II ZLOT MEDIATORÓW RÓWIEŚNICZYCH W WIELOWSI

W dniach 26-28 października 2018r. w Szkole Podstawowej w Wielowsi spotkało się 60 mediatorów rówieśniczych z terenu Wielkopolski. Wśród nich byli uczniowie mediatorzy z naszej szkoły oraz szkół sąsiednich Pudliszek i Starej Krobi pod opieką dorosłych mediatorów Dariusza Kreczmera i Katarzyny Górkowskiej.
Szkoły Podstawowe Gminy Krobia reprezentowali uczniowie:  

 
Maria Rozwalka             kl. VIII a          SP Krobia
Angelika   Bartz              kl. VIII a          SP Krobia
Kacper Ratajczak           kl. VIII c          SP Krobia
Aleksandra Czwojda      kl.VIII c           SP Krobia
Amelia Chuda                kl. III B G         SP Krobia
Sara Kreczmer               kl. III B G         SP Krobia
Weronika Majewska       kl. III B G         SP Krobia
Sandra Bzdęga              kl. III C G         SP Krobia
Julia Biernat                   kl. VIII              SP Stara Krobia
Oliwia Bąk                      kl. VIII              SP Stara Krobia
Dominika Celka              kl. VII a            SP Pudliszki
Maria Adamczak            kl. VII a             SP Pudliszki
Kacper Zaremba            kl. III B G          SP Pudliszki

 
Podczas zlotu młodzież miała okazję do wymiany doświadczeń mediacyjnych, wspólnych rozmów i nawiązania bliższych relacji z rówieśnikami, a także młodszymi i starszymi kolegami i koleżankami z innych szkół między innymi: Wielowsi, Rososzyc, Masanowa, Ostrowa  Wlkp., Kalisza oraz Poznania. Wśród uczestników gospodarzy i gości  panowała bardzo przyjazna i miła atmosfera. Pierwszego dnia poszczególne grupy mediatorów przygotowały artystyczne prezentacje zawierające informacje o swoich szkołach , miejscowości, którym towarzyszyły śpiew, taniec oraz poczucie humoru. Dużo czasu młodzież spędziła w tutejszej sali sportowej uczestnicząc w zajęciach integracyjnych, sportowych, których inicjatorkami i realizatorkami były panie ze Szkoły Podstawowej W Wielowsi Mirosława Kmiecik i Katarzyna Telega. Pyszne posiłki dla naszych podopiecznych przygotowali Państwo Mikołajczykowie z Kaliskiej Spółdzielni „Imbir”, a panie kucharki z miejscowej szkoły oraz pan woźny zadbali o estetykę konsumpcji oraz ład i porządek w szkole. Jesteśmy wdzięczni pedagogom i młodzieży  z Wielowsi za zaproszenie, gościnność oraz ciepłe przyjęcie. Dziękujemy także władzom samorządowym Miasta i Gminy Krobia za sfinansowanie tego przedsięwzięcia. Najlepszym wyrazem wdzięczności są opinie uczniów mediatorów na temat zlotu, którymi podzielili się z opiekunami (zapis w oryginalnym kształcie, bez korekty).


II  WIELKOPOLSKI  ZLOT  MEDIATORÓW  RÓWIEŚNICZYCH

alt

         W dniach 26-28 października w Wielowsi odbył się zlot mediatorów, który był nie tylko okazją do odnowienia "starych" znajomości, ale i zawarcia nowych.
Piątkowy wieczór to czas na zakwaterowanie w salach oraz na prezentacje grup. Od samego rana w sobotę graliśmy, wspinaliśmy się na wyżyny, obowiązkowo tańczyliśmy belgijkę, pisaliśmy opinię o zlocie, śpiewaliśmy, jedliśmy pizzę i robiliśmy wieeeele różnych rzeczy. Spotkanie to miało głównie charakter integracyjny i okazało się, że młodzież wcale nie musi mieć telefonów, żeby się dobrze bawić. Wystarczy im po prostu doborowe towarzystwo. Dla potencjalnych mediatorów zlot był okazją, aby przekonać się, czy chcą zająć się mediacjami. Dziękujemy paniom Mirosławie Kmiecik za zaproszenie i pani Kasi Teledze za zorganizowanie zajęć. ❤
Ctrl+Z: cofamy przemoc"- warsztaty z cyberprzemocy

Dnia 11.10.2018 roku klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Krobi wzięły udział w zajęciach warsztatowych z cyberprzemocy. 
1 października, przypadał Światowy Dzień Zapobiegania Nękaniu i jednocześnie pierwszy dzień Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa, uwzględniając współczesne niebezpieczeństwa  w sieci nasza placówka zaproponowała warsztaty dla uczniów. W podobnych zajęciach udział będą brać nauczyciele i zaproszeni rodzice w listopadzie. Inicjatorem projektu jest Fundacja Rodziny DUDA im. Maksymiliana Duda. Zajęcia równocześnie prowadziły będą dwie Panie  trenerki z Fundacji ,,Szansa" z Głogowa, współpracujące z Fundacją z Pakosławia
. Ten skierowany do młodzieży, nauczycieli i rodziców cykl warsztatów poświęconych dyskryminacji oraz zapobieganiu cyberprzemocy, czyli różnym formom nękania w sieci, ma służyć głównie zwróceniu uwagi na skalę problemu i próbę pomocy ewentualnym ofiarom sieci internetowej, a także formom wsparcia i zapobiegania  przekraczania przysłowiowych ,,granic przyzwoitości", tym bardziej, że nie od dziś wiadomo, że w sieci nie jesteśmy anonimowi. Nie zabrakło także z młodzieżą rozmów o tolerancji we współczesnym świecie i przejawach dyskryminacji.

Dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości postanowiliśmy zebrać 100 przepisów kulinarnych, z których korzystają rodzice naszych uczniów i które stanowią tradycję naszego regionu. Przepisy zostały przyniesione przez uczniów, ale ich źródło pochodzenia nie jest znane. Część z nich jest kultywowana z dziada pradziada, ale część to nowe przepisy zaczerpnięte być może  z Internetu lub wytestowane przez młode pokolenie. Celem naszej akcji jest pokazanie jakie są upodobania mieszkańców gminy Krobia. Publikujemy przepisy na stronie internetowej szkoły ,aby wszyscy mogli z nich skorzystać i aby upamiętnić niezwykłą datę odzyskania wolności. Wolności, z której teraz możemy się wszyscy wspólnie cieszyć.

 
Attachments:
Download this file (100 przepisów na 100 lecie.pdf)100 przepisów na 100 lecie.pdf[ ]285 kB
Harmonogram dowozów w dniu 3 września 2018 r.

Chwałkowo         7:15                  Żychlewo      7:20
Florynki              7:20                  Wymysłowo   7:25
Rogowo               7:25                  Potarzyca     7:35
Grabianowo         7:30
Dworzec PKP       7:35

Odwóz ok. godz. 10:00
Odsłon artykułów:
1006283