, Emilia Poprawska, Maja Włodarczyk

Wyróżnienia: Mikołaj Andrzejczak, Wiktoria Kokocińska, Wiktor Łabędzki, Michał Nawotka, Aleksandra Piechocka, Tomasz Sikorski.

Nagrody - nauczyciele: Agata Bryl, Angelika Kasprzak, Małgorzata Kasprzak, Dariusz Kreczmer, Katarzyna Płaczek- Kowalska, Sylwia Wałkiewicz.

Prace konkursowe można podziwiać na wystawie w holu szkoły. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców zostaną wręczone w czerwcu, po powrocie uczniów do szkoły. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspólną zabawę z KSIĄŻKĄ w roli głównej!!!

Jak zawsze zachęcamy do czytania książek. Jednym z patronów 2021 r. jest Stanisław Lem. Może warto przywołać jego słowa odnośnie czytania:

" Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile  jakieś meble już w niej przed lekturą stały". Zatem czytajmy i "meblujmy" nasze głowy... z głową.

Attachments:
Download this file (IMG_6942 (1).jpg)IMG_6942 (1).jpg[ ]2079 kB
Download this file (IMG_6943 (2).jpg)IMG_6943 (2).jpg[ ]1990 kB
Download this file (IMG_6944 (1).jpg)IMG_6944 (1).jpg[ ]2164 kB
Download this file (IMG_6945.jpg)IMG_6945.jpg[ ]2046 kBOdsłon artykułów:
1558545