Aktualności

DWIE ZŁOTE MINIATURY DLA TEATRU „Na Fali”

W dniach 14-16 czerwca br. młodsza grupa teatralna „Na Fali” uczestniczyła w Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych „Miniatury`2012” w Opolu. Forum zostało zorganizowane już po raz trzynasty przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Opolski Teatr Lalki i Aktora oraz Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola. W tegorocznej edycji konkursu na opolskiej scenie zaprezentowało się 15 zespołów teatralnych (13 z Polski, 1 z Ukrainy, 1 z Litwy) po wcześniejszym uzyskaniu kwalifikacji na podstawie nagrania spektaklu.

Czytaj więcej: DWIE ZŁOTE MINIATURY DLA TEATRU "Na Fali"

Na początku czerwca uczniowie klas IV-VI  i gimnazjum uczestniczyli w klasowych rywalizacjach dwuetapowego konkursu ortograficznego ”Mistrz Ortografii”.
Do drugiego  etapu przechodziły trzy osoby z każdej klasy. W minionym tygodniu
poznaliśmy Mistrzów, którzy z ortografią są za pan brat.
Oto  Mistrzowie Ortografii:

 
SZKOŁA PODSTAWOWA                          GIMNAZJUM
klasy IV     Zofia  Hałas  (IV a)              klasy I  Karolina Nowak ( I B)
klasy V    Monika Lisiecka (V b)               klasy II  Patrycja Ostaszewska (II C)
klasy VI   Kaja Sikora  (VI b)                  klasy III  Dominika Chuda ( III A)
Gratulujemy!!!!

 
Z Wielgusa na Polska – Andora
Zajmując 2. miejsce w finale Wielkopolski XVII Turnieju im. Marka Wielgusa, otrzymaliśmy w prezencie od Polskiego Związku Piłki Nożnej bilety na mecz Polska – Andora. Ogromna radość. Rozpoczęliśmy przygotowania – koszulki w barwach narodowych, szaliki z napisem Polska i Gmina Krobia, farby do włosów, makijaż, flaga biało – czerwona z hasłem „Krobia” na białym tle. Wreszcie nadszedł dzień 2. czerwca i o 5.00 spotkała nas rzecz zupełnie nieoczekiwana.

Czytaj więcej: Z Wielgusa na Polska - Andora.

     III Ponadpowiatowa Spartakiada Sportów Obronnych w Borku Wlkp.

    Dnia 14 czerwca w Borku Wlkp. odbyła się III Ponadpowiatowa Spartakiada Spotów Obronnych Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych oraz Młodzieży Niepełnosprawnej. Nasi reprezentanci szkoły podstawowej w składzie: Iwona Bzdęga, Wiktoria Olejniczak, Jakub Busz i Adam Urbański zajęli III miejsce drużynowo a Iwona Bzdęga zajęła takie samo miejsce indywidualnie. W kategorii szkół gimnazjalnych zespół w składzie: Małgorzata Szymankiewicz, Milena Dziedzic, Aleksander Polowczyk i Michał Muszkieta zdobyli I miejsce a Milena Dziedzic została najwszechstronniejszą zawodniczką w tej samej kategorii. Gratulujemy naszym koleżankom i kolegom! 
Pomimo deszczu wszyscy bardzo dobrze się bawili i wywieźli z gościnnego Borku wspaniałe wspomnie
nia.
 


W załączniku znajduję się komunikat w sprawie kiermaszu podręczników na rok szkolny 2012/2013.
Attachments:
Download this file (Kiermasz - komunikat.pdf)Kiermasz - komunikat.pdf[ ]138 kBOdsłon artykułów:
1660066