Aktualności
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Jaraczewska   
wtorek, 03 października 2017 10:35
        W maju bieżącego roku uczniowie klas IV-VI wzięli udział w V edycji konkursu przyrodniczo – artystycznego „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – rośliny pól, lasów i ogrodów wielkopolskich parków krajobrazowych”.
       W konkursie organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego nasi uczniowie biorą udział od pierwszej edycji i każdego roku ich prace są doceniane. Koordynatorkami konkursu w naszej szkole są panie Angelika Kasprzak i Agnieszka Jaraczewska. Udział w naszym konkursie potwierdziło dziesięcioro uczniów.
          Ogółem do konkursu przystąpiły 44 szkoły z naszego województwa. Jury oceniało aż 469 prac - 329 plastycznych i 140 literackich. I tym razem odnieśliśmy sukces! Martyna Talarczak z klasy obecnie 5c narysowała Ogórecznika lekarskiego i zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Poślednik   
poniedziałek, 02 października 2017 17:28

Swiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 29 września 2017r. nasza szkoła, tak jak i wiele szkół w całej Polsce obchodziła
Swiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia.Z każdej klasy zostało wytypowanych troje uczniów, którzywalczyli o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia na czas w różnych kategoriach. KL. II i III
zmagały się z tabliczką mnożenia do 50, klasy IV-VI do 100, a klasy VII oraz II i III gimnazjum rozwiązywały quiz na bazie tabliczki.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Duda   
czwartek, 28 września 2017 08:56
78 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego  
 
Polskie Państwo Podziemne powstało w nocy z 26 na 27 września 1939 roku. Zaistniało w trudnych warunkach okupacji i było ważnym ogniwem walki o polskość.
 
     W środę 27 września 2017 roku delegacja gminy Krobia wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 78 rocznicę powstania struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Delegację naszej gminy stanowiła młodzież – uczniowie Szkoły Podstawowej w Krobi, harcerze oraz przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej koło „Zawisza” w Krobi. Rocznicowe obchody odbyły się w Poznaniu przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławomir Gembiak   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 07:39

Danube Challenge Cup


Wczesnym rankiem 2 czerwca 2017 r. wyruszyliśmy do Gerasdorf k. Wiednia, żeby uczestniczyć w międzynarodowym turnieju piłki nożnej „Danube Challenge Cup”. Najpierw wstąpiliśmy do Wiednia rzucić okiem na Ernst Happel Stadion, potem zakwaterowanie i spacer po 12. tysięcznym miasteczku Gerasdorf położonym tuż przy stolicy Austrii.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
środa, 07 czerwca 2017 17:32
Wyjątkowa lekcja we Wrocławskim Teatrze Lalek
 
Dnia 6 czerwca br. wolontariusze zaangażowani w działalność krobskiego Przytuliska dla Psów oraz uczniowie należący do grupy teatralnej „Na Fali” uczestniczyli w wyjeździe do Wrocławskiego Teatru Lalek. Mieli oni okazję obejrzeć nietuzinkowy spektakl pt „Piekło –Niebo”. Główna bohaterka – DJ Jola, mama samotnie wychowująca siedmioletniego synka Tadzia- ginie niespodziewnie w wypadku. Po śmierci trafia do nieba, gdzie może cieszyć się życiem wiecznym wśród aniołów. Jola nie zgadza się jednak z taką decyzją i postanawia za wszelką cenę wrócić na ziemię, by zająć się dzieckiem.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 115