Aktualności

12 Poznań Maraton
 
altUczniowie naszej szkoły już po raz trzeci kibicowali maratończykom w Poznaniu. 12 poznański  Maraton w tym roku był rekordowy z powodu ilości biegaczy, którzy ukończyli wyznaczoną trasę oraz z powodu najlepszego czasu znów należącego do znanego nam Kenijczyka. Klasa  sportowa VI c wraz z kilkoma uczniami z innych klas udała się w ten niedzielny poranek do Poznania, aby kibicować, szczególnie Maratończykom z naszej gminy. Potrafią to świetnie robić, ponieważ organizatorzy Maratonu dostrzegli trud i zaangażowanie dzieci i nauczycieli. Po raz kolejny zostali wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepiej Kibicującą Szkołę. Jak można nie zauważyć barwnych transparentów, chorągiewek, czapek, szalików, a przede wszystkim dodrze bawiących się młodych ludzi,  dla których sport nawet jeśli jest się w roli kibica to super zabawa i wypełnianie antycznej zasady „ W zdrowym ciele, zdrowy duch”.
alt30 września 2011r. (piątek) uczniowie szkoły uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”. Posprzątaliśmy Park im. Jana Pawła II przy Kościele Św. Mikołaja, teren wokół Pałacu na Fosie, przy „Orliku”,  wokół szkoły oraz Ogród Ludowy. Z Urzędu Gminy  otrzymaliśmy worki, na śmieci i jednorazowe rękawiczki. Uczniowie uzbierali 21 worków śmieci, które zostały wywiezione przez pracowników Gminy na wysypisko. Akcja miała na celu nie tylko zwiększyć estetykę porządkowanych miejsc, ale również rozwijać wśród uczniów świadomość ekologiczną.

Zawody lekkoatletyczne w Żytowiecku
 

         W dniu 30 września 2011 roku, na nowo wybudowanym kompleksie sportowo - lekkoatletycznym w Żytowiecku, odbyły się zawody lekkoatletyczne, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. W rywalizacji sportowej startowały  drużyny z Żytowiecka, Starej Krobi, Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, Lubinia, Pępowa, Ponieca, Pudliszek i Krobi.
 

Czytaj więcej: Zawody lekkoatletyczne w Żytowiecku

W załączniku podane są tematy projektów edukacyjnych dla klas 2 gimnazjum w roku szkolnym 2011/2012.
Attachments:
Download this file (Tematy projektów 2011.doc)Tematy projektów 2011.doc[ ]37 kB
W załączniku podany jest plan dowozów na rok szkolny 2011/2012
Attachments:
Download this file (dowozenie.doc)dowozenie.doc[ ]24 kBOdsłon artykułów:
1660092