p. Jolanta Szpurka Wśród szpalt, kolumn i tytułów tropimy dziennikarza- profesjonalistę.
p. Jolanta Szlachetka Motywy wojny w literaturze i sztuce.
p. Mariusz Duda Park miejscem wszystkich pokoleń.
p. Longina Pietrzak Czy park w Krobi to miejsce o dużej różnorodności gatunkowej?
p. Renata Busz Jakie atrakcje turystyczne są w Polsce?
p. Mariusz Juskowiak Jak wykorzystujemy prąd elektryczny w życiu codziennym?
p. Ewa Poślednik Duże liczby wokół nas.
p. Jolanta Czwojda Jak zdrowo się odżywiać?
p. Sławomir Gembiak Do zdrowia przez aktywność ruchową.
p. Patrycja Kapała Piłka siatkowa jako alternatywa spędzania aktywnie wolnego czasu.
p. Dagmara Nawrocka Spotkanie z X muzą.
p. Maria Kaźmierczak What places in Great Britain would you like to visit and why?
p. Sylwia Wałkiewicz Książka kulinarna- poznajemy najpopularniejsze potrawy niemieckie.
p. Przemysław Giezek Warum lohnt es sich nach Deu.
p. Włodzimierz Sikorski Siatkówka – aktywne spędzanie wolnego czasu.
 
Uczniowie klas II obowiązkowo wybierają temat projektu edukacyjnego do dnia 07.11.2014r. i przypisują się do wybranego nauczyciela.
SERDUSZKO ZA SERCE
 
         Jak ten czas szybko leci… Znów nadchodzą święta pełne radości i rodzinnego ciepła. Mając na uwadze magiczny czas spełniania życzeń i realizacji marzeń, pomagamy wspólnie z wychowawcami naszym koleżankom i kolegom. Ofiarujemy i dzielimy się z nimi słodyczami, słodząc i  umilając im w ten sposób świąteczny czas. Z serca otrzymujemy uśmiechy i wdzięczność za -  z serca ofiarowane  dary.
Satysfakcja  nieoceniona!!!!

"MISTRZOSTWO  POWIATU  W PIŁCE  SIATKOWEJ w naszych rękach!"


        20 lutego 2014 roku - to data, która zapisze się na kartach historii szkoły na wiele lat. Tego dnia bowiem żeńska reprezentacja piłki siatkowej rozgromiła swoje przeciwniczki w finale powiatowym turnieju Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej  rozgrywającego się w Gimnazjum nr 1 w Gostyniu. Po przeciwnej stronie siatki stały zawodniczki z Piasków, Pudliszek oraz Gimnazjum nr 2 z Gostynia. Faworytem spotkania były Pudliszki, które od kilku lat nieustannie przechodziły do kolejnego etapu. Tym razem było inaczej. Od samego początku reżyserem scenariusza rozgrywek były główne aktorki  z  Krobi.  Po wielu latach Krobia pokonała najgroźniejsze uczestniczki nie darując im ani jednego seta. Tak samo było w przypadku Piasków. Wyjątek stanowił ostatni mecz z Gostyniem, gdzie po emocjach sięgających zenitu, zakończył się wynikiem 2:1. Był to mecz o być albo nie być.  Siatkarki z Krobi spisały się znakomicie pod każdym względem.  Zagrywka, atak, przyjęcie ... Emocje były tak cudowne, że aż dech zapierało. Ponadto dziewczyny siedzące akurat na ławce znakomicie dopingowały drużynę co strasznie irytowało przeciwników. Hałasy, okrzyki - czyli gorący doping, rozbrzmiewał na cały Gostyń. Reasumując dziewczęta spisały się znakomicie, pokazały klasę i utwierdziły w przekonaniu, żeby coś osiągnąć wystarczy wola walki, chęć i samozaparcie. A także, jak w przypadku tej dyscypliny - jedność drużyny. Reprezentacja zajęła I miejsce w powiecie gostyńskim.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym, który rozegrany będzie już wkrótce 3 marca!
                                                                   
                                                              Amelia Gronowska kl. 2C Gimnazjum
V-ce Mistrzostwo Powiatu w mini piłce siatkowej dziewczyn.
 
W środę 26 lutego odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej, w których udział wzięło pięć drużyn ( z Bodzewa,  Gostynia, Piasków, Pudliszek i Krobi ). Wyniki poszczególnych meczów pokazują, jak bardzo był to wyrównany turniej. Na 10 spotkań połowa rozegrana była w tie-break’u. Obserwując zaangażowanie naszego zespołu, nie tylko podczas turnieju ale również na treningach, mam nadzieję, że w kolejnych latach dziewczyny będą godnie reprezentowany naszą szkołę podczas rozgrywek siatkarskich, czego im serdecznie życzę.
 
Reprezentacja szkoły:
 
Hądzlik Adrianna, Andrzejewska Maria, Frączek Julia, Jeż Weronika, Frączek Wiktoria, Gorzkiewicz Bernadeta, Sorbicka Alicja, Konczewicz Zofia, Kempa Natalia, Junkert Weronika.
 
"OWOCE  W  SZKOLE"

       Wraz z rozpoczęciem II semestru w naszej szkole rozpoczęła się realizacja programu "Owoce w szkole" adresowana do uczniów klas I-III SP. W ramach realizowanego programu szkoła podpisała umowę z Agencją Rynku Rolnego na bezpłatne dostarczanie trzy razy w tygodniu (wtorek, środa i piątek) porcji warzyw i owoców dla każdego ucznia. Program ten, jak również program "Mleko w szkole" (rozdawane w czwartki) wpisuje się w realizowany przez szkołę projekt pod nazwą "Szkoła promująca zdrowie".
         Uczniom życzymy SMACZNEGO!

 Odsłon artykułów:
1006274