Aktualności


Podwójnie wyróżnieni………………..
 
W poniedziałek  10 grudnia w Gostyniu rozstrzygnięto piątą edycje konkursu na „wolontariusza  roku powiatu gostyńskiego”. Tym razem jedną z piętnastu nominowanych do tej nagrody była nauczycielka biologii z naszej szkoły - Pani Longina Pietrzak. Jej działalność  została doceniona przez kapitułę konkursu i nagrodzono ją specjalnych wyróżnieniem.

Czytaj więcej: Podwójnie wyróżnieni………………..

Finał IX Powiatowego Konkursu Piosenki „Śpiewać każdy może”
 
     Dnia 2 grudnia 2012 r. w Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi odbył się finał Powiatowego Konkursu Piosenki  „Śpiewać każdy może”. Jego organizatorami byli: Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi oraz Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi.
W finale wzięło udział  zgromadził 28 wykonawców z 6 gmin powiatu gostyńskiego, wyłonionych w eliminacjach gminnych. Konkurs rozegrano w trzech kategoriach wiekowych. Ich wykonania oceniało jury w składzie: pani Marzena Mizgalska – przewodnicząca, pani Lidia Wytykowska – członek, pani Hanna Ratajczyk – członek.
 

Czytaj więcej: Finał IX Powiatowego Konkursu Piosenki "Śpiewać każdy może"

PLUSZOWY MIŚ W BIBLIOTECE I NIE TYLKO…
       Tydzień poprzedzający Światowy Dzień Pluszowego Misia (25.XI)  z inicjatywy biblioteki szkolnej obfitował w „misiowe” konkursy i „odkurzanie”  Misia Uszatka. Przed biblioteką umieszczone zostały plansze z miśkami i niedźwiedziami oraz poezją poświęconą misiom. Wychowawczynie w klasach 1-3 szkoły podstawowej czytały głośno opowiadania  z książki Czesława Janczarskiego „Miś Uszatek”. Książki,  których bohaterami są misie znalazły swoje miejsce na wystawce w czytelni. Uczniowie klas 2 i 3 szkoły podstawowej wzięli udział w  interaktywnym konkursie „Znam Misia Uszatka”. Przedstawiciele klas 1-6 szkoły podstawowej współzawodniczyli w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel miś”, który odbył się w czytelni, a efekty tego konkursu można podziwiać na wystawie przed biblioteką. Konkurs  planszowy  „Czy znasz misie?”  przeznaczony był dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Na spotkaniu w czytelni laureaci konkursów odebrali nagrody, a uczestnicy miśki oraz dyplomy. Oto wyniki tych konkursów:

Czytaj więcej: PLUSZOWY MIŚ W BIBLIOTECE I NIE TYLKO…

 Eliminacja gminne IX Powiatowego Konkursu Piosenki „Śpiewać każdy może”
 
     Dnia 18 listopada 2012 r. w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi odbyły się eliminacje gminne IX Powiatowego Konkursu Piosenki „Śpiewać każdy może”. Wzięło w nich udział 55 uczestników z gminy Krobia podzielonych na 3 kategorie: kat. I – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, kat. II - uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i kat. III – uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
     Uczestników oceniało jury w składzie: pani Marzena Mizgalska – przewodnicząca, pani Hanna Ratajczyk – członek i pani Lidia Wytykowska – członek.
     Każdy z uczestników otrzymał czekoladę, produkty z zakładu HJ Heinz z Pudliszek, a wyróżnieni dyplomy i maskotki.

Czytaj więcej: Eliminacje gminne IX Powiatowego Konkursu Piosenki "Śpiewać każdy może"

    W dniu 17 listopada odbyły się ostatnie zawody Mistrzostw Szkolnej Ligi Strzeleckiej w Dwuboju. Uczniowie naszej szkoły wypadli znakomicie zajmując dwa pierwsze miejsca: w kategorii szkół podstawowych i w kategorii gimnazjów. Reprezentowali Szkołę Podstawową następujący uczniowie: Wiktoria Olejniczak, Julia Frączek, Alicja Sorbicka, Przemysław Szczepaniak i Sebastian Ciesielski. Gimnazjum reprezentowali: Joanna Nele, Milena Dziedzic, Iwona Bzdęga, Szymon Mendel i Michał Muszkieta.
   
 Wśród szkół podstawowych drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły w Starej Krobi a trzecie - uczniowie ze Szkoły w PudliszkachDrugie i trzecie miejsca w kategorii gimnazjów zajęły odpowiednio reprezentacje szkół w Borku i Pudliszek.
   Oprócz rywalizacji w zawodach było miejsce na poznanie nowych kolegów i koleżanek a także na wspaniały placek i gorącą herbatę. Ogólnie mówiąc zabawa była świetna.

Odsłon artykułów:
1681357