Aktualności

Dnia 8 lutego 2012 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi odbył się II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas I-III. Jego organizatorami byli: wicedyrektor szkoły pan Krzysztof Kasperczak oraz nauczycielki kształcenia zintegrowanego panie: Elżbieta Rosa, Hanna Hoska, Ewa Dechnik, Karolina Molicka, Maria Giera, Adriana Biernat, Jolanta Musielska i Danuta Gajewska.
W konkursie wzięło udział 24 uczestników ze szkół w Krobi (18), Starej Krobi (3), Gostkowa (2) i Sułkowic (1). Ich wykonania oceniało jury w składzie: Katarzyna Szablewska, Małgorzata Kasprzak i Leszek Żelazny (przewodniczący).

Czytaj więcej: II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas I-III

Konkurs informatyczny dla uczniów szkół podstawowych,
gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Zachęcamy do wzięcia udziału. Chcesz dowiedzieć się więcej? Kliknij na baner.Dodatkowych informacji o konkursie udziela p. Michał Ratajczyk
Konkurs dla uczniów zorganizowany przez "Życie Gostynia".
Kliknij w obrazek,
aby zobaczyć szczegóły
.

Z życia grup teatralnych…

 
Dla grup teatralnych: „Na Fali” i „Na Fali-Junior” zaplanowane zostały następujące zadania do realizacji w bieżącym roku szkolnym 2011/12 (oprócz stałych punktów programu edukacji teatralnej):
•kontynuacja działalności mającej na celu popularyzowanie gwary wielkopolskiej podczas uroczystości szkolnych i środowiskowych (cały rok)
•przygotowanie programu z okazji Świąt Bożego Narodzenia (listopad-grudzień)
oraz z okazji Święta Patrona Szkoły (kwiecień-maj)
•przygotowanie spektaklu dyplomowego pt: „Baśń o Grającym Imbryku” i zaprezentowanie go na scenie Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (wrzesień-luty) oraz    w Gminnym Ośrodku Kultury w Krobi (marzec-kwiecień)

Czytaj więcej: Z życia grup teatralnych…

Projekt multimedialny Jan Paweł II do Wielkopolan
 
W pażdzierniku Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu ogłosił Projekt multimedialny na temat Jan Paweł II do Wielkopolan.  Projekt polegał na wykonaniu przez uczniów z klasy I - IV pracy plastycznej  a uczniów z klasy V - VI oraz gimnazjum prezentacji multimedialnej do słów Ojca Świętego Jana Pawła II, które  wypowiedział  do Wielkopolan  podczas  Jego  pielgrzymek  do  Polski.      W projekcie wzięło udział 211 uczniów z całego  województwa  wielkopolskiego. 4 lutego 2012 r. podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu odbyła się konferencja podsumowująca zakończenie projektu. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń naszej szkoły Adrian Ratajczak z klasy IV b. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 
Odsłon artykułów:
1681358