Aktualności
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobczyńska   
czwartek, 08 lutego 2018 12:17
Konkurs Pięknego Czytania

W klasie I c SP w Krobi odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Dzień 17 stycznia był dniem dla nas szczególnym. Tego dnia pierwszoklasiści po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu konkursie.
Celem  konkursu było przede wszystkim motywowanie dzieci do czytelnictwa, rozbudzanie pasji czytania, doskonalenie umiejętności poprawnego  głośnego czytania oraz  integracja klasy.  Każdy uczeń miał do wyboru jeden z dwóch wcześniej ustalonych przez klasę  tekstów. Uczniowie do konkursu podeszli bardzo rzetelnie. Wytrwale ćwiczyli czytanie i pokazali się z jak najlepszej strony. W gronie zaproszonego jury pojawiła się dwie mamy; Pani Mirosława Nowacka, oraz Pani Aleksandra Olejniczak. Panie miały nie lada problem z wyborem  trzech pierwszych miejsc. Jury brało pod uwagę poprawność  czytanego tekstu, wyrazistość, styl, tonację, postawę siedzenia oraz strój.
Z pośród dzieci wyłoniono trzy wyróżnienia które zdobyli;  Mikołaj Jędryczkowski, Monika Nowak oraz Anna Olejniczak. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy , gromkie brawa oraz słodki upominek, a troje zwycięzców dodatkowo nagrody książkowe ufundowane przez radę rodziców. Na zakończenie nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć, aby uwiecznić tak ważne wydarzenie w naszej klasie.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławomir Gembiak   
wtorek, 06 lutego 2018 19:54

Bohater filmu „Najlepszy” w Krobi

 

Na ekrany polskich kin trafił film Łukasza Palkowskiego „Najlepszy”. Pierwszego dnia lutego gimnazjaliści ze szkół podstawowych w gminie Krobia oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi mogli uczestniczyć w projekcji tego niesamowitego dzieła w kinie Szarotka.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kreczmer   
poniedziałek, 29 stycznia 2018 12:56

Turniej piłki siatkowej „dzikich drużyn”


       W dniu 26.01.2018 o godzinie 15.00  w naszej szkole rozegrany został turniej p. siatkowej „ dzikich drużyn”. Do sportowej rywalizacji przystąpiły sześcioosobowe drużyny klas VII i III gimnazjum w składzie trzy dziewczyny, trzech chłopców. Rozgrywki toczyły się jednocześnie na dwóch salach gimnastycznych. Celem turnieju było rozpowszechnianie piłki siatkowej wśród młodzieży, integracja międzyklasowa oraz zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczniowie przystąpili do turnieju z wielkim zaangażowaniem podejmując zdrową rywalizację sportową.
 
 
alt
 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Szal   
poniedziałek, 15 stycznia 2018 18:33

ŚWIĄTECZNY KONCERT

21 grudnia późnym popołudniem w Szkole Podstawowej w Krobi zorganizowano spotkanie opłatkowe dla pracowników szkoły, emerytów i zaproszonych gości. Główną częścią tej uroczystości z okazji Bożego Narodzenia był koncert, który następnego dnia przedstawiono także uczniom klas IV -VI i gimnazjalistom.
W tym roku program artystyczny wyreżyserowała Danuta Szal we współpracy z Małgorzatą Kasprzak. Mottem jego były słowa: „Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli się nie narodzi w Tobie..”
Program ten zawierał wiele ciekawych i ważnych informacji o różnych tradycjach świątecznych, zwyczajach i symbolice niektórych przedmiotów związanych z Bożym Narodzeniem. Przedstawiali je słuchaczom narratorzy tegoż koncertu: Sandra Balcerek i Adrian Stachowiak z kl. III B oraz Anna Pazoła i Łukasz Łysakowski z kl. VII a.

Poza tym wiodącym motywem przygotowanych tekstów poetyckich była radość ze zbliżających się świąt oraz potrzeba miłości, zrozumienia i przebaczenia w naszym codziennym życiu. Z przyjemnością zatem wysłuchano doskonałych recytacji wierszy w wykonaniu: Amelii Balcerek z kl. IV a i Mikołaja Skrzypczaka z kl. III b, Julii Marciniak z kl. IV d, Huberta Kapały z kl. V c, Marii Andrzejewskiej i Kacpra Huchraka z kl. VI b oraz Marceliny Urbańskiej z kl. III C.
Jak zwykle bardzo ładnie zaprezentował się zespół DOREMI pani Małgorzaty Kasprzak,w którym zadebiutowało wiele dzieci z klas młodszych. Usłyszeliśmy piękne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, które wspaniale wprowadziły nas w nastrój Bożego Narodzenia. Niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci słuchaczy kolęda „Cicha noc” zaśpiewana przez Jagnę Skorupkę z kl. VII c i Marcelinę Urbańską z kl. III C w języku niemieckim i angielskim.
Na pewno dużym atutem tego programu artystycznego była pełna uroku scenografia przygotowana przez Danutę Szal, Hannę Hoskę, Dagmarę Nawrocką i Andrzeja Łakomego, która doskonale współgrała z prezentowanymi tekstami i utworami muzycznymi.
Wszyscy uczestnicy koncertu byli pod wrażeniem zdolności i umiejętności artystycznych naszych uczniów, a oni z kolei mieli ogromną satysfakcję z udanego występu.    

 

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
sobota, 13 stycznia 2018 22:33
MUZYKA ŚWIATA

        We wtorek 9 styczna br. kolejny już raz gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Łódzkiego Biura Koncertowego "Wirtuoz". Tym razem muzycy przenieśli nas w różne regiony świata wykonując na instrumentach dętych blaszanych szlagiery muzyki swingowej, jazzowej czy popowej, a także melodii z filmów i bajek. Większość utworów wykonana była przy akompaniamencie elektrycznego pianina. W trakcie koncertu zapoznaliśmy się z budową   i  brzmieniem  trąbki, puzonu i sakshornu tenorowego . Chętnie włączaliśmy się do wspólnej zabawy inicjowanej przez prowadzącego. Mogliśmy też przekonać się na własnej skórze, że skuteczne zadęcie w instrument nie jest  łatwe. Nagradzając gorącymi brawami muzyków, wyraziliśmy swoje uznanie i podziękowanie za udany koncert.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 121