Aktualności

Dnia 24 lutego 2011odbył się zorganizowany przez bibliotekę szkolną konkurs „ZNAMY DZIECI Z BULLERBYN”.

Konkurs przeprowadziła P. Justyna Matusiak. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej, w tym czternaścioro dzieci z klasy 3a oraz troje dzieci z klasy 3b.

Czytaj więcej: Konkurs Dzieci z Bullerbyn

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

Karnawał to okres zimowych bali i zabaw. Uczniowie naszej szkoły mieli także możliwość uczestniczenia w dyskotekach karnawałowych. Dnia 23 lutego na balu przebierańców  najpierw bawili się  uczniowie klas I-III, a później IV-VI Szkoły Podstawowej.

Czytaj więcej: Dyskoteka Karnawałowa

Szkolny Zespół Biskupiański
na V  Festiwalu Tradycji i Folkloru w Domachowie.
 
     „Nasza mała Ojczyzna to Biskupizna” – region, w którym dążymy do podtrzymania oraz troskliwego pielęgnowania tradycji praojców.
      Aby ocalić od zapomnienia dawne stroje, zwyczaje i obyczaje swoich przodków, zrodziła się idea organizowania imprez folklorystycznych, gromadzących miłośników Biskupizny. Podczas tych  uroczystości prezentują swój dorobek artystyczny zespoły biskupiańskie z naszej gminy.
     W tym roku odbył się już V Festiwal Tradycji i Folkloru organizowany corocznie w Domachowie. W czasie trwania festiwalu zaprezentował swoje umiejętności wokalno-taneczne Szkolny Zespół Biskupiański działający przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi. Członkowie zespołu w przepięknych, ludowych strojach zademonstrowali  wiersze, przyśpiewki gwarą biskupiańską oraz zaprezentowali tańce regionalne. Występ dzieci wzbudził duże zainteresowanie i uznanie ze strony widzów, zwolenników i miłośników Biskupizny. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz otrzymały upominki ufundowane przez Burmistrza Krobi, pana Sebastiana Czwojdę.Odsłon artykułów:
1681357