Aktualności
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Szal   
poniedziałek, 15 stycznia 2018 18:33

ŚWIĄTECZNY KONCERT

21 grudnia późnym popołudniem w Szkole Podstawowej w Krobi zorganizowano spotkanie opłatkowe dla pracowników szkoły, emerytów i zaproszonych gości. Główną częścią tej uroczystości z okazji Bożego Narodzenia był koncert, który następnego dnia przedstawiono także uczniom klas IV -VI i gimnazjalistom.
W tym roku program artystyczny wyreżyserowała Danuta Szal we współpracy z Małgorzatą Kasprzak. Mottem jego były słowa: „Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli się nie narodzi w Tobie..”
Program ten zawierał wiele ciekawych i ważnych informacji o różnych tradycjach świątecznych, zwyczajach i symbolice niektórych przedmiotów związanych z Bożym Narodzeniem. Przedstawiali je słuchaczom narratorzy tegoż koncertu: Sandra Balcerek i Adrian Stachowiak z kl. III B oraz Anna Pazoła i Łukasz Łysakowski z kl. VII a.

Poza tym wiodącym motywem przygotowanych tekstów poetyckich była radość ze zbliżających się świąt oraz potrzeba miłości, zrozumienia i przebaczenia w naszym codziennym życiu. Z przyjemnością zatem wysłuchano doskonałych recytacji wierszy w wykonaniu: Amelii Balcerek z kl. IV a i Mikołaja Skrzypczaka z kl. III b, Julii Marciniak z kl. IV d, Huberta Kapały z kl. V c, Marii Andrzejewskiej i Kacpra Huchraka z kl. VI b oraz Marceliny Urbańskiej z kl. III C.
Jak zwykle bardzo ładnie zaprezentował się zespół DOREMI pani Małgorzaty Kasprzak,w którym zadebiutowało wiele dzieci z klas młodszych. Usłyszeliśmy piękne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, które wspaniale wprowadziły nas w nastrój Bożego Narodzenia. Niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci słuchaczy kolęda „Cicha noc” zaśpiewana przez Jagnę Skorupkę z kl. VII c i Marcelinę Urbańską z kl. III C w języku niemieckim i angielskim.
Na pewno dużym atutem tego programu artystycznego była pełna uroku scenografia przygotowana przez Danutę Szal, Hannę Hoskę, Dagmarę Nawrocką i Andrzeja Łakomego, która doskonale współgrała z prezentowanymi tekstami i utworami muzycznymi.
Wszyscy uczestnicy koncertu byli pod wrażeniem zdolności i umiejętności artystycznych naszych uczniów, a oni z kolei mieli ogromną satysfakcję z udanego występu.    

 

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
sobota, 13 stycznia 2018 22:33
MUZYKA ŚWIATA

        We wtorek 9 styczna br. kolejny już raz gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Łódzkiego Biura Koncertowego "Wirtuoz". Tym razem muzycy przenieśli nas w różne regiony świata wykonując na instrumentach dętych blaszanych szlagiery muzyki swingowej, jazzowej czy popowej, a także melodii z filmów i bajek. Większość utworów wykonana była przy akompaniamencie elektrycznego pianina. W trakcie koncertu zapoznaliśmy się z budową   i  brzmieniem  trąbki, puzonu i sakshornu tenorowego . Chętnie włączaliśmy się do wspólnej zabawy inicjowanej przez prowadzącego. Mogliśmy też przekonać się na własnej skórze, że skuteczne zadęcie w instrument nie jest  łatwe. Nagradzając gorącymi brawami muzyków, wyraziliśmy swoje uznanie i podziękowanie za udany koncert.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
środa, 10 stycznia 2018 11:52
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Szlachetka   
sobota, 06 stycznia 2018 14:18
Sukces młodej pisarki
Stowarzyszenie Nowoczesna Szkoła działające przy Zespole Szkoły Ogólnokształcącej i Zawodowej w Pogorzeli zorganizowało konkurs literacki pod hasłem "Zabawy fabularne z lekturami". Konkurs był adresowany do wszystkich szkół z terenu powiatu gostyńskiego. Na konkurs wpłynęlo 62 prace z 15 szkół. Laureatką tego konkursu została uczennica naszej szkoły Maria Andrzejewska z klasy VIb, która zajęła II miejsce, za napisanie dalszej części przygód "Ani z Zielonego Wzgórza"
Gratulujemy! 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Szlachetka   
sobota, 06 stycznia 2018 13:14
Szkolny Konkurs Mitologiczny
    Dnia 12 grudnia, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zorganizowano finał projektu mitologicznego "Z mitologią za pan brat", w którym brały udział klasy piąte. W turnieju klasy reprezentowały uczennice, które wykazały się największą znajomością zagadnień mitologicznych:
Lena Kordek i Renata Chuda - kl. Va,
Martyna Jurkowska i Olga Żołędziowska - kl. Vb,

Martyna Talarczak i Zoia Kubiak - kl. Vc
    W drugim etapie klasy przygotowały inscenizacje wybranych mitów, rozwiązywały zagadki i rebusy, lepiły mitologicznego potwora i wyjaśniały znaczenie związków frazeologicznych mających swe źródło w mitologii. Komisja Konkursowa i Organizatorki zauważyły ogromne zaangażowanie uczniów w przygotowanie turnieju, w którym ostatecznie
I miejsce zajęła kl. Va
II miejsce - kl. Vc
III miejsce - kl. Vb

Gratulujemy!
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 118