Dnia 21 marca 2016r. odbylo się ogłoszenie wyników IV edycji Wielkanocnego Konkurs z Jajem zorganizowany przez Gostyński Ośrodek Kultury ,,Hutnik”. Celem konkursu było kultywowanie wielkanocnych tradycji, rozwijanie wyobraźni twórczej i poszukiwanie różnorodnych rozwiązań artystycznych.Na konkurs wpłynęło 228 pisanek oraz 257 kartek.  Oceniając prace jury brało pod uwagę m.in.: ciekawy pomysł, kompozycję, wkład pracy i ręczne, samodzielne wykonanie.
Wśród laureatów kategorii klas I-III znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Brajan Naskręt (kl. IId) zdobył nagrodę, a Julia Kempiak (kl. IId), Dawid Staśkiewicz(kl. IId) oraz Amadeusz Ratajczak(kl. Id) zdobyli wyróżnienia. Młodym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  
Uczniowie z klasy 1d Szkoły Podstawowej w Krobi wzieli udział w wielkanocnym konkursie plastycznym pt. " Wielkanocna ozdoba, dekoracja" organizowany przez redakcję Gostyń 24. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością  podczas wykonywania orygnalnych dekoracji. Wyróżnienia otrzymali Antonia Wajnert, Nikola Kuik-Sworowska i Karol Smektała. Laureaci otrzymali świąteczne zestawy promocyjne ufundowane przez Spółdzielnie Mleczarską w Gostyniu.                                                                                                                                                                                                                                             Gratulujemy!                                                                                                                                
POGORZELA LAJF
Konkurs Piosenki "Pogorzela Lajf" to specyficzny konkurs, w którym uczestnicy nie mogą korzystać z półplaybacków lub jakichkolwiek nagrań akompaniamentu. Każdy z nich musi wykonać dwie piosenki przy akompaniamencie na żywo. W dniu 18 marca 2016r. w przesłuchaniach konkursowych wzięli udział soliści z Pogorzeli, Starego Bojanowa, Rokitna, Krotoszyna, a także uczennice reprezentujące naszą szkołę. Każda z nich wykonała piosenki przy akompaniamencie fortepianowym Małgorzaty Kasprzak. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: szkołe podstawową i ponadpodstawową, w której górna granica wieku była nieograniczona.  W młodszej grupie wystąpiła Jagna Skorupka, która wykonała "Nieodkryty ląd" i "Raz Barbara szła do Baru". Natomiast grupę starszą reprezentowały: Marcelina Urbańska, w której wykonaniu widownia usłyszała "Jeszcze grajmy" i "Ale jestem". Piosenki "Modlitwa" oraz  "Po raz pierwszy widzę blask" zaśpiewała Jagna Knapp. Jako ostatnia z Krobianek zaprezentowała się Natalia Polańska z utworami "Proszę sądu" i "Szyba". Wszystkie z dziewcząt wykonywały bardzo ambitny repertuar, wymagajacy zarówno dużych umiejętności wokalnych i interpretacyjnych. Wszystkie też zostały nagrodzone dużymi oklaskami przez widownię. Nie wszyscy jednak na konkursie zdobywają nagrody. Tym razem doceniono Jagnę Knapp, której jury pod przewodnictwem p. Wojciecha Czemplika, przyznało II nagrodę. Gratulujemy !!!
                   KOLOROWO I ZDROWO !
 
                23 marca 2016 r. na korytarzach naszej szkoły było bardzo kolorowo. Uczniowie klas I – VI  szkoły podstawowej  byli ubrani w rzeczy  w odpowiednim kolorze, innym dla każdej grupy wiekowej. Klasy I emanowały głęboką czerwienią, klasy II – trawiastą zielenią, klasy III i IV raziły słoneczną żółcią, natomiast klasy V i VI zachwycały pomarańczem. Ponadto każda klasa na drugie śniadanie zajadała się owocem w kolorze odpowiadającym strojowi np. żółty – banan. Kolorowy dzień w szkole podstawowej został zorganizowany w ramach działań profilaktycznych wynikających z realizacji programu  „Trzymaj formę”. Tak więc było w szkole kolorowo i zarazem zdrowo.
„Choinkowi goście” – konkurs planszowy
 
W grudniu 37 uczniów z klas 2 i 3 nauczania zintegrowanego wzięło udział w konkursie planszowym pt „Choinkowi goście”. Na świątecznej choince przed biblioteką szkolną zagościło 24 bohaterów baśni, bajek i legend. Zadanie konkursowe polegało na rozpoznaniu ich i podaniu tytułów, z których pochodzą. Okazało się, że najwięcej kłopotów uczestnikom sprawił Wróbelek Elemelek oraz Ali Baba.
Bezbłędnie wszystkie bajkowe postaci rozpoznali, a tym samym wywalczyli ex aequo I miejsce uczniowie:
Wiktoria Kasprzak z kl. 3b oraz Hubert Kapała z kl. 3a

Wyróżnienia zdobyli:
Amelia Balcerek kl.2d
Zuzanna Chuda kl.3a
Julia Kasprzak kl.2d
Oskar Kasztelan kl. 2a
Anastazja Ofierzyńska kl.3c
Antonina Tajbel kl. 3a
Martyna Talarczak kl.3a
Zofia Wachowiak kl.3c
Laureaci otrzymają nagrody, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.Odsłon artykułów:
1660087