Plan dowozów i odwozów dnia 13 października 2023 r. (piątek) z załączeniu.

Sprawozdanie z dwudniowej wycieczki, uczniów klasy 3a Szkoły Podstawowej w Krobi, do Kłodzka i Złotego Stoku współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki przy udziale  Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi.

 

   W dniach 1-2 czerwca 2023 r. uczniowie klasy 3a, wraz z wych. Marią Gembiak oraz pod troskliwą opieką p. Danuty Wasiak  i mam niektórych uczniów z tej klasy,udali się na wycieczkę klasową do Kłodzka i Kopalni Złota w Złotym Stoku.

Podróż rozpoczęła się wyjazdem autokaru o godz. 6.00 spod szkoły. Droga przebiegła pomyślnie. Pogoda i dobre humory wszystkim dopisywały. 

Pierwszym etapem wycieczki było Kłodzko. Na początku uczniowie zwiedzili Muzeum Ziemi Kłodzkiej, które znajduje się na terenie dawnego barokowego konwiktu jezuickiego z przełomu XVII i XVIII w. Wśród kolekcji  największą uwagę dzieci wzbudziły numizmaty, zegary śląskie oraz szkła i porcelana artystyczne. Następnie spacerkiem, uczestnicy wycieczki udali się do centrum miasteczka , gdzie podziwiali rynek i zespół zabytkowych kamieniczek. 

Kolejnym punktem było zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej, która jest powszechnie uważana za najcenniejszy zabytek sztuki fortyfikacyjnej na terenie Polski.  Najpierw trzecioklasiści udali  się na taras widokowy,         z którego widać wszystkie pasma górskie otaczające Kotlinę Kłodzką,         a następnie w towarzystwie przewodnika przeszli „labirynt”, czyli kilometr podziemnych chodników minerskich. 

O godz. 14.30 udali się do Złotego Stoku. Tam , po zakwaterowaniu,        w urokliwym pensjonacie Złoty Jar, zjedli pyszny obiad. Od tego momentu grupą opiekował się przesympatyczny i świetnie przygotowany  przewodnik, pan Eryk. 

Najpierw zaprosił klasę na zwiedzanie Kopalni Złota. Jest to najstarsza kopalnia złota oraz arsenu. Kopalnia ta jest jedną z piękniejszych atrakcji w Polsce. Turystyczna Kopalnia Złota powstała w 1996 r. Z labiryntu 320 km udostępniono do zwiedzania dwie sztolnie “GERTRUDA” oraz “CZARNA GÓRA” . Na terenie sztolni dzieci mogły zobaczyć dawne narzędzia górnicze i hutnicze, minerały, wystawę lamp górniczych, piec muflowy       i laboratoryjny, w którym wytapiano złoto oraz osiemnastowieczny wózek do transportu rudy.  Na zakończenie zwiedzania tej części kopalni obejrzały Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli czyli kolekcję tabliczek związanych głównie z przepisami BHP z zabawnymi  hasłami, np. „Nie rzucaj młotkiem, będąc na rusztowaniu".

 W dalszej części zwiedzania kopalni pan przewodnik zaprosił uczestników wycieczki do Sztolni Czarnej Górnej. Tam zobaczyli jedyny w Polsce podziemny wodospad, gdzie woda spada z wysokości prawie dziesięciu metrów.  Przygodę w kopalni dzieci zakończyły przejażdżką Pomarańczową Kolejką.

 Następnie udały się do mennicy. Tam mogły dowiedzieć się i zobaczyć  jak dawniej wybijano monety. 

Kolejną atrakcją było zwiedzanie kopalni łodzią (oj, niektórzy naprawdę byli przerażeni) oraz płukanie złota. 

Około godz. 20.00 wszyscy wrócili do pensjonatu. Pół godziny później spotkali się przy ognisku, gdzie po zjedzeniu pysznej kolacji, dzieci uczestniczyły w różnych zabawach.

Kolejny dzień rozpoczął się zabawą- strzelaniem z łuku i karabinku. Następnym punktem programu było spotkanie z historią w Muzeum Górnictwa i Hutnictwa. Później  wszyscy udali się do Średniowiecznej Osady Górniczej. Czekało tam na zwiedzających wiele atrakcji: poznanie dawnych sposobów życia, studnia, młyńskie koło, dźwig, kierat, „chata kata” czy „labirynt strachu” Uczestniczyli również w pokazie  i nauce czerpania papieru. Pobyt w osadzie zakończył wspólny obiad. Z parku wszyscy wyszli z uśmiechem na twarzy. To był naprawdę mile spędzony czas. 

O godz. 15.30 wszyscy zmęczeni, ale bardzo bardzo zadowoleni wsiedli do autobusu, aby udać się w drogę powrotną do domu.

Pomimo, że dla wielu dzieci był to pierwszy, samodzielny wyjazd z noclegiem bez rodziców, większość z nich oceniła, że był to najpiękniejszy Dzień Dziecka w ich życiu i chętnie zostałyby dłużej. 



Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

wkh 62103    27 pkt .
wkh 25760    27 pkt.
wkh 82316    25 pkt.
wkh 35623    26 pkt.
wkh 67737    31 pkt.

lnego chóru DoreMi, był miesiącem bardzo pracowitym. W dniu 21 stycznia, w kościele parafialnym św. Mikołaja w Krobi, odbył się Koncert Kolęd, podczas którego DoReMi zaprezentowało kilka kolęd. Koncert rozpoczęły utwory "Grajmy Panu" i "Pastorałka od serca do ucha". Następnie zostały połączone dwie kolędy. Marcel Majewski wykonał na trąbce Lulajże Jezuniu, po czym Maria Majewska, Kornelia Śląska i Maciej Peśla wykonali solo kolędę "Cicha noc", której melodię przejęła na skrzypcach Julia Piotrowiak, a cały chór koledę zakończył. Ostatnim utworem przez nas wykonanym była hiszpańska piosenka świąteczna "Feliz Navidad".  Na zakończenie koncertu wszyscy uczestnicy i słuchacze wykonali wspónie kolędę" Gdy się Chrystus rodzi".                               Natomiast w dniu 28 styczna DoReMi wzięło udział w Koncercie Noworocznym, który odbył się, w niedzielne popołudnie, w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi. Podczas tgo koncertu DoReMi wykonało dwie kolędy oraz utwory "Dni, których nie znamy" z solowym popisem Kornelii Śląskiej oraz premierowo utwór Adiemus, z partiami fletowymi Marysi Piotrowiak i Marysi Sarbinowskiej.                                                                                                Miesiąc styczeń DoReMi zakończyło koncertem Zimowo- Świątecznie, który odbył się w naszej szkole w piątkowy wieczór, rozpoczynający zimowe ferie.

W listopadzie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany dla klas 1-3 pt: „Jesień wokół nas”. Celem konkursu było przedstawienie piękna jesiennej natury i możliwości wykorzystania

darów jesieni jako materiałów plastycznych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem,

wpłynęło wiele ciekawych prac.

Nagrody otrzymali:

Laura Czechowska kl.1a, Blanka Kmiecik kl.1b, Inga Jakubowska kl.1c , Lena Majewska kl.1d, Maria Piotrowiak 2a,  Franciszek Junkert kl.2b, , Maja Kuryłas kl.2c, Kinga Kubiak kl.3a, Zofia Wenerska kl.3b, Julia Celka kl.3c,

Wyróżnienia otrzymali:

Alicja Porożyńska kl.1a , Magdalena Wleklik kl.1b, Miłosz Kołak kl.1c, Eliza Dopierała kl.1d, Zuzanna Sarbinowska kl .2a, Olga Pazoła kl.2b , Julia Biernat kl.2c , Antonina Kaczmarek kl.3a, Szymon Andrzejewski kl.3b Maja Konys kl.3c








Odsłon artykułów:
2337917


https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/app/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/idn/