KONCERT LETNI

W dniu 19.06.2015r, w szkolnej, dużej sali gimnastycznej, odbył się Koncert Letni szkolnego chóru DoReMi.  Był on uwieńczeniem całorocznej pracy zespołu, podsumowaniem przedsięwzięc oraz sukcesów zdobytych w roku szkolnym 2014/2015. Podczas koncertu zaprezentowane zostały utwory z gatunku gospels, pieśni religijne oraz piosenki o Afryce. Partie solowe wykonały wyróżniające się chórzystki: Natalia Polańska, Jagna Knapp, Marcelina Urbańska, Ania Jastrzębska, Alicja Sorbicka oraz Iza Kaźmierczak. Jednak to czego udało nam sie dokonac to efekty kilkuletniej, żmudnej, systematycznej pracy całego zespołu. Podsumowując naszą pracę chciałabym podziękowac tym uczennicom, które solidnie, do końca uczęszczały na zajęcia i próby, które rozumieją, czym jest odpowiedzialnośc za wspólną pracę ,a tym samym szacunek dla pracy drugiej osoby. Życzę słonecznych i rozśpiewanych wakacji. Do zobaczenia na zajęciach we wrześniu.
MAGICZNA PODRÓŻ PO BISKUPIŹNIE

W piątek 22 maja uczniowie klasy II a wraz z wychowawcą Hanną Hoska udali się do Muzeum Stolarstwa i Biskupizny. Pan Marek Hałas oprowadził dzieci po muzeum. Pokazał im stare, stuletnie maszyny i narzędzia stolarskie, drewniane zabawki, meble, wyroby z gliny. W izbie biskupiańskiej uczniowie zobaczyli biskupiańskie stroje, ozdoby, przedmioty codziennego użytku i zabawki. Po krótkim pobycie w ogrodzie dzieci udały się na warsztaty "MAGICZNA PODRÓŻ PO BISKUPIŹNIE". Uczniów przywitały w strojach biskupiańskich pani Magdalena Wojciechowska i pani Daria Andrzejewska. Pomieszczenie, w którym odbywały się warsztaty przemienione zostało w iście biskupiańskie obejście. Dzieci zachwyciły się dekoracjami i rekwizytami znajdującymi się w sali. Na początku uczniowie przygotowali ciasto i upiekli ciasteczka. Następnie dziewczynki otrzymały białe fartuszki, a chłopcy biczyki z białymi chustkami. Samodzielnie przyozdobili je w tradycyjne kwiatowe wzory. Uczniowie podczas warsztatów poznali też tajniki prania na tarce, myli ręce w emaliowanych misach. Na przygotowanych poletkach samodzielnie zasiali zboże. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na świętowanie i tradycyjne dożynki. Dzieci ubrane w biskupiańskie stroje bawiły się jak na prawdziwych dożynkach, przy biskupiańskiej muzyce. Były więc tańce, powożenie konia i wiele zabaw przygotowanych w oparciu o tradycje biskupiańskie. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Dzięki dekoracjom, rekwizytom, strojom i pomysłowości pań prowadzących zajęcia, dzieci były wprost zachwycone podróżą do tak bliskiej, a zarazem dalekiej im Biskupizny.
Turniej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”
Finał Wielkopolski – Grodzisk Wlkp., dnia 11 i 13 kwietnia 2015 r.

W tegorocznym finale Wielkopolski turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” naszą szkołę reprezentowały aż trzy drużyny: chłopcy w kategorii U8 (1 klasa SP), chłopcy U10 (3 klasa SP) oraz dziewczęta w kategorii U10. 

 
„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
 
     Grupa zawodniczek reprezentująca naszą gminę i powiat - mistrzynie województwa wielkopolskiego awansowały do Wielkiego Ogólnopolskiego Finału. Zespół przebywał w stolicy w dniach 29.04-02.05.2015 roku. Niesamowite cztery dni niestety już za dziewczynami. Reprezentacja dziewczyn z Krobi wzięła udział w XV finale turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Poza emocjami piłkarskimi na piłkarki czekało wiele innych atrakcji.
     Podczas oficjalnej inauguracji, ceremonii otwarcia na Placu Defilad w Warszawie, Zbigniew Boniek wylosował poszczególne zespoły w grupie. Z naszą ekipą w grupie znalazły się zespoły z województwa mazowieckiego, małopolskiego i pomorskiego. Patronat honorowy nad turniejem sprawowała Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Gali otwarcia towarzyszył koncert Rafała Brzozowskiego. W czwartek od godziny  14:00 rozpoczęły się rozgrywki grupowe w kategorii U-10 i U-12 na boiskach bocznych Legii Warszawa oraz Agrykoli.

Biskupianie na warsztatach tanecznych
 
       Dzieci ze Szkolnego Zespołu Biskupiańskiego wzięły udział w zorganizowanych dla nich warsztatach tanecznych. Celem zabaw i tańców przy muzyce było rozwijanie estetyki, harmonii ruchu, twórczej wyobraźni oraz sprawności ruchowej. Dzieci tańczyły do przedstawionej przez artystów opowieści słowno-muzycznej "Niedźwiedź". Oprócz tańca uczestnicy warsztatów musieli wykazać się umiejętnością pracy twórczej i właściwej współpracy w grupie. Podejmowały różne zadania techniczne np. budowa gawry oraz naśladowały zachowania zwierząt. 
Uczestnicy warsztatów poznawali podstawowe kroki i figury tańców regionalnych, a także polskie dziecięce zabawy ludowe.
    Zajęcia taneczne były cenną lekcją współpracy, solidarności, dającą dużo radości i zadowolenia. Stanowiły okazję do lepszego poznania swoich koleżanek i kolegów.Odsłon artykułów:
1006348