KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
 
      Dnia 27 października br. w czytelni szkolnej odbył się Finał III Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 32 uczestników (14 z kl. 4-6 SP
i 18 z kl. 1-3 Gimnazjum). Zostali oni wcześniej wyłonieni w wyniku eliminacji klasowych.
Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: p. Maria Szpurka, p. Elżbieta Waluś
i p. Magdalena Andrzejewska.
      Przy ocenie brano pod uwagę następujące czynniki: płynność, poprawność, dykcję i interpretację czytanego tekstu.
     Nad prawidłowym przebiegiem konkursu, który prowadziła p. Justyna Matusiak, czuwał w kl.4-6 SP p. dyrektor Józef Czarnecki, w kl. 1-3 Gimnazjum – p. dyrektor Michał Ratajczyk.
 
Oto Mistrzowie Pięknego Czytania:
 
Szkoła Podstawowa
kl. 4 – Katarzyna Czwojda
kl. 5 – Zofia Biernat
kl. 6 – Kaja Sikora

 
Gimnazjum
kl. I – Karolina Nowak
kl. II – Anna Kaczmarek
kl. III – Natalia Talarczak

 
W wyniku głosowania publiczność wyłoniła swoich mistrzów pięknego czytania. Werdykt w dużej mierze pokrywał się z decyzją jury:
 
    kl. 4 – Katarzyna Czwojda
    kl. 5 – Jagna Knapp
    kl. 6 – Amelia Gronowska
    kl. I – Maria Szczepaniak
    kl. II – Anna Kaczmarek
    kl. III – Natalia Talarczak

 
Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, jako jedno z działań propagujących czytelnictwo i umiejętność pięknego czytania.

                                  Byliśmy na meczu siatkówki kobiet…

W środę 23 listopada uczniowie naszej szkoły udali się do Wrocławia na mecz siatkówki plus ligi kobiet pomiędzy BKS Aluprof Bielsko-Biała a Impel Gwardia Wrocław. W wyprawie którą zorganizowali Pan Dariusz Kreczmer oraz Pan Mariusz Duda  wzięli udział „młodzi siatkarze i siatkarki” z klas IV a , I A oraz  II A., łącznie ponad 40 osób.


 (zdjęcia z wyjazdu w galerii)

Nasi uczniowie laureatami XIII powiatowego konkursu plastycznego BARWY JESIENI

4 listopada 2011r. w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego „BARWY JESIENI”.  Komisja konkursowa oceniła 536 prac, które napłynęły z 35 placówek oświatowych mieszczących się na terenie powiatu gostyńskiego. Nagrodzono prace 12 osób, a 36 wyróżniono.
Wśród laureatów konkursu nie zabrakło uczniów naszej szkoły.
Nagrody otrzymały:
Wiktoria Nowak z kl. I b
 Daria Stochaj z kl. II b.
Wyróżniono natomiast prace  następujących uczniów:
Michaliny Bezler z kl. III a
Martyny Paszkier z kl. V b
Jakuba Kędziory z kl. II C.
Laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
 
W ZSPiG 18.11.2011 r. odbył się I turniej "WIEDZY O POLSCE I NIEPODLEGŁOŚCI". Nowa formuła obchodów narodziła się pod wpływem chęci ukazania tego Dnia jako święta, radosnego, pełnego pozytywnych relacji i energii w społeczności szkolnej. Klasy I gimnazjum wzięły udział w zabawie przeplatanej elementami rywalizacji. Zadania dotyczyły znajomości kart historii Polski z lat 1914 - 1918 oraz powstań śląskich i wielkopolskiego. Umiejętności plastyczne połączone ze znajomością polskich legend uświetniły  turniej. Uczniowie popisali się jako autorzy słów znanych piosenek:
- Prząśniczka
- Pałacyk Michla
- Przybyli Ułani.
Wykonali baner reklamujący Polskę na szczycie Unii Europejskiej. Na koniec wykazali się wiedzą i bystrością w krótkiej serii pytań, np. z przysłów, kuchni polskiej i z filmów. Zmaganiom uczniów dopingowali  koledzy i koleżanki z klas oraz klasa VI c. Całość została oceniana przez Jury w składzie: Pan Dyrektor Michał Ratajczyk, Pani Jolanta Szpurka oraz pan Mariusz Duda. Gościem specjalnym był  Pan Dyrektor Józef Czarnecki.
Całość została podsumowana ,a  zwycięzcą  została klasa Ic . Wszystkie drużyny otrzymały Dyplomy, a zdobywcy  I miejsca  zostali nagrodzeni  dniem wolnym od zajęć lekcyjnych  do dyspozycji z wychowawcą.
Na koniec  wszyscy  zaśpiewali piosenkę z popularnego programu „Kocham Cię Polsko!”

 
Wycieczka nagrodowa do Złotoryi

W dniach 10-11 października 2011r. wyróżnieni  uczniowie klas pierwszych gimnazjum, pod opieką p.Renaty Busz i p.Danuty Wasiak, brali udział w wycieczce nagrodowej w okolice Złotoryi. Wspaniałym przewodnikiem był doskonale znający te regiony pracownik Muzeum Mineralogicznego Uniwersytetu Wrocławskiego p.Antoni Stryjewski. Dzięki niemu poznaliśmy Rezerwat „Wilcza Góra”, gdzie specjalnymi przejściami, związanymi nawet ze zjazdem na tyłku, dotarliśmy do dawnego wulkanu.
Odsłon artykułów:
1558495