KOLOROWO I ZDROWO !
 
                23 marca 2016 r. na korytarzach naszej szkoły było bardzo kolorowo. Uczniowie klas I – VI  szkoły podstawowej  byli ubrani w rzeczy  w odpowiednim kolorze, innym dla każdej grupy wiekowej. Klasy I emanowały głęboką czerwienią, klasy II – trawiastą zielenią, klasy III i IV raziły słoneczną żółcią, natomiast klasy V i VI zachwycały pomarańczem. Ponadto każda klasa na drugie śniadanie zajadała się owocem w kolorze odpowiadającym strojowi np. żółty – banan. Kolorowy dzień w szkole podstawowej został zorganizowany w ramach działań profilaktycznych wynikających z realizacji programu  „Trzymaj formę”. Tak więc było w szkole kolorowo i zarazem zdrowo.
POGORZELA LAJF
Konkurs Piosenki "Pogorzela Lajf" to specyficzny konkurs, w którym uczestnicy nie mogą korzystać z półplaybacków lub jakichkolwiek nagrań akompaniamentu. Każdy z nich musi wykonać dwie piosenki przy akompaniamencie na żywo. W dniu 18 marca 2016r. w przesłuchaniach konkursowych wzięli udział soliści z Pogorzeli, Starego Bojanowa, Rokitna, Krotoszyna, a także uczennice reprezentujące naszą szkołę. Każda z nich wykonała piosenki przy akompaniamencie fortepianowym Małgorzaty Kasprzak. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: szkołe podstawową i ponadpodstawową, w której górna granica wieku była nieograniczona.  W młodszej grupie wystąpiła Jagna Skorupka, która wykonała "Nieodkryty ląd" i "Raz Barbara szła do Baru". Natomiast grupę starszą reprezentowały: Marcelina Urbańska, w której wykonaniu widownia usłyszała "Jeszcze grajmy" i "Ale jestem". Piosenki "Modlitwa" oraz  "Po raz pierwszy widzę blask" zaśpiewała Jagna Knapp. Jako ostatnia z Krobianek zaprezentowała się Natalia Polańska z utworami "Proszę sądu" i "Szyba". Wszystkie z dziewcząt wykonywały bardzo ambitny repertuar, wymagajacy zarówno dużych umiejętności wokalnych i interpretacyjnych. Wszystkie też zostały nagrodzone dużymi oklaskami przez widownię. Nie wszyscy jednak na konkursie zdobywają nagrody. Tym razem doceniono Jagnę Knapp, której jury pod przewodnictwem p. Wojciecha Czemplika, przyznało II nagrodę. Gratulujemy !!!
Sukces grupy „Na Fali”
 
W niedzielę 4 października br. grupa teatralna „Na Fali” w składzie: Jagna Knapp, Maria Konczewicz i Weronika Przybył brała udział w V edycji Konkursu Kabaretów Amatorskich w Kuklinowie. Nasze uczennice rozbawiły do łez, zarówno jurorów, jak i licznie zgromadzoną widownię, prezentując w gwarze trzy scenki oraz jeden monolog. Wywalczyły I miejsce, godnie reprezentując szkołę i gminę w kuklinowskich zmaganiach kabaretowych.

„Choinkowi goście” – konkurs planszowy
 
W grudniu 37 uczniów z klas 2 i 3 nauczania zintegrowanego wzięło udział w konkursie planszowym pt „Choinkowi goście”. Na świątecznej choince przed biblioteką szkolną zagościło 24 bohaterów baśni, bajek i legend. Zadanie konkursowe polegało na rozpoznaniu ich i podaniu tytułów, z których pochodzą. Okazało się, że najwięcej kłopotów uczestnikom sprawił Wróbelek Elemelek oraz Ali Baba.
Bezbłędnie wszystkie bajkowe postaci rozpoznali, a tym samym wywalczyli ex aequo I miejsce uczniowie:
Wiktoria Kasprzak z kl. 3b oraz Hubert Kapała z kl. 3a

Wyróżnienia zdobyli:
Amelia Balcerek kl.2d
Zuzanna Chuda kl.3a
Julia Kasprzak kl.2d
Oskar Kasztelan kl. 2a
Anastazja Ofierzyńska kl.3c
Antonina Tajbel kl. 3a
Martyna Talarczak kl.3a
Zofia Wachowiak kl.3c
Laureaci otrzymają nagrody, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Szanowni Państwo!

W związku z ochroną danych osobowych uczniów Zespół Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego i Gimnazjum i ich rodziców informuję, że:


 1. Administratorem danych osobowych, odpowiedzialnym za ich przetwarzanie i ochronę, jest Zespół Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego i Gimnazjum z siedzibą w Krobi (63-840), ul. Zwierzyckiego 1.

 2. Państwa dane osobowe i Waszych dzieci tj. imiona i nazwiska, adres zamieszkania, data, miejsce urodzenia ucznia oraz PESEL, numery telefonów, adresy e-mail, wizerunek będą przetwarzane w związku ze świadczeniem usług edukacyjnych w zakresie - kształcenia, wychowania i opieki uczniów.

 3. Państwa dane osobowe i Waszych dzieci zostaną udostępnione tylko i wyłącznie uprawnionym do ich przetwarzania podmiotom:

  • zastępcy dyrektora,
  • wychowawcom i nauczycielom,
  • kadrze administracyjnej i gospodarczej w zakresie wykonywanych obowiązków,
  • organowi prowadzącemu szkołę i organowi sprawującemu nad nią nadzór pedagogiczny, a także innym organom państwowym, np. MEN, NIK w czasie prowadzonych przez nich kontroli,
  • firmie ubezpieczającej ucznia, w związku z ubieganiem się o uzyskanie odszkodowania, oraz ubezpieczenia wycieczki,
  • ZUS-owi w związku z ubieganiem się rodziców o przyznanie świadczeń ich dzieciom,
  • poradni psychologiczno-pedagogicznej w związku z potrzebą udzielenia uczniowi pomocy psychologicznej, nauczania indywidualnego, indywidualnego toku nauki itp.,
  • Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu w związku z koniecznością przeprowadzenia sprawdzianów i egzaminów,
  • policji lub straży miejskiej w czasie prowadzonego przez nie postępowania.
 4. Dane osobowe, o których jest mowa w pkt. 2., podają Państwo na podstawie ustawy o systemie oświaty (tekst jednolity: Dz.U. 2004 r., nr 256., poz. 2572.) oraz jej rozporządzeń wykonawczych. Inne dane podawane są dobrowolnie.
 5. Każdy z Państwa ma prawo dostępu do danych osobowych swoich i swojego dziecka i możliwości dokonania w nich stosownych zmian.Odsłon artykułów:
1006326