Aktualności
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dagmara Nawrocka   
niedziela, 19 lutego 2017 21:41

Logo Partnerstwa na rzecz wolontariatu na terenie gminy Krobia.

Dnia 15 lutego w naszej szkole dyrektor Józef Czarnecki wręczył nagrodę za pierwsze miejscew konkursie plastycznym na logo Partnerstwa na rzecz wolontariatu na terenie gminy Krobia. Zwyciężczynią tego konkursu została Klaudia Łuczak z klasy szóstej. Logo jest prostym symbolem, nieskomplikowanym graficznie czy kolorystycznie. Powinno być czytelne i łatwe do zapamiętania. Nagrodzona praca spełnia te warunki i będzie wykorzystywana przez Partnerstwo na rzecz wolontariatu na terenie gminy Krobia w celach promocyjnych, reklamowych, identyfikacyjnychi korespondencyjnych.

Gratulujemy!!!

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
sobota, 18 lutego 2017 18:58
10 lutego 2017 roku w godzinach od 19:00 do 22:15 odbyła się "Noc robotów". Na zaproszenie p. Michała Ratajczyka Górowski Zespół Nauczycieli Informatyki w ramach pracy sieci współpracy i samokształcenia przeprowadził warsztaty robotyki i programowania dla młodzieży szkoły podstawowej i gimnazjum. 
Warsztaty odbywały się w dwóch turach 2 godzinnych:
  • z wykorzystaniem robotów mBot Ranger - Jacek Figiel - Robot mBot jest stworzony do nauki programowania. Programowany w graficznych środowiskach opartych na Scratch (PC) i Blockly (tablety), doskonale nadaje się do realizacji nowej podstawy programowej na II i III etapie edukacyjnym. Dzięki sterownikowi zgodnemu z Arduino, może być też z powodzeniem stosowany do nauki programowania w językach kodowanych tekstowo, opartych na C/C++.
  • z wykorzystaniem gry edukacyjnej ScottieGo - Cezary Kaczor - ScottieGo! to innowacyjne połączenie multimedialnej aplikacji edukacyjnej na urządzenia mobilne i realnych klocków do sterowania bohaterem. Kinestetyczny aspekt zabawy pozwala na przełamywanie barier związanych z poznawaniem abstrakcyjnych pojęć i sprzyja pracy w grupie. Starannie zaprojektowane środowisko gry stopniowo wprowadza użytkowników w świat programowania i rozwijają intuicję algorytmiczną. ScottieGo! to genialna zabawa i nauka dla każdego ucznia. 
  • z programowania w Scratch - Adam Biernacki - Środowisko Scratch służy do tworzenia interaktywnych historii, gier, animacji i obrazków za pomocą skryptów układanych z gotowych bloków. Od roku 2013 ma ono nową wersję – Scratch2.0, w której można pracować na stronie http://scratch.mit.edu Nie jest konieczne instalowanie programu, za to potrzebny jest dostęp do internetu.
Młodzież miała możliwość poznania podstaw robotyki i programowania jednocześnie świetnie się bawiąc. W przerwie wszyscy uczestnicy mieli okazję skosztować pysznych kanapek.
Zdjęcia w galerii.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
czwartek, 09 lutego 2017 19:51
Na stronie opublikowany został plan lekcji obowiązujący od 13 lutego br.

Zaktualizowany został też plan dowozów.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
poniedziałek, 23 stycznia 2017 21:23
VENI, VENI EMMANUEL
 
         W niedzielne popołudnie, 22.01.2017r w kościele pw. Św. Mikołaja w Krobi, odbył się Koncert Noworoczny "Veni, veni Emmanuel", w którym udział wzięły krobskie chóry oraz Schola parafii Domachowo. Gwiazdą koncertu był, goszczący w Krobi w listopadzie 2016r, pan Łukasz Wilda, który śpiewa w Chórze Narodowym we Wrocławiu, a także współpracuje z chórami z Holandii. Pan Wilda zaśpiewał kilka kolęd wspólnie z Chórem Kościelnym i "Harmonią" oraz wykonał krótki recital solo. Nasz szkolny chór DoReMi zaprezentował się w utworach świąteczno- zimowych: "Chcę z Tobą spędzic święta", "Z kopyta kulig rwie" oraz "Jingle bells" w polskiej wersji językowej. Koncert zakończył się wspólnym zaśpiewaniem kolęd "Lulajże Jezuniu" oraz "Bóg się rodzi". Po koncercie wszyscy uczestnicy udali się na ciepłą herbatę i słodkie co nieco.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
poniedziałek, 23 stycznia 2017 20:34
W RYTMIE FLAMENCO
      
             Większość z nas na pewno słyszało o muzyce flamenco, ale rzadko kto miał okazję posłuchać jej na żywo. Taka okazja nadarzyła się w naszej szkole w ubiegły wtorek, 17.01.2017r. Muzycy współpracujący z  Łódzkim Biurem Koncertowym "Wirtuoz" zagrali dla nas  niesamowity koncert. Dwoje gitarzystów i perkusista, po krótkiej genezie muzyki flamenco, zaprezentowali różne jej gatunki oraz charakterystyczne bicia gitarowe. Dodatkową atrakcją koncertu była tancerka, która pokazała sposób gry na kastanietach oraz typowe dla flamenco ruchy dłoni i stóp. Podczas tańca wykorzystywała różne rekwizyty np: wachlarze i wstęgi, które nadawały mu wręcz magicznego charakteru. Uczniowie podczas koncertu mogli spróbować też swoich sił tanecznych. Koncert zakończył się muzycznymi zagadkami związanymi z utworami muzyki flamenco.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 106