Aktualności
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
środa, 21 grudnia 2016 11:09
Przepis na spektakl
 
Popularna audycja telewizyjna, ze znaną restauratorką udzielającą porad w zakresie gotowania i zarządzania stała się inspiracją do scenariusza spektaklu teatralnego pt.„Zamieszki kuchenne”, przygotowanego przez Magdalenę Andrzejewską i Jolantę Szpurkę. Wizyta głównej bohaterki w wymyślonej przez autorki scenariusza restauracji „Eldorado” w Krobi, stała się okazją do prezentacji lokalnych produktów, zwyczajów, a także znanych osobistości, w szczególności postaci prof. Józefa Zwierzyckiego. Nie przypadkiem, bowiem i autorki sztuki, i jej aktorzy to kadra Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi, której patronem jest właśnie ten światowej sławy geolog. 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kreczmer   
środa, 21 grudnia 2016 10:13


Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej „Dzikich drużyn”


alt

 
 
       Dnia 19.12.2016 r. w naszej szkole odbył się Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej tzw. „Dzikich drużyn”. W turnieju udział wzięli uczniowie klas VI szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum. Każdą klasę reprezentowały dwa zespoły, wytypowane wspólnie z wychowawcą. Turniej przebiegał w świątecznej atmosferze, drużyny wystąpiły w czapkach świętego Mikołaja. Rozgrywkom towarzyszyły pozytywne emocje związane z rywalizacją sportową.

W kategorii klas VI SP
I miejsce zajęła drużyna kl VI c
II miejsce kl. VI a
III miejsce kl. VI b

W kategorii klas Gimnazjum
I miejsce kl. II a
II miejsce kl. II c
III miejsce kl. II c

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody oraz dyplom a wszyscy uczestnicy turnieju słodki upominek od Świętego Mikołaja. Uczestnikom gratulujemy i życzymy wspaniałych świąt.
                       

                                                                 Organizatorzy, Nauczyciele wych. fiz. 

Zdjęcia w galerii

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Duda   
piątek, 09 grudnia 2016 09:50
Powiatowy konkurs historyczny
„Ziemia gostyńska w czasach od 965 roku do 1300 roku”

 
               15 listopada 2016 r. odbył się finał XI Powiatowego Konkursu Historycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych. Temat tegorocznych zmagań historyków związany był  z obchodzoną w naszym kraju 1050 rocznicą przyjęcia chrztu i brzmiał „Ziemia gostyńska w czasach od 965 roku do 1300 roku”. Głównymi organizatorami konkursu było Stowarzyszenie Ziemia Krobska oraz ZSPiG w Krobi. Należy dodać, że organizację konkursu wsparły Gmina Krobia, Powiat Gostyński oraz Rada Rodziców ZSPiG w Krobi. To dzięki zaangażowaniu wspomnianych wyżej instytucji młodzi miłośnicy historii z gimnazjów powiatu gostyńskiego mogli spotkać się i sprawdzić swoją wiedzę z zakresu historii naszego regionu.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Szal   
czwartek, 08 grudnia 2016 20:05
Sukcesy recytatorów

17 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV - VI SP i gimnazjum. Spośród 22 uczestników ze szkoły podstawowej tegorocznymi laureatami zostali:
I miejsce - Antonina Olejnik z kl. IV c
II miejsce - Kacper Huchrak  z kl. V b
III miejsce - Maria Andrzejewska z kl. V b
Wśród gimnazjalistów I miejsce zdobyła Marcelina Urbańska z kl. II C, II miejsce zajęła Sandra Balcerek z  kl. II B, natomiast III miejsce - Agata Paikert z kl. III C.

22 listopada w Pudliszkach w finale Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: "Świat oczami wspólczesnych", jak co roku, bardzo ładnie zaprezentowali się nasi uczniowie.
W kategorii klas IV - VI  Antonina Olejnik zajęła III miejsce, a Kacper Huchrak zdobył wyróżnienie.
W gronie gimnazjalistów III miejsce zajęła Sandra Balcerek, natomiast zwyciężyła Marcelina Urbańska, zdobywając jednocześnie tytuł Recytatora Roku 2016.

27 listopada nasi recytatorzy ( 1 reprezentant ze szkoły podstawowej i 1 z gimnazjum) uczestniczyli w XV Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Kaspra Miaskowskiego, który tym razem odbył się w Smogorzewie. Również ten wyjazd był owocny, bowiem wśród gimnazjalistów wyróżnienie zdobyła Sandra Balcerek, a Łukasz Łysakowski z klasy VI a zajął III miejsce.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Giera   
czwartek, 08 grudnia 2016 20:00
Biskupianie śpiewają, tańczą i …
 
         świetnie grają w kręgle. Można było przekonać się o tym podczas wycieczki do Bowling – Bilard Club w Gostyniu. Dzieci ze Szkolnego Zespołu Biskupiańskiego spędziły popołudnie na sportowo, grając w kręgle. Obsługa kręgielni zaprezentowała dzieciom sposób korzystania z toru oraz metodę elektronicznego rejestrowania wyników każdego rzutu. Podczas pobytu w kręgielni dzieci doskonale się bawiły i włożyły wiele wysiłku, aby uzyskać jak najwięcej punktów dla swojej drużyny. Zadanie wymagało od nich umiejętności znalezienie właściwej postawy i techniki rzutu. Choć trochę bolały ręce, towarzyszył im dobry humor i zadowolenie. Współzawodnictwo na torze okazało się świetną zabawą i przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 106