Konkurs plastyczny "Moje marzenia"

        Pod takim hasłem odbył się Gminny Konkurs Literacko-plastyczny. Do konkursu z zakresu plastyki  przystapili uczniowie klas młodszych. Wykonali ciekawe i oryginalne prace, przedstawiajace ich głębokie i ukryte do tej pory marzenia. 
Laureatami konkursu zostali:
* Konrad Bagiński - 3b
* Marlena Kwintkiewicz - 3c
* Martyna Talarczak - 2a
* Wiktoria Biernaczyk - 1d
Nagrodzonym gratulujemy!
Szkolny Konkurs Recytatorski
dla klas I-III
       Dnia 28 listopada 2014r. odbył się Konkurs Recytatorski pod hasłem "Co nam w duszy gra". Do konkursu przystapiło 25 uczniów z klas młodszych wybranych w eliminacjach klasowych. Dzieci recytowały wiersze Brzechwy, Tuwima, Chotomskiej. Do etapu gminnego zakwalifikowały się następujące uczennice: 
- Amelia Balcerek - kl. 1d
- Antonina Olejnik - kl. 2a
- Zofia Karolczak - kl. 3a
     Laureatki konkursu szkolnego dnia 4 grudnia reprezentowały naszą szkołę w X Gminnym Konkursie Recytatorskim. Antonina Olejnik zajęła II miejsce przedstawiając wiersz "Chrząszcz", dyplom za największe wrażenia artystyczne otrzymała Amelia Balcerek, która zaprezentowała wiersz "Wędrówka".
Laureatkom serdecznie gratulujemy!
„Bezpieczeństwo i zagrożenia w ruchu drogowym” – spotkanie z Żandarmerią Wojskową

20 listopada odbyły się zajęcia dla gimnazjalistów przeprowadzone przez Żandarmerię Wojskową. Komendant Żandarmerii w Lesznie p. Sławomir Nowak w krótkim wystąpieniu wprowadził nas w temat zajęć. Myślą przewodnią tego spotkania było uświadomienie nam-uczniom jakie niebezpieczeństwa wiążą się z uczestniczeniem w ruchu drogowym. Mieliśmy okazję sprawdzić się w roli kierowcy pojazdu zasiadając w symulatorze jazdy 3D pod okiem p. Marka Borejki. W symulatorze zderzeniowym, obsługiwanym przez panów Dariusza Januszkiewicza i Piotra Harca, przez chwilę mogliśmy poczuć się jak pasażerowie samochodu, który uderza w mur z prędkością 15 km na godzinę. Pan Grzegorz Mankiewicz prowadził zajęcia, które uświadomiły nam jak zachowuje się człowiek pod wpływem alkoholu- zadanie polegało na założeniu alko-gogli i odbycie spaceru między pachołkami po wyznaczonej trasie. Chyba nikomu nie udało się przejść tego slalomu bez kłopotów. Nie tylko uczniowie korzystali z tych atrakcji. Do „zabawy” włączyli się również nauczyciele. Na pewno każdy z uczestników wyniósł coś z tej lekcji i wykorzysta rady oraz własne odczucia w przyszłości. Trwające półtorej godziny zajęcia minęły niezwykle szybko w miłej, ciepłej atmosferze i spotkały się z wspaniałym odbiorem i zaangażowaniem gimnazjalistów. Mamy nadzieję, że Żandarmeria jeszcze nie raz nas odwiedzi i przeprowadzi równie ciekawe zajęcia.
Maria Konczewicz
Julita  Andrzejewska
„Bezpieczeństwo i zagrożenia w ruchu drogowym” – spotkanie z Żandarmerią Wojskową

 
 
20 listopada odbyły się w naszej szkole zajęcia dla gimnazjalistów przeprowadzone przez Żandarmerię Wojskową. Komendant Żandarmerii w Lesznie st. chorąży sztabowy Sławomir Nowak w krótkim wystąpieniu wprowadził nas w temat zajęć. Myślą przewodnią tego spotkania było uświadomienie nam-uczniom jakie niebezpieczeństwa wiążą się z uczestniczeniem w ruchu drogowym. Mieliśmy okazję sprawdzić się w roli kierowcy pojazdu zasiadając w symulatorze jazdy 3D pod okiem plut. Marka Borejki. W symulatorze zderzeniowym, obsługiwanym przez chor. Dariusza Januszkiewicza i kaprala Piotra Harca, przez chwilę mogliśmy poczuć się jak pasażerowie samochodu, który uderza w mur z prędkością 15 km na godzinę i docenić rolę zapiętych pasów bezpieczeństwa. Inspektor Ruchu Drogowego chorąży Grzegorz Mankiewicz prowadził zajęcia, które uświadomiły nam jak zachowuje się człowiek pod wpływem alkoholu - zadanie polegało na założeniu alko-gogli i odbyciu spaceru między pachołkami po wyznaczonej trasie. Chyba nikomu nie udało się przejść tego slalomu bez kłopotów z równowagą. Nie tylko uczniowie korzystali z tych atrakcji. Do „zabawy” włączyli się również nauczyciele. Na pewno każdy z uczestników wyniósł coś z tej lekcji i wykorzysta rady oraz własne odczucia w przyszłości. Trwające półtorej godziny zajęcia minęły niezwykle szybko w miłej, ciepłej atmosferze i spotkały się z wspaniałym odbiorem i zaangażowaniem gimnazjalistów. Mamy nadzieję, że Żandarmeria jeszcze nie raz nas odwiedzi i przeprowadzi równie ciekawe zajęcia.
Maria Konczewicz
Julita Andrzejewska

   Spotkanie z EKONOMIĄ


   Dnia 26.11.2014r. odbył się w Bodzewie Konkurs Matematyczno-Ekonomiczny “Spotkanie z Ekonomią” pod patronatem Banku Spółdzielczego w Gostyniu. Był to konkurs powiatowy przeznaczony do uczniów gimnazjum, do którego zgłosiło się 9 drużyn.Konkurs miał na celu rozwijanie uzdolnień matematycznych i rozpowszechnianie wiedzy bankowej.

    Uczniowie gimnazjum w składzie: Monika Lisiecka kl. II, Andrzej Szal kl III, Nikodem Puślednik kl III, Kacper Linkowski KL III  dzielnie bronili honoru  naszej szkoły. Niestety w dogrywce o III miejsce przegrali z gimnazjum w Piaskach.

    Nie zawsze jednak najważniejszy jest wynik. Uczniowie świetnie się bawili, poszerzyli swoją wiedzę, zawarli nowe znajomości.

     Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu “Spotkanie z Ekonomią” z Bodzewa za podtrzymywanie tak szlachetnej tradycji.


                                                 Nauczyciele matematyki Gimnazjum w Krobi.
Odsłon artykułów:
1006354