Mistrzostwa Powiatu w warcabach klasycznych.

 

         W dniu 19 lutego 2020 roku w szkole podstawowej w Starej Krobi rozegrany został Powiatowy Turniej w warcabach klasycznych.W zawodach brało udział dziewięć szkół.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas piątych i szóstych w składzie.

Bartkowiak Nikola kl 5d - 10 pkt

Kempiak Julia kl 6b - 12 pkt

Kaczmarek Kacper kl 6c  - 18 pkt

Pawlak Antoni kl 6c  - 21 pkt

 

W zawodach brało udział dwanaście dziewczyn i siedemnastu chłopców. W kategorii dziewczyn Nikola zajęła 6 miejsce a Julia 4.W kategorii chłopców Kacper zajął 7 miejsce a Antek 5.

Gratulujemy serdecznie. 

 

 

 

 

W niedzielne popołudnie, 24 listopada 2019 r., odbył się XVIII finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego w Piaskach. W tegorocznej edycji znalazło się 19 najlepszych powiatowych recytatorów. Patronat honorowy nad konkursem sprawują: Starosta Gostyński i wójt Gminy Piaski. Uczestnicy finału zaprezentowali dwa utwory, w tym obowiązkowo, przynajmniej jeden fragment autorstwa barokowego twórcy Kaspra Miaskowskiego. II miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobył Mikołaj Skrzypczak z klasy Va. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W dniach 11-12 marca 2019 r. mieliśmy okazję gościć dwie niezwykłe osoby – Wawę Wahdini z Indonezji oraz Juana Carro z Argentyny – wolontariuszy z fundacji Euroweek, którzy na co dzień zajmują się integracją europejską i wspieraniem młodych osób w nauce języka angielskiego. Uczniowie najstarszych klas mieli szansę spotkać się z wolontariuszami i wziąć udział w zajęciach prowadzonych w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Ponadto każdy uczestnik szkolenia miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy. Zaproszeni goście bardzo ciekawie opowiadali o swoich krajach, pokazywali zdjęcia ucząc przy tym podstawowych słów i wyrażeń w swoich narodowych językach. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, chętnie brali udział w grach i zabawach przygotowanych przez gości. Uczestnicy warsztatów mieli niezwykłą okazję pokonywać swoje ograniczenia, bariery językowe i nieśmiałość. Mogli w ciekawy sposób poprawić swoje umiejętności językowe oraz podnieść świadomość i wiedzę na temat krajów, z których pochodzą wolontariusze. Na koniec młodzież podziękowała gościom wręczając im drobne upominki z logo naszej gminy i szkoły. Było to niezwykłe doświadczenie, które z pewnością pozostanie w pamięci naszych uczniów. Miejmy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli jeszcze nie jeden raz okazję przeżyć tak wspaniałe doświadczenie.

 

 


XIV Powiatowy Konkurs Literacko- Plastyczno - Fotograficznego „Dialog z rzeczywistością”.

26 lutego zwycięzcy XIV Powiatowego Konkursu
Literacko- Plastyczno- Fotograficznego „Dialog z rzeczywistością”
spotkali się na uroczystości podsumowania, na której wręczono nagrody w trzech kategoriach wiekowych: 8-11 lat, 12-15 lat, 16-19 lat. W tegorocznej edycji wzięły udział 122 osoby z trzynastu szkół naszego powiatu. Uczestnicy to uczniowie dziewięciu szkół podstawowych i czterech szkół średnich. W tym roku 25 osób rywalizowało w dziale fotografia, 50 osób-w dziale plastyka i 47 osób- w dziale literatura. Przedstawiciele jury w swoich komentarzach podkreślili wysoki poziom prac oraz różnorodność technik i konwencji wybieranych przez młodych artystów. Z naszej szkoły drugie miejsce zdobyła uczennica klasy 5c Anna Smektała natomiast wyróżnienie Marlena Kwintkiewicz z klasy 7c.
Zwycięzcom gratulujemy

c

   Warto pomagać
 
Święta Bożego Narodzenia 2018 roku już za nami. Pamiętamy jednak gorący okres przedświąteczny. Przygotowania, pogoń za prezentami, choinki, ozdoby świąteczne itp. Bardzo charakterystyczne dla tego okresu są różnorodne akcje charytatywne. Do jednej z nich przyłączyła się nasza szkoła, która po długich poszukiwaniach postanowiła w ramach ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA  zaopiekować się jedną z wielu potrzebujących rodzin. Z inicjatywy dyrekcji szkoły oraz pod przewodnictwem zespołu opiekuńczego początek grudnia był niezwykle aktywnym czasem zbierania prezentów dla „naszej” rodziny. Pomagała nam w tym liderka Szlachetnej Paczki , która wskazała najbardziej potrzebne rzeczy dla mamy wychowującej samotnie czwórkę dzieci. Nasi uczniowie przynosili do szkoły artykuły żywnościowe, środki czystości i higieny osobistej, pościele, ręczniki, rzeczy zimowe. Były tego ogromne ilości. Pojawiły się również tak wyczekiwane przez dzieci pod choinką zabawki – samochody sterowane pilotem i piłki.  Po wytężonym okresie zbiórki i pakowania prezentów,  w niedzielę 9. grudnia 2018 r. 3. załadowane po brzegi samochody zawiozły  wraz wolontariuszkami Szlachetnej Paczki niespodzianki do potrzebującej rodziny. Radość obdarowanych była ogromna. Niezwykle wzruszeni pomagali wypakowywać wielkie paczki z samochodów.  Kiedy już wszystko znalazło się w domu, kiedy już część prezentów została rozpakowana podziękowań nie było końca. Szczególne wyrazy wdzięczności skierowała mama w imieniu swoim i swoich dzieci do całej Szkoły Podstawowej  w Krobi. Również dyrekcja szkoły i zespół opiekuńczy dziękują wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom  szkoły, którzy tak entuzjastycznie włączyli się do akcji.  SZLACHETNA PACZKA pokazała jak wiele dobra tkwi w naszych uczniach. Wielu z nich, kupując zabawki lub piłki dla potrzebujących dzieci, przeznaczyło swoje oszczędności ze skarbonek. Byli też uczniowie, którzy zrezygnowali         z tradycyjnego  obdarowywania  się prezentami w klasie , a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyli na zakup potrzebnych rzeczy dla wybranej rodziny. Szczególnie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do zbiórki pieniędzy na zakup węgla. Udało się kupić 2. tony węgla dla naszej rodziny ZE SZLACHETNEJ PACZKI. Wyrażamy wdzięczność za dobre serce p. Arturowi Burzyńskiemu, który podarował nowy bojler na ciepłą wodę.
Wszystkim zaangażowanym w Szlachetną Paczkę w Szkole Podstawowej w Krobi w imieniu mamy z czwórką dzieci serdecznie dziękujemy. Warto pomagać.









Odsłon artykułów:
1660051