Aktualności

„Mówimy Gwarą”
 
W niedzielę 25 marca br. w Bukówcu Górnym odbył się XVI Konkurs Gwarowy „Mówimy Gwarą”. W tym roku na bókuwieckiej scenie zaprezentowało się 22 uczestników, w tym pięć uczennic z naszej szkoły. Piątoklasistki Jagna Knapp i Monika Lisiecka zajęły II miejsce. Przedstawiły one scenkę pt.: „Płomysł na łobiod”. Natomiast gimnazjalistki Anna Szulc, Lidka Mendyka i Patrycja Andrzejewska uplasowały się na miejscu III. Te ostatnie poopowiadały o zmianach zachodzących obecnie na polskiej wsi i o konsekwencjach tych przemian, prezentując tekst pt.: „Inkszo wieś”. Jak co roku, na konkursie obecny był prof. Jerzy Sierociuk, kierownik Pracowni Dialektologicznej Instytutu Filologii Polskiej UAM, który prowadzi prace nad słownikiem gwary Bukówca Górnego. Konkursowe scenki i monologi przeplatane były piosenkami kapeli Kotkowiacy ze Zbąszynka i występami miejscowego Kabaretu "Dziura".

MISTRZOSTWA REJONU LESZNO W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW 
RAWICZ 2011/2012

 

Nasi uczniowie odniesli duży sukces wygrywając turniej Rejonu Leszno i awansowali    do finału Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawodnicy składali się z uczniów klasy sportowej / VIc / którzy przygotowywali się do udziału w turnieju od IV klasy.
 

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA REJONU LESZNO W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW - RAWICZ 2011/2012

      Dnia 31 stycznia 2012 r. sala gimnastyczna ZSPiG w Krobi wypełniła wesoła gromada uczniów przebranych  w stroje baśniowych i filmowych bohaterów. Uczniowie nauczania wczesnoszkolnego przez ponad godzinę bawili się podczas wypełnionego tańcami, rozrywkami i konkursami balu. Uśmiech nie znikał z ich twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechnięte buzie dzieci i zadowolenie rodziców. Organizatorkami balu były wychowawczynie klas I-III.
 
Dnia 8 lutego 2012 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi odbył się II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas I-III. Jego organizatorami byli: wicedyrektor szkoły pan Krzysztof Kasperczak oraz nauczycielki kształcenia zintegrowanego panie: Elżbieta Rosa, Hanna Hoska, Ewa Dechnik, Karolina Molicka, Maria Giera, Adriana Biernat, Jolanta Musielska i Danuta Gajewska.
W konkursie wzięło udział 24 uczestników ze szkół w Krobi (18), Starej Krobi (3), Gostkowa (2) i Sułkowic (1). Ich wykonania oceniało jury w składzie: Katarzyna Szablewska, Małgorzata Kasprzak i Leszek Żelazny (przewodniczący).

Czytaj więcej: II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas I-III

Konkurs informatyczny dla uczniów szkół podstawowych,
gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Zachęcamy do wzięcia udziału. Chcesz dowiedzieć się więcej? Kliknij na baner.Dodatkowych informacji o konkursie udziela p. Michał RatajczykOdsłon artykułów:
1635294