Akcja „Pluszaki”

W dniu 8 czerwca 2011 r. klasa III b wybrała się z wizytą do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą strażaków, sprzętem jakim dysponują, zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz wysłuchali pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Bezpieczne wakacje – wizyta najmłodszych w Komendzie Policji

W ramach realizacji działań profilaktycznych Komendę Powiatową Policji w Gostyniu odwiedzili uczniowie klasy III b. Dzieci zapoznały się z codzienną pracą policjantów. Zwiedziły dyżurkę, w której miały możliwość zapoznania się z monitoringiem  miasta oraz zobaczyć jak na co dzień pracują gostyńscy policjanci. Dużą ciekawostką było zapoznanie się z tajemniczą pracą techników kryminalistyki.

Wizyta w Koninie

W czwartek 9 kwietnia przedstawiciele wszystkich klas naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Konina. Dzięki uprzejmości pana Zbigniewa Bryja – Prezesa Zarządu oraz pani Katarzyny Chmiel- Kierownika Biura Zarządu, mieliśmy możliwość zobaczenia od wewnątrz elektrowni Pątnów, która wchodzi w skład Zespołu Elektrowni Pątnów- Adamów –Konin.

Wykaz podręczników na rok szkolny 2011/2012

 

 

Attachments:
Download this file (gimnazjum.doc)Gimnazjum[ ]77 kB
Download this file (szkoła podstawowa.doc)Szkoła podstawowa[ ]83 kB

Polacy w świecie

Profesor Józef Zwierzycki

1888-1961

Pod takim tytułem 3 czerwca 2011 roku na I piętrze, w holu gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego otwarto wystawę poświęconą Profesorowi Józefowi Zwierzyckiemu. Wystawa zorganizowana w 50-rocznicę śmierci wielkiego uczonego i w 50- lecie powstania KGHM Polska Miedź S.A. przypomina zasługi Tego wybitnego Polaka i Krobianina. Ekspozycja będzie czynna do końca lipca 2011r.
Odsłon artykułów:
1558501