Aktualności

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

          Tradycyjnie przed pierwszym wypożyczaniem książek w bibliotece szkolnej odbywa się w naszej szkole uroczyste  Pasowanie na czytelnika. Z tej okazji  29 marca do małej sali gimnastycznej przybyli zaproszeni goście – dyrektor p. Krzysztof Kasperczyk, sześciolatki Przedszkola Samorządowego „Pod świerkami” z opiekunkami oraz główni bohaterowie – uczniowie klas I z wychowawczyniami.

Czytaj więcej: Mamy nowych czytelników!

"Baśń o Grającym Imbryku" w kinie
 

Grupa Teatralna "Na Fali-Junior" zaprasza wszystkich na spektakl pt: "Baśń o Grającym Imbryku" , który zostanie zaprezentowany w niedzielę 15 kwietnia br. o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Krobi. Wstęp wolny !!!
Attachments:
Download this file (plakat+imbryk11.pdf)plakat+imbryk11.pdf[ ]168 kB
„Mówimy Gwarą”
 
W niedzielę 25 marca br. w Bukówcu Górnym odbył się XVI Konkurs Gwarowy „Mówimy Gwarą”. W tym roku na bókuwieckiej scenie zaprezentowało się 22 uczestników, w tym pięć uczennic z naszej szkoły. Piątoklasistki Jagna Knapp i Monika Lisiecka zajęły II miejsce. Przedstawiły one scenkę pt.: „Płomysł na łobiod”. Natomiast gimnazjalistki Anna Szulc, Lidka Mendyka i Patrycja Andrzejewska uplasowały się na miejscu III. Te ostatnie poopowiadały o zmianach zachodzących obecnie na polskiej wsi i o konsekwencjach tych przemian, prezentując tekst pt.: „Inkszo wieś”. Jak co roku, na konkursie obecny był prof. Jerzy Sierociuk, kierownik Pracowni Dialektologicznej Instytutu Filologii Polskiej UAM, który prowadzi prace nad słownikiem gwary Bukówca Górnego. Konkursowe scenki i monologi przeplatane były piosenkami kapeli Kotkowiacy ze Zbąszynka i występami miejscowego Kabaretu "Dziura".

MISTRZOSTWA REJONU LESZNO W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW 
RAWICZ 2011/2012

 

Nasi uczniowie odniesli duży sukces wygrywając turniej Rejonu Leszno i awansowali    do finału Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawodnicy składali się z uczniów klasy sportowej / VIc / którzy przygotowywali się do udziału w turnieju od IV klasy.
 

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA REJONU LESZNO W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW - RAWICZ 2011/2012

      Dnia 31 stycznia 2012 r. sala gimnastyczna ZSPiG w Krobi wypełniła wesoła gromada uczniów przebranych  w stroje baśniowych i filmowych bohaterów. Uczniowie nauczania wczesnoszkolnego przez ponad godzinę bawili się podczas wypełnionego tańcami, rozrywkami i konkursami balu. Uśmiech nie znikał z ich twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechnięte buzie dzieci i zadowolenie rodziców. Organizatorkami balu były wychowawczynie klas I-III.
 Odsłon artykułów:
1660047