Aktualności
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dagmara Nawrocka   
niedziela, 28 października 2018 16:29

Konkurs Plastyczno-Fotograficzny na 100-lecie Niepodległości

Na konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół Rolniczych im. Józefa Wybickiego w Grabonogu nadesłano ponad 60 prac ze szkół i instytucji działających na terenie powiatu gostyńskiego.

Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach artystycznych – plastycznej i fotograficznej i w trzech kategoriach wiekowych – uczniowie szkół podstawowych (do 12 lat), uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów (13-16 lat), uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (16-19 lat).Z nasze szkoły wyróżnienie uzyskała uczennica Izabela Korcz z klasy VII b. Gratulujemy.

 

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Szpurka   
czwartek, 25 października 2018 07:51

Językowa przygoda podczas EuroWeeku


W dzisiejszych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego to dla młodego pokolenia szansa na lepszą przyszłość, łatwą komunikację oraz zdobycie upragnionej pracy. Młodzież z naszej gminy, ze szkół podstawowych w Krobi i Starej Krobi, skorzystała z ogromnej szansy i okazji, aby skutecznie podnieść swoje językowe kompetencje. Czterdziestoosobowa grupa wzięła udział w pięciodniowym obozie językowym o charakterze edukacyjnym.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Duda   
czwartek, 25 października 2018 07:09

Żywa lekcja historii w Pociągu Wolności


W środę 3 października br. młodzież z gminnych jednostek oświatowych w tym z naszej szkoły wzięła udział w bardzo ciekawej inicjatywie, której realizatorem były Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Koleje Wielkopolskie, Parowozownię Wolsztyn i ODN w Poznaniu. Inicjatywa ta wspaniale wpisała się w kalendarz gminnych obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Płaczek   
wtorek, 16 października 2018 07:58

,,Ctrl+Z: cofamy przemoc"

1 października, przypadał Światowy Dzień Zapobiegania Nękaniu i jednocześnie pierwszy dzień Europejskiego Miesiąca Cyberprzemocy.

Kilka dni później 11.10. 2018 roku klasy 7 i 8 brały udział w zajęciach warsztatowych z zakresu cyberprzemocy i zagrożeń w sieci. Organizatorem zajęć była Fundacja Rodziny DUDA im. Maksymiliana Duda z Pakosławia oraz Stowarzyszenie ,,Szansa" z Głogowa.
To skierowany do młodzieży, nauczycieli i rodziców cykl warsztatów poświęconych dyskryminacji oraz zapobieganiu cyberprzemocy, czyli różnym formom nękania w sieci. W listopadzie odbędą się w naszej szkole podobne warsztaty dla nauczycieli i rodziców.  Zajęcia warsztatowe prowadziły panie trenerki, które starały się pomóc naszym uczniom wskazać główne zagrożenia w sieci, a także przekazały kilka cennych wskazówek jak ich unikać, jak nieść pomoc rówieśnikom, którzy są w jakiś sposób zagrożeni nękaniem czy potocznie tzw. hejtem. Przypomniały również, że w sieci nie ma anonimowości.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
poniedziałek, 08 października 2018 10:15
"EKOJanina" przyciągnęła tłumy

W niedzielę 30 września br. grupa teatralna "Na Fali"zaprezentowała w GCKiR w Krobi swój kolejny spektakl gwarowy pt "EkoJanina". Scenariusz napisała Magdalena Andrzejewska i wspólnie z grupą wyreżyserowała przedstawienie. Tym razem aktorzy podjęli się edukacji ekologicznej w przystępny sposób, na wesoło, posługując się gwarą. W intrygę babci Janiny i zięcia Leona wplecione zostały istotne kwestie m.in: konieczność oszczędzania prądu i wody, segregacji śmieci, zastępowania toreb foliowych "lumpiannymi" . Ponadto pojawiły się treści dotyczące dziury ozonowej, pieców ekologicznych, biogazowni, ekranów fotowoltaicznych, wiatraków, lamp solarnych, zdrowego odżywiania, potrzeby aktywności fizycznej w każdym wieku. Jak zwykle nie zawiodła publiczność, która tłumnie przybyła do krobskiego kina, wypełniając je po brzegi. Młodzi aktorzy wraz z opiekunką uznali to za ogromny sukces, że ich spektakl wygrał rywalizację z piękną pogodą i "niedzielą handlową". Gromkie brawa na widowni i wybuchające co chwilę salwy śmiechu były najlepszą nagrodą za trud włożony w realizację przedstawienia. 
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 129