Aktualności

W czwartek 10 listopada 2011 r. w naszej szkole wszyscy uczniowie i nauczyciele proszeni są o noszenie rozetek w narodowych barwach. Rozetka powinna mieć  średnicę  5 cm, wykonana ze wstążki lub tasiemki. W środku biała, a na zewnątrz czerwona. Proszę o wykonanie ich we własnym zakresie i przypięcie na agrafce po lewej stronie klatki piersiowej. Będzie to wyraz upamiętnienia  Święta Niepodległości w ZSPiG w Krobi.
Attachments:
Download this file (rozetka.jpg)rozetka.jpg[ ]210 kB
Nasza szkoła w projekcie pt. „eSzkoła – Moja Wielkopolska”.
            Wraz z 75 gimnazjami z całej Wielkopolski będziemy realizować projekt "eSzkoła - Moja Wielkopolska". W ramach projektu uczniowie wezmą udział w zajęciach pozalekcyjnych, których rezultatem będą projekty uczniowskie. Oprócz tego młodzież zagra  w prowadzonej online grze edukacyjnej na portalu Moja Wielkopolska. Pytania i zadania do realizacji w grze będą opracowywane przez zespoły uczniowskie. Najlepsi uczniowie wezmą udział w finale gry – konkursie .
            Opiekę nad realizacją całego projektu sprawować będzie rada naukowa składająca się z wykładowców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Ważnym działaniem jest przeprowadzenie 32 wykładów online z przedmiotów przyrodniczych i matematyki dla wszystkich uczniów. W wykładzie będą uczestniczyli wszyscy uczniowie zaangażowani w projekt – wybrana reprezentacja w sposób bezpośredni – na sali wykładowej, a reszta dzięki bezpośredniej transmisji streamingowej przez Internet. Ponadto w ramach realizacji projektu odbędą się wizyty członków rady naukowej w szkołach uczestniczących w projekcie.
Na stronie http://www.kolorowyuniwersytet.amu.edu.pl/regulamin/ znajduje się regulamin projektu pt. "Kolorowy Uniwersytet". Projekt przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i realizowany przez Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
      Dnia 19 października 2011 r. w Borku Wielkopolskim odbył się I Festiwal Piosenki Religijnej. Do festiwalu z naszej szkoły, na podstawie nagrań, dostali się: duet Weronika Szpara (kl.IIc) i Sandra Chudy (kl.IIIc), Katarzyna Junkert (kl.IIIc), Bernadeta Gorzkiewicz (kl.IVa) i Paweł Peśla (kl.VIc).
      Każdy uczestnik śpiewał dwie piosenki. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Bernadeta Gorzkiewicz w kategorii 7-11 lat zajęła III miejsce, a Paweł Peśla otrzymał nagrodę Grand Prix festiwalu.
     Uczniów do konkursu przygotował i nagrał piosenki konkursowe opiekun muzyczny wszystkich wykonawców z naszej szkoły pan Krzysztof Kasperczak.
 
Wycieczka do Wrocławia
      We wtorek 18.10.2011 r klasy VIa i VIc SP odwiedziły Instytut Nauk Geologicznych we Wrocławiu. Uczniowie wzięli udział w warsztatach z pracownikami Muzeum Mineralogicznego i Geologicznego. Udali się do Sali im. Prof. Józefa Zwierzyckiego, w której wykładał dla studentów po II wojnie światowej. Prowadząca dr Jolanta Muszer zachęcała młodzież z Krobi do studiowania na Wydziale Geologicznym.
      Na gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego znajduje się Wieża Matematyczna, z której podziwialiśmy panoramę miasta, a Aula Leopoldina swym barokowym wystrojem wywarła ogromne wrażenie na wszystkich. Ostatnim punktem wycieczki było odwiedzenie cmentarza gdzie spoczywa nasz Patron prof. Józef Zwierzycki.
       Uczniowie i opiekunowie byli pod ogromnym wrażeniem wobec zaangażowania pracowników Instytutu Nauk Geologicznych dla nas mieszkańców Krobi. Wycieczka na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich
.Odsłon artykułów:
1681393