Aktualności
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
czwartek, 26 kwietnia 2018 09:44
Ogromny sukces Asi
 
W piątek 20 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury „Jubilat” w Poznaniu odbył się XXXI Amatorski Konkurs Gwary Poznańskiej „Godejcie po naszymu”. W jury zasiedli: Juliusz Kubel, Lech Konopiński i Waldemar Kurowski. Reguła konkursu zakłada udział w nim osób, posługujących się swobodnie gwarą, bez podziału na kategorie wiekowe. Finał zawsze poprzedzają przesłuchania kwalifikacyjne. W tym roku przystąpiło do nich 28 osób z różnych stron Wielkopolski. Do finału zakwalifikowało się 18 uczestników, w tym uczennica naszej szkoły, piątoklasistka - Joanna Ratajczyk. Asia swoją przygodę z gwarą rozpoczęła w ubiegłym roku udziałem w konkursie w Bukówcu. Stanęła wówczas na drugim stopniu podium. 
Udział w piątkowych zmaganiach w Poznaniu zakończył się dla niej również ogromnym sukcesem. Zajęła II miejsce i otrzymała nagrody rzeczowe oraz gromkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności, która co chwilę wybuchała śmiechem podczas prezentacji monologu. Jeden z jurorów, serdecznie pogratulował naszej uczennicy wykonania, a także pochwalił tekst za dowcipne ujęcie tematu i trafną pointę. Stwierdził, że chciałby nauczyć się tego monologu na pamięć, ale niestety nauka pamięciowa nie jest już jego mocną stroną. Oczekiwanie na wyniki konkursu uświetniły występy Kabaretu „AFERA” i Kapeli „Zza Winkla”. Żywiołowo reagująca publiczność oraz ciekawe występy uczestników, sprawiły, że konkurs przebiegał w niezwykle sympatycznej atmosferze do późnych godzin wieczornych. Organizatorzy konkursu „Godejcie po naszymu” otrzymali Certyfikat nr 106 Znak Towarowy: Wielkopolska Jakość przyznany przez Unię Wielkopolan.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
czwartek, 26 kwietnia 2018 09:33
 "DOTKNIJ TEATRU” 
 
W środę 25 kwietnia br. odbył się Konkurs na Maskę Teatralną w ramach ogólnopolskiej akcji „Dotknij Teatru”. Przedstawiciele poszczególnych klas wykonywali maski teatralne, wykorzystując różnorodne materiały. Przy ocenianiu masek komisja konkursowa brała głównie pod uwagę wkład pracy, pomysł oraz estetykę.
W kategorii klas 4-6 SP zwyciężyła reprezentacja z klasy 6b.
W kategorii klas siódmych i gimnazjalnych jury przyznało cztery równorzędne nagrody dla klas: III B, III C, II B i 7C. Zwycięskie klasy otrzymują w nagrodę dzień wolny od zajęć lekcyjnych do wykorzystania z wychowawcą po wystawieniu ocen. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie i ciekawe prace konkursowe, a wychowawcom za pomoc w zorganizowaniu konkursu.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
wtorek, 24 kwietnia 2018 21:04
FINAŁ KONKURSU WIEDZY O PATRONIE

Dzisiaj, 24 kwietnia 2018 roku, w czytelni odbył się FINAŁ Konkursu Wiedzy o Patronie. Po pisemnych eliminacjach przeprowadzonych 5 kwietnia we wszystkich klasach 3 i 6 wyłoniono finalistów. Do finału zakwalifikowało się po 10 uczniów w każdej grupie wiekowej, którzy wykazali się doskonałą znajomością życia i działalności Józefa Zwierzyckiego – Patrona naszej szkoły. Byli to:
- w kl. 3 szkoły podstawowej:
                - Wiktoria Ratajczak
                - Wiktoria Szpruta
                - Karol Smektała
                - Wiktoria Konieczna
                - Mateusz Kubiak
                - Julia Janowicz
                - Jędrzej Zajdel
                - Emilia Nowak
                - Piotr Woźniak
                - Maja Włodarczyk

- w kl. 6 szkoły podstawowej:
                - Kacper Huchrak
                - Rafał Jernaś
                - Zuzanna Sojka
                - Adam Hoska
                - Marta Siemowska
                - Karol Humerski
                - Kornelia Kaczmarek
                - Marcin Marciniak
                - Zuzanna Śląska
                - Kacper Polowczyk    
                   
Udział w finale z całą pewnością jest ogromnym sukcesem, dlatego serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom. To właśnie oni współzawodniczyli w etapie drugim, podczas którego na szczegółowe pytania dotyczące naszego Patrona  odpowiadali pisemnie i ustnie. Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali :
 - w kl.3 SP:
                I miejsce: Emilia Nowak
                II miejsce: Karol Smektała
                III miejsce: Julia Janowicz

- w kl.6 SP:
                I miejsce:  Marcin Marciniak i Karol Humerski
                II miejsce:  Kacper Huchrak
                III miejsce:  Rafał Jernaś

W tym roku w jury oceniającym klasy 3 zasiadali: dyr. Krzysztof Kasperczak, p. Maria Kaźmierczak oraz p. Magdalena Andrzejewska, a zmagania szóstoklasistów oceniało jury w składzie: dyr. Michał Ratajczyk, p. Maria Kaźmierczak i p. Magdalena Andrzejewska. Konkurs przygotowała i prowadziła p. Justyna Matusiak. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy, a nagrody ufundowane przez Radę Rodziców otrzymają laureaci na uroczystości z okazji Święta Patrona, która odbędzie się 12 maja. Wielkie brawa dla zwycięzców!!!
Gratulujemy!!!
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
wtorek, 24 kwietnia 2018 20:58
WYCIECZKA ŚLADAMI PATRONA
 
Zgodnie z harmonogramem działań związanych z Patronem szkoły – prof. Józefem Zwierzyckim uczniowie klas 4-6 biorą udział w wycieczce do Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. 13 kwietnia na taką wycieczkę udali się uczniowie klas 6b i 6c pod opieką p. Przemysława Giezka, p. Włodzimierza Sikorskiego i p. Justyny Matusiak. Wędrówkę śladami patrona rozpoczęliśmy od lekcji geologii i mineralogii. W Muzeum Geologicznym uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach prowadzonych przez p. Joannę Białek podczas których uczniowie samodzielnie rozpoznawali róże rodzaje skał. Z bardzo pięknymi zbiorami Muzeum Mineralogicznego zapoznał nas p. Antoni Stryjewski. Następnie udaliśmy się do Zakładu Geologii Stratygraficznej, do sali imienia Józefa Zwierzyckiego, w której p. Alina Chrząstek przybliżyła nam postać naszego patrona. Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzenie auli Leopoldina oraz wieży matematycznej w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, do którego udaliśmy się Bulwarem Zwierzyckiego. Na Bulwarze zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy Pomniku Józefa Zwierzyckiego. W czasie naszej wycieczki przewodnikiem była p. Anna Setlik – pracownik Muzeum Geologicznego. Ostatnim miejscem związanym z naszym patronem, które odwiedziliśmy w czasie tej wycieczki był cmentarz św. Wawrzyńca przy ulicy Bujwida, gdzie zapaliliśmy znicz na grobie prof. Józefa Zwierzyckiego.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
wtorek, 17 kwietnia 2018 13:40
Ponownie zaserwowali „Niezły bigos”
 
W niedzielę 15 kwietnia br.  grupa teatralna „Na Fali”, złożona z  aktorów- absolwentów, zaprezentowała w GCKiR w Krobi komediowy spektakl „Niezły bigos” napisany i wyreżyserowany przez Magdalenę Andrzejewską. Jego premiera miała  miejsce 11 listopada 2017 r. i została przygotowana z okazji jubileuszu 15-lecia istnienia grupy.  Zgromadziła wówczas tłumy widzów.  Okazało się, że wielu widzom nie udało się wejść na widownię, a niektórzy oglądali spektakl w niekomfortowych warunkach. Z szacunku dla wiernej publiczności  aktorzy zdecydowali się zaserwować „Niezły bigos” ponownie, zmieniając nieco obsadę.  Dodatkowo zagrali dla małej Zosi Włudarczyk, która urodziła się z chorym sercem i cały czas potrzebuje pomocy finansowej na kosztowne leczenie i rehabilitację.  
Naszym uczniom – absolwentom, którzy działali w grupie „Na Fali” w latach 2003-2008, należą się szczere wyrazy  uznania, że  znaleźli czas, by spektakl przygotować i powrócić po prawie dziesięciu latach na scenę oraz zechcieli dołożyć swoją cegiełkę na rzecz małej ojczyzny.  

W przedstawieniu wystąpili: Oskar Andrzejewski, Weronika Andrzejewska, Sara Biernat, Marta Budkowska, Michał Hajduk, Aleksandra Sikorska, Wiktoria Szczepaniak oraz Jędrzej Jurkowski (oprawa techniczna).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 127