Aktualności

Konkurs dla uczniów zorganizowany przez "Życie Gostynia".
Kliknij w obrazek,
aby zobaczyć szczegóły
.

Z życia grup teatralnych…

 
Dla grup teatralnych: „Na Fali” i „Na Fali-Junior” zaplanowane zostały następujące zadania do realizacji w bieżącym roku szkolnym 2011/12 (oprócz stałych punktów programu edukacji teatralnej):
•kontynuacja działalności mającej na celu popularyzowanie gwary wielkopolskiej podczas uroczystości szkolnych i środowiskowych (cały rok)
•przygotowanie programu z okazji Świąt Bożego Narodzenia (listopad-grudzień)
oraz z okazji Święta Patrona Szkoły (kwiecień-maj)
•przygotowanie spektaklu dyplomowego pt: „Baśń o Grającym Imbryku” i zaprezentowanie go na scenie Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (wrzesień-luty) oraz    w Gminnym Ośrodku Kultury w Krobi (marzec-kwiecień)

Czytaj więcej: Z życia grup teatralnych…

Projekt multimedialny Jan Paweł II do Wielkopolan
 
W pażdzierniku Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu ogłosił Projekt multimedialny na temat Jan Paweł II do Wielkopolan.  Projekt polegał na wykonaniu przez uczniów z klasy I - IV pracy plastycznej  a uczniów z klasy V - VI oraz gimnazjum prezentacji multimedialnej do słów Ojca Świętego Jana Pawła II, które  wypowiedział  do Wielkopolan  podczas  Jego  pielgrzymek  do  Polski.      W projekcie wzięło udział 211 uczniów z całego  województwa  wielkopolskiego. 4 lutego 2012 r. podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu odbyła się konferencja podsumowująca zakończenie projektu. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń naszej szkoły Adrian Ratajczak z klasy IV b. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

                                         WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZY

1 grudnia 2011 roku odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów szkoly podstawowej. Do konkursu przystapiło 15
uczniów klas szóstych, którzy rozwiązywali test składający się z pytań zamkniętych i otwartych. Dwoje uczniów: Andrzej Szal  kl.VIa i Dawid Kaczmarek kl.VIc uzyskało wymaganą liczbę punktów, aby zakwalifikować się do kolejnego, rejonowego etapu konkursu. Etap rejonowy odbył się 26 stycznia 2012 roku w Gostyniu i uczestniczyło w nim aż 83 uczniów z różnych szkół naszego regionu. Ku naszej radości Andrzej Szal został finalistą tegoż konkursu.
2 marca br w Poznaniu walczył na szczeblu wojewódzkim o tytuł laureata, gdzie przyjechało aż 191 uczniów z całego wojewodztwa wielkopolskiego. Niestety Andrzejowi zabrakło zaledwie 3 punktów, aby ten tytuł zdobyć. Mimo wszystko gratulujemy naszemu Finaliście sukcesu dotarcia na najwyższy szczebel Konkursu Przyrodniczego.

 
Od 30 stycznia 2012 będzie zmiana planu lekcji. Nowy plan znajduje się w sekcji Uczeń->plan lekcji.Odsłon artykułów:
1635299