Aktualności
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Gembiak   
środa, 07 grudnia 2016 23:06
                     Małe- wielkie Chiny w naszej szkole.
   We wtorek, 29 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas III szkoły podstawowej  z absolwentką naszej szkoły , panią Weroniką Wasiak, która prawie rok spędziła w Chinach. Wspomnienia z podróży nasz gość rozpoczął od pokazania na mapie trasy swojej wyprawy. Następnie podzielił się z nami  wieloma  ciekawostkami dotyczącymi kultury panującej w najludniejszym kraju na świecie. Dzięki ciekawemu przekazowi , atrakcyjnej prezentacji  i wystawie zdjęć mogliśmy odbyć fascynującą  podróż do tego jakże odległego kraju. Zobaczyliśmy atrakcje  jakie czekają tam  na turystów    np. Wielki Mur Chiński, plac Tian’anmen, panoramę Szanghaju  z wieży widokowej, odwiedziliśmy Purpurowe Zakazane Miasto – pałac cesarski w Pekinie . Ponadto uczniowie  mogli zobaczyć oryginalne rekwizyty z podróży m.in.  charakterystyczne nakrycie głowy,  chińskie pałeczki ,walutę oraz   porcelanowe figurki.  Zdobyli dużo cennych informacji  o kulturze, klimacie, roślinności        i  mieszkańcach   Chin. Wiele dowiedzieli się też o systemie oświatowym obowiązującym w tym kraju. Nasi uczniowie, którzy czasami uskarżają się  na  nadmiar obowiązków w szkole, przekonali się, że ich rówieśnicy z Chin mają znacznie gorzej, gdyż szkoły w Chinach uchodzą za jedne z najbardziej surowych i restrykcyjnych szkół na świecie, a uczniowie spędzają w nich po 10 godzin dziennie przez pięć, a w niektórych regionach nawet siedem dni             w tygodniu.
Spotkanie  upłynęło w bardzo miłej atmosferze,  miało dużą wartość dydaktyczną, ukazało piękno geografii świata oraz przybliżyło uczniom kulturę        i zwyczaje prezentowanego kraju.
Pani Weronice  bardzo dziękujemy, że zechciała podzielić się z nami swoimi przeżyciami. 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Giera   
środa, 07 grudnia 2016 18:56
Wycieczka do Fabryki Bombek
 
            Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 2a z p. Marią Gierą i 2c z p. Adrianą Biernat wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek „Celtic” w Lesznie. Dzieci zwiedzając fabrykę zapoznały się z procesem powstawania ozdób choinkowych, który rozpoczyna się od szklanej rurki, a kończy na gotowej bombce. Zobaczyły i miały możliwość wydmuchania rozgrzanego szkła, potem srebrzenia, farbowania, suszenia, ręcznego ozdabiania i lakierowania. Poznały nazwy zawodów związanych z etapami tworzenia bombek. Następnie obejrzały różnorodne ozdoby bożonarodzeniowe na wystawie i ekspozycji do sprzedaży. Były tam aniołki, Mikołaje, dzwonki, choineczki, pojazdy, zwierzątka, a nawet żołnierzyki i zegary „z duszą”. Prawdziwie ręczne arcydzieła.
Braliśmy też udział w warsztatach plastycznych, dzięki którym mogliśmy własnoręcznie, realizując swoje pomysły ozdobić bombkę choinkową. Dzieci wykazały się inwencją twórczą i zdolnościami plastycznymi.
Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał wykonaną przez dekoratora piękną, złotą bombkę z własnym imieniem.
Uczniowie wrócili z wyjazdu zadowoleni, pełni wrażeń i bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobczyńska   
poniedziałek, 05 grudnia 2016 17:39
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
  Zabawa andrzejkowa to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, ale również to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobczyńska   
poniedziałek, 05 grudnia 2016 17:34
Szkolny Konkurs Recytatorski „Świat oczami współczesnych…”
  Dnia 21 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Świat oczami współczesnych…” dla uczniów klas I-III SP. Konkurs poprzedzony był eliminacjami klasowymi. Dzieci z poszczególnych klas wybierały trzech najlepszych recytatorów. Reprezentowali oni swoją klasę na etapie szkolnym. Do konkursu szkolnego przystąpiło 27 uczestników.
  Tegorocznym zadaniem uczniów szkoły podstawowej było przygotowanie recytacji wybranego wiersza autorstwa współczesnych poetów (do wyboru: Natalia Usenko, Małgorzata Strzałkowska, Marcin Brykczyński, Agnieszka Frączak, Hanna Niewiadomska). Uczniowie wspaniale prezentowali swoje zdolności artystyczne oraz umiejętności pięknego operowania słowem. Recytatorzy byli bardzo dobrze przygotowani. Swoimi interpretacjami przenieśli zebranych w sali do kolorowego i wesołego świata fantazji, do świata piękna, wdzięku
i elegancji.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobczyńska   
poniedziałek, 05 grudnia 2016 17:26
„Śniadanie Daje Moc”
Podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniach 8 listopada 2016 r. nasza szkolna społeczność wzięła udział w akcji „Śniadanie daje moc!” Już tradycją stało się w naszej szkole brać udział w ogólnopolskim programie na temat zdrowego śniadania oraz poznawania wartości odżywczych i moc witamin w warzywach i owocach. 'Śniadanie daje moc' to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość nt. roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. W związku z tym 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Tego dnia każda klasa w ramach programu przygotowywała pyszne i zdrowe posiłki. Każdy wychowawca w swojej klasie zapoznał dzieci z 12 zasadami prawidłowego żywienia. Dzieci omawiały także w jaki sposób taki posiłek powinien być skomponowany, a także zalety jakie płyną ze zdrowego odżywiania. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy. Aż przyjemnie było patrzeć jak podopieczni z apetytem pałaszują kolorowe kanapki przygotowane przez siebie. Na ciemnym pieczywie nie zabrakło pożywnych wędlin, serów, jajek ale też pełnych witamin warzyw. Oprócz smacznego posiłku uczniowie mieli szansę docenić jak przyjemne może być zasiadanie przy jednym stole z kolegami i koleżankami. Dodatkowo rodzice uczniów przygotowali pyszny sok ze świeżo wyciskanych jabłek i odrobiną cytryny, który był dopełnieniem pysznego śniadania. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 106