„Bezpieczeństwo i zagrożenia w ruchu drogowym” – spotkanie z Żandarmerią Wojskową

20 listopada odbyły się zajęcia dla gimnazjalistów przeprowadzone przez Żandarmerię Wojskową. Komendant Żandarmerii w Lesznie p. Sławomir Nowak w krótkim wystąpieniu wprowadził nas w temat zajęć. Myślą przewodnią tego spotkania było uświadomienie nam-uczniom jakie niebezpieczeństwa wiążą się z uczestniczeniem w ruchu drogowym. Mieliśmy okazję sprawdzić się w roli kierowcy pojazdu zasiadając w symulatorze jazdy 3D pod okiem p. Marka Borejki. W symulatorze zderzeniowym, obsługiwanym przez panów Dariusza Januszkiewicza i Piotra Harca, przez chwilę mogliśmy poczuć się jak pasażerowie samochodu, który uderza w mur z prędkością 15 km na godzinę. Pan Grzegorz Mankiewicz prowadził zajęcia, które uświadomiły nam jak zachowuje się człowiek pod wpływem alkoholu- zadanie polegało na założeniu alko-gogli i odbycie spaceru między pachołkami po wyznaczonej trasie. Chyba nikomu nie udało się przejść tego slalomu bez kłopotów. Nie tylko uczniowie korzystali z tych atrakcji. Do „zabawy” włączyli się również nauczyciele. Na pewno każdy z uczestników wyniósł coś z tej lekcji i wykorzysta rady oraz własne odczucia w przyszłości. Trwające półtorej godziny zajęcia minęły niezwykle szybko w miłej, ciepłej atmosferze i spotkały się z wspaniałym odbiorem i zaangażowaniem gimnazjalistów. Mamy nadzieję, że Żandarmeria jeszcze nie raz nas odwiedzi i przeprowadzi równie ciekawe zajęcia.
Maria Konczewicz
Julita  Andrzejewska

   Spotkanie z EKONOMIĄ


   Dnia 26.11.2014r. odbył się w Bodzewie Konkurs Matematyczno-Ekonomiczny “Spotkanie z Ekonomią” pod patronatem Banku Spółdzielczego w Gostyniu. Był to konkurs powiatowy przeznaczony do uczniów gimnazjum, do którego zgłosiło się 9 drużyn.Konkurs miał na celu rozwijanie uzdolnień matematycznych i rozpowszechnianie wiedzy bankowej.

    Uczniowie gimnazjum w składzie: Monika Lisiecka kl. II, Andrzej Szal kl III, Nikodem Puślednik kl III, Kacper Linkowski KL III  dzielnie bronili honoru  naszej szkoły. Niestety w dogrywce o III miejsce przegrali z gimnazjum w Piaskach.

    Nie zawsze jednak najważniejszy jest wynik. Uczniowie świetnie się bawili, poszerzyli swoją wiedzę, zawarli nowe znajomości.

     Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu “Spotkanie z Ekonomią” z Bodzewa za podtrzymywanie tak szlachetnej tradycji.


                                                 Nauczyciele matematyki Gimnazjum w Krobi.

SERDUSZKO ZA SERCE
 
         Jak ten czas szybko leci… Znów nadchodzą święta pełne radości i rodzinnego ciepła. Mając na uwadze magiczny czas spełniania życzeń i realizacji marzeń, pomagamy wspólnie z wychowawcami naszym koleżankom i kolegom. Ofiarujemy i dzielimy się z nimi słodyczami, słodząc i  umilając im w ten sposób świąteczny czas. Z serca otrzymujemy uśmiechy i wdzięczność za -  z serca ofiarowane  dary.
Satysfakcja  nieoceniona!!!!

p. Jolanta Szpurka Wśród szpalt, kolumn i tytułów tropimy dziennikarza- profesjonalistę.
p. Jolanta Szlachetka Motywy wojny w literaturze i sztuce.
p. Mariusz Duda Park miejscem wszystkich pokoleń.
p. Longina Pietrzak Czy park w Krobi to miejsce o dużej różnorodności gatunkowej?
p. Renata Busz Jakie atrakcje turystyczne są w Polsce?
p. Mariusz Juskowiak Jak wykorzystujemy prąd elektryczny w życiu codziennym?
p. Ewa Poślednik Duże liczby wokół nas.
p. Jolanta Czwojda Jak zdrowo się odżywiać?
p. Sławomir Gembiak Do zdrowia przez aktywność ruchową.
p. Patrycja Kapała Piłka siatkowa jako alternatywa spędzania aktywnie wolnego czasu.
p. Dagmara Nawrocka Spotkanie z X muzą.
p. Maria Kaźmierczak What places in Great Britain would you like to visit and why?
p. Sylwia Wałkiewicz Książka kulinarna- poznajemy najpopularniejsze potrawy niemieckie.
p. Przemysław Giezek Warum lohnt es sich nach Deu.
p. Włodzimierz Sikorski Siatkówka – aktywne spędzanie wolnego czasu.
 
Uczniowie klas II obowiązkowo wybierają temat projektu edukacyjnego do dnia 07.11.2014r. i przypisują się do wybranego nauczyciela.
V-ce Mistrzostwo Powiatu w mini piłce siatkowej dziewczyn.
 
W środę 26 lutego odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej, w których udział wzięło pięć drużyn ( z Bodzewa,  Gostynia, Piasków, Pudliszek i Krobi ). Wyniki poszczególnych meczów pokazują, jak bardzo był to wyrównany turniej. Na 10 spotkań połowa rozegrana była w tie-break’u. Obserwując zaangażowanie naszego zespołu, nie tylko podczas turnieju ale również na treningach, mam nadzieję, że w kolejnych latach dziewczyny będą godnie reprezentowany naszą szkołę podczas rozgrywek siatkarskich, czego im serdecznie życzę.
 
Reprezentacja szkoły:
 
Hądzlik Adrianna, Andrzejewska Maria, Frączek Julia, Jeż Weronika, Frączek Wiktoria, Gorzkiewicz Bernadeta, Sorbicka Alicja, Konczewicz Zofia, Kempa Natalia, Junkert Weronika.
 Odsłon artykułów:
1660043