Aktualności
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
niedziela, 31 grudnia 2017 17:51
"Cała Polska czyta dzieciom"

W grudniu br. w czytelni szkolnej odbyły się spotkania czytelnicze dla uczniów nauczania zintegrowanego oraz dla przedszkolaków w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Uczennice należące do grupy teatralnej "Na Fali": Marcelina Urbańska, Nadia Krzyżostaniak, Zuzanna Dolata i Joanna Ratajczyk zaprezentowały małym widzom dwie krótkie inscenizacje: "Gębolud" ( na podstawie tekstu R. Jędrzejewskiej -Wróbel) oraz "Czapla i żuraw" ( wg J. Brzechwy). Ponadto dzieci wysłuchały opowiadania o zazdrosnym kogucie i niesfornej kaczce. Bardzo żywiołowo odpowiadały na zadawane pytania, chętnie uczestniczyły w pogadance na temat czytania, wskazywały wiele korzyści, płynących z obcowania z książką. Celem spotkań było popularyzowanie czytelnictwa, zachęcenie uczniów do samodzielnego czytania książek lub z udziałem domowników, częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej bogatych zbiorów.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
niedziela, 31 grudnia 2017 17:41
"Wielkie zmartwienie"
 
W niedzielę 3 grudnia br.  młodsza grupa teatralna "Na Fali"  zaprezentowała w kinie spektakl "Wielkie zmartwienie"  w reżyserii Magdaleny Andrzejewskiej. Scenariusz powstał na podstawie książki  Leszka Kołakowskiego "Kto z Was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?". Główny bohater nosorożec Fred chciałby umieć fruwać tak jak jego przyjaciel Wróbel. Podejmuje więc kilka prób, wierząc, że konsekwencja i wytrwałość wystarczą, by wreszcie wzbić się pod niebiosa. Niestety wszystkie przedsięwzięcia kończą się fiaskiem i ogromnym smutkiem nosorożca. 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobczyńska   
środa, 27 grudnia 2017 12:35

Jasełka Bożonarodzeniowe

 

  Święta to nie tylko wyczerpujące przygotowania, zakupy robione w pośpiechu i pakowanie prezentów, ale przede wszystkim to czas radosnej nowiny narodzin Jezusa. To czas kiedy dzielimy się opłatkiem i z całego serca życzymy sobie wszystkiego co najlepsze.
  Tradycyjnie już w klasach I-III SP  tydzień przed świętami odbywały się uroczyste klasowe spotkania z rodzicami, na których dzieci prezentowały wiersze, kolędy,  przedstawienia Jasełkowe. Przy nakrytych białymi obrusami stołach wypełnionych  świątecznymi ciastami, dzieci wraz z swoimi paniami i zaproszonymi gośćmi dzielili się opłatkami. Nie zabrakło też na klasowych wigiliach niecodziennego gościa- Gwiazdora, który przynosił dzieciom pełne worki prezentów za pilną naukę w szkole.

  W piątek 22 grudnia , w szkolnej auli uczniowie klas I-III, oraz zaproszeni goście, mieli szansę obejrzeć Jasełka Bożonarodzeniowe  przygotowane przez szkolnych kolegów i koleżanki – z klasy Id.

  Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

  Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. Dlatego też, magia Świąt nie ominęła Szkoły Podstawowej w Krobi.

 

 

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
poniedziałek, 18 grudnia 2017 22:14
„Miś – bohater książek dla dzieci”
 
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece odbył się konkurs plastyczny pt.: „Miś – bohater książek dla dzieci”, w którym udział wzięły dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Wcześniej uczennice klasy 7 szkoły podstawowej i III gimnazjum przeczytały w poszczególnych klasach książeczki lub fragmenty książek, w których występowały misie. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do treści usłyszanej książki. Wszystkie prace znajdują się na wystawie przed biblioteką. Laureatami tego konkursu zostali:
I miejsce:          Wiktoria Ratajczak z  kl. 3a
II miejsce:         Olek Olejnik z kl. 3b i Ania Nowak z kl. 3a
III miejsce:        Lena Kreczmer z kl.1d i Monika Nowak z kl. 1c
Wyróżnienie:    Wiktoria Kurasiak z kl. 3a i Agnieszka Jędryczkowska z kl. 1c


Gratulujemy!!! 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Szlachetka   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 06:59
SUKCESY RECYTATORÓW
  Szkolny Konkurs Recytatorski już na stałe wszedł do kanonu imprez szkolnych. Młodzież doskonali umiejętności recytatorskie oraz rozwija swoją ekspresję i wrażliwość estetyczną. Komisja Konkursowa (p. Magdalena Andrzejewska, p. Danuta Szal, p. Jolanta Szlachetka) wytypowała laureatów.
  W kategorii szkoła podstawowa
I miejsce - Maria Andrzejewska - VIb
II miejsce - Weronika Przybył - IVd
III miejsce - Amelia Balcerek - IVa
  W kategorii gimnazjum
I miejsce - Marcelina Urbańska - IIIC
II miejsce - Sandra Balcerek - IIIB
III miejsce - Natalia Glapiak IIIC
  Uczennice reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Pudliszkach. Sukcesem okazał się występ Sandry Balcerek, która zajęła I miejsce i tytuł Recytatora Roku oraz dostała nagrodę za szczególne wrażenia artystyczne. W kategorii szkoła podstawowa Weronika Przybył otrzymała wyróżnienie.
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  26 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Kaspra Miaskowskiego, w którym II miejsce zajęła uczennica z naszej szkoły Zuzanna Nowak z kl. IIIA.
Gratulujemy!


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 121