Medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Krobi.
 
            Rok 2016 kojarzy się nam z wieloma emocjonującymi wydarzeniami sportowymi, także z Paraolimpijskimi Igrzyskami w Rio de Janeiro. Jedną z reprezentantek Polski była Lucyna Kornobys, mieszkanka Jeleniej Góry, specjalizująca się w rzucie oszczepem            i pchnięciu kulą.

Czytaj więcej: Medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Krobi.

Maratończycy z Gminy Krobia
 
            W małej miejscowości Maraton w 490 r. p. n. e. , w odległości około 40 km od Aten,  doszło do starcia Persów z Hellenitami. Zaskakującymi zwycięzcami okazali się Ateńczycy. Jak podają historycy, wysłano więc posłańca Filipidesa do Aten z radosną wieścią   o zwycięstwie. Żołnierz dobiegł, przekazał wiadomość i padł martwy. Tę legendę wszyscy znamy. Czy jest prawdziwa? Trwają spory.

Czytaj więcej: Maratończycy z Gminy Krobia

Laureatka XXIII Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

   Sukcesem gimnazjalistki Marii Andrzejewskiej zakończyły się eliminacje powiatowe  w Starostwie Powiatowym w Gostyniu w dniu 17 maja 2016 roku. Maria z klasy IIA gimnazjum wraz z Moniką Lisiecką z klasy IIIB i Bernadetą Gorzgiewicz z klasy IIA reprezentowały naszą szkołę w XXIII
Wielkopolskim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
2015/2016. Gimnazjalistka będzie reprezentowała powiat gostyński w rozgrywkach wojewódzkich, do których dostała się z drugiego miejsca  zdobytego na etapie powiatowym,
   Celem konkursu jest przybliżenie młodzieży gimnazjalnej wiedzy z zakresu funkcjonowania i rozwoju samorządu terytorialnego oraz zainteresowanie jej ideą samorządności.W konkursie udział biorą uczniowie gimnazjów województwa wielkopolskiego.
    Uczennicom serdecznie gratulujemy, a Marii życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim 15 czerwca 2016 roku.

  Dnia 28.09.2016r. uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej odwiedził niezwykły gość - pan leśniczy Maciej Kubas z Nadleśnictwa Piaski. Podczas barwnej prelekcji uczniowie klas młodszych zapoznali się z pracą leśniczego, poznali wiele ciekawostek z życia leśnych roślin i zwierząt . Nasz gość opowiadał o swojej pracy. Mówił o sadzeniu drzew, celowych wycinkach. Wyjaśnił w jaki sposób drewno wykorzystywane jest przez człowieka. Przypomniał uczniom jak należy zachowywać się w lesie. Dzieci bardzo zaangażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.

Panu Maciejowi bardzo dziękujemy i już teraz zapaszamy na kolejne spotkanie.

Mistrzostwo województwa wielkopolskiego w kategorii U-10
należy po raz drugi do nas!
 
             Dwie drużyny dziewczyn fundacji KA 4 resPect wzięły udział w finale wojewódzkim XVI turnieju  „Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku”, który odbył się w Grodzisku Wlkp.
W poniedziałek 21 marca 2016 roku na boiska wybiegły zawodniczki z kategorii U 12 (rocznik 2004, 2005 nasza drużyna zaprezentowała się w składzie: jedna zawodniczka 2004, pozostałe rocznik 2005 – nadmienić należy, że byłyśmy jednym z najmłodszych zespołów turnieju). Nie miało to jednak większego znaczenia w eliminacjach grupowych, które przeszłyśmy jak burza zdobywając 29 bramek tracąc tylko jedną. W ćwierćfinale trafiamy na drużynę grającą równie dobrą piłkę, szybko okazuje się, że piłkarsko jesteśmy lepszym zespołem, niestety przegrywamy z siłowym stylem gry starszych rywalek.
Zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje na treningach i pozwoli doskonalić formę oraz umiejętności, które i tak są na bardzo wysokim poziomie. Wyjazd zaliczamy na plus, pokazaliśmy się z super strony w każdym meczu, każda z zawodniczek na murawie zostawiła ogromne pokłady sił i energii, co tylko utwierdza w przekonaniu, że ….. warto, należy, trzeba ….. wspierać nasze młode talenty.

Czytaj więcej: Mistrzostwo województwa wielkopolskiego w kategorii U-10 należy po raz drugi do nas!
Odsłon artykułów:
1660066