Aktualności
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
wtorek, 27 listopada 2018 11:11
Młodzi Koryfeusze 2018
 
W piątek 9 listopada br. w kinie „Zachęta” w Kleczewie odbył się jubileuszowy 20 Wielkopolski Konkurs na Monodram Dziecięcy „Młodzi Koryfeusze”, zorganizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kleczewie. 23 młodych adeptów sztuki teatralnej z różnych stron Wielkopolski rywalizowało między sobą, prezentując niełatwą formę teatralną jednego aktora.  Zmagania konkursowe oceniała komisja artystyczna pod przewodnictwem Magdaleny Płanety, aktorki, reżyserki, założycielki Teatru Planeta M.  Formuła konkursu nie zakłada  poszczególnych miejsc na podium.  Jurorzy po burzliwych obradach przyznali nagrody dla najlepszych uczestników .  W gronie laureatów  znalazła się reprezentująca naszą szkołę szóstoklasistka Aleksandra Piechocka. Podobnie  jak rok temu Ola wróciła z konkursu z nagrodą.  Uczennicy należą się słowa uznania za  bardzo dojrzałą prezentację  monodramu „Piąty talerz”, przygotowaną na podstawie tekstu Doroty Terakowskiej pod kierunkiem Magdaleny Andrzejewskiej.
 

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kreczmer   
poniedziałek, 26 listopada 2018 21:34


Zapraszamy miłośników gier planszowych na 
Szkolny Turniej w MŁYNEK


alt
 

Turniej odbędzie się  5 grudnia 2018 r. o godzinie 12.00 w małej sali gimnastycznej. Każdą klasę reprezentować będą 2 osoby wskazane przez wychowawcę.  40 uczniów startujących w turnieju zostanie podzielonych na sześć grup wiekowych, w których każdy z grających rozegra cykl spotkań systemem „każdy z każdym”. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody za udział w turnieju.
 
Grupa 1 – 8 uczniów z klas 4
Grupa 2 – 8 uczniów z klas 5
Grupa 3 – 6 uczniów z klas 6
Grupa 4 – 6 uczniów z klas 7 
Grupa 5 – 6 uczniów z klas 8
Grupa 6 – 6 uczniów z klas 3 Gim


Młynek - Zasady gry:
 
  • Gracze losowo wybierają rozpoczynającego.
  • Partia składa się z trzech etapów: rozstawiania pionków, rozgrywki właściwej oraz rozgrywki trzema pionkami.
  • Na początku gracze na zmianę ustawiają swoich 9 pionków na polach planszy.
  • Następnie w swojej turze gracz przesuwa jeden z pionków wzdłuż zaznaczonej linii na sąsiednie pole, o ile jest wolne.
 
alt
 
 

  • Pionki przeciwnika mogą być zbijane. Jeśli jednemu z graczy uda się ustawić "młynek", tzn. trzy pionki na jednej z narysowanych linii, to wówczas może on zabrać z planszy jeden z pionków przeciwnika nie stojący w młynku.
 
alt
 
 

  • Jeśli jednemu z graczy zostaną tylko trzy pionki, rozpoczyna się trzeci etap gry. Od tej pory w swojej turze może on przestawić dowolnie wybrany ze swoich pionków na dowolnie wybrane wolne pole (tzn. nie ma obowiązku poruszania się wzdłuż linii).
 
 alt
 
 
  • Gra kończy się, gdy jeden z zawodników nie może wykonać ruchu lub gdy pozostaną mu tylko dwa pionki i nie będzie mógł utworzyć młynka.
 
alt
 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adriana Biernat   
piątek, 23 listopada 2018 09:08
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI WŚRÓD NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW
SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KROBI

"100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”                                                                                                  100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli to ważne wydarzenie, dlatego świętowanie wśród najmłodszych uczniów rozpoczęto już w październiku udziałem w szkolnym konkursie plastycznym “100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”. Każda klasa biorąca udział w konkursie  przygotowywała jedną wspólną pracę plastyczną, którą później można było podziwiać na wystawie zorganizowanej w holu szkoły. Wśród najmłodszych uczniów  nagrodzone  zostały prace klas: 2b, 2c, 2d i 3a. 
Uczniowie również zaangażowali się w przygotowanie “Sztafety plastycznej”, przynosząc różne materiały do wykonania mapy Polski.
 
 „RECYTUJEMY DLA NIEPODLEGŁEJ”
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
piątek, 16 listopada 2018 09:19
Informacje dla rodziców i uczniów klas ósmych
oraz 3 gimnazjum
Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (Informacje 15 listopada 2018.pdf)Informacje 15 listopada 2018.pdf 25 Kb
Pobierz (prezentacja_rekrutacja.pdf)prezentacja_rekrutacja.pdf 1025 Kb
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Ptak   
czwartek, 15 listopada 2018 19:52
Dla Niepodległej
8 listopada późnym popołudniem zorganizowano w Szkole Podstawowej w Krobi wieczór poetycko-muzyczny, który był finałowym przedsięwzięciem podsumowującym w naszej szkole obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Program artystyczny wyreżyserowały Danuta Szal i Iwona Ptak we współpracy z Małgorzatą Kasprzak. Podniosłego charakteru tej uroczystości dodawała niezwykle emocjonalna muzyka i pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru DoReMi oraz piękna recytacja i narracja młodych artystów. Niezapomniany klimat poetyckiego wieczoru tworzyła  scenografia przygotowana przez Irenę Nowacką. Widowisko słowno-muzyczne wzbogaciła prezentacja multimedialna wykonana przez ucznia III klasy gimnazjum, Mikołaja Smektałę. Mottem jej były słowa św. Jana Pawła II: "Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje."
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 127