Dnia 19 października 2017 r. na zaproszenie nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej oraz pań pracujących w bibliotece do naszej szkoły przybył p. Gabriel Roszak- lokalny pisarz, poeta i historyk w towarzystwie wydawcy p. Bogusława Janika. W spotkaniu z gośćmi brali udział uczniowie z klas I-III naszej szkoły wraz z wychowawcami. Nawiązując do zamiłowania pisarza do gwary biskupiańskiej, spotkanie rozpoczęła uczennica kl. IV, Werika Przybył, laureatka wielu konkursów recytatorskich i teatralnych scenką „Gzuby słuchejcie mamy”. Dalej głos zabrali nasi goście. Pan Gabriel opowiedział dzieciom o swojej twórczości, nawiązał do lat dziecięcych, podkreślił rolę ojca, który wywarł wpływ na Jego twórczość , recytował swoje wiersze, zachęcał dzieci do pisania pamiętników, krótkich wierszy. Podczas spotkania nasi uczniowie poznali również tajniki powstawania książki, począwszy od jej napisania aż do wydruku.

Na pamiątkę spotkania, każda klasa zakupiła książkę z wierszami poety wraz z imienną dedykację oraz autografem.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. 
  Mam nadzieję, że przyczyni się do upowszechnienia czytelnictwa wśród dzieci.

Pierwsze miejsce w grupie mistrzowskiej

Piłkarze klubu sportowego LZS Krobianka Krobia w kategorii junior młodszy w sezonie 2016/2017 grali w grupie mistrzowskiej  Okręgowego Związku Piłki Nożnej Leszno. W niedzielę 18 czerwca 2017 r. wygraną 11:1 w Śmiglu z tamtejszą Pogonią zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu, uzyskując awans do Wielkopolskiej Ligi Juniorów. Wiosną nasi juniorzy zwycięsko zakończyli 11 spotkań, przegrali tylko jeden mecz, dwa razy zremisowali i ostatecznie w tabeli wyprzedzili m. in. takie drużyny, jak: Kania Gostyń i Obra Kościan. Wśród reprezentantów Krobianki są obecni nasi uczniowie: Wiktor Dudka, Jędrzej Gembiak, Bartosz Gorynia, Mikołaj Gubański, Jakub Jankowiak, Joachim Knapp, Mikołaj Piechel oraz zeszłoroczni absolwenci: Dominik Jankowiak, , Daniel Łuczak, Aleksander Naskręt, Jakub Pielech, Marcin Sikorski, Aleksander Woźniak i Jędrzej Żelichowski. Gratulacje!

 


Zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie klas szóstych, którzy ubiegają się o Złotą Odznakę Patrona, wyruszają na wycieczkę do Wrocławia.

Tak więc w piątek 7 kwietnia wraz z wychowawcami oraz panią Justyną Matusiak udaliśmy się na wycieczkę “Śladami profesora Zwierzyckiego”. Bardzo chcieliśmy poznać i zobaczyć we Wrocławiu miejsca związane z naszym patronem. Najpierw udaliśmy się do Instytutu Nauk Geologicznych przy Uniwersytecie Wrocławskim. Zwiedziliśmy słynną salę im. prof. J. Zwierzyckiego, w której nasz Patron wykładał po II wojnie światowej oraz wzięliśmy udział w lekcji dotyczącej życia i działalności profesora.

Potem mogliśmy zobaczyć ogromny, liczący 30 000 okazów zbiór minerałów w Muzeum Mineralogicznym i wzięliśmy udział w warsztatach geologicznych, podczas których wykonaliśmy odlewy gipsowe - kopie skamieniałości oraz w lekcji w Muzeum Geologicznym, gdzie dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o dziejach Ziemi. Po tych ciekawych zajęciach udaliśmy się z naszą przewodniczką -  panią Anią do przepięknej Auli Leopoldina, która urzekła nas swym barokowym wystrojem oraz wspięliśmy się na Wieżę Matematyczną.Tutaj czekała na nas niespodzianka - przepiękna panorama Wrocławia. W drodze powrotnej z budynku głównego Uniwersytetu Wrocławskiego do autokaru przespacerowaliśmy się Bulwarem Józefa Zwierzyckiego i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy tablicy poświęconej prof. Józefowi Zwierzyckiemu.

Po posiłku udaliśmy się na cmentarz św. Wawrzyńca, aby zapalić znicz i pomodlić się nad grobem profesora Zwierzyckiego.

Wyprawa ta bardzo nam się podobała. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i gościnności pracowników ING oraz jesteśmy bardzo dumni z tego, że słynny profesor Józef Zwierzycki jest patronem naszej szkoły.


Uczniowie klas szóstych

Wycieczka “Śladami profesora Zwierzyckiego”


Zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie klas szóstych, którzy ubiegają się o Złotą Odznakę Patrona, wyruszają na wycieczkę do Wrocławia.

Tak więc w piątek 7 kwietnia wraz z wychowawcami oraz panią Justyną Matusiak udaliśmy się na wycieczkę “Śladami profesora Zwierzyckiego”. Bardzo chcieliśmy poznać i zobaczyć we Wrocławiu miejsca związane z naszym patronem.

Czytaj więcej: Wycieczka “Śladami profesora Zwierzyckiego”


Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej „Dzikich drużyn”


alt

 
 
       Dnia 19.12.2016 r. w naszej szkole odbył się Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej tzw. „Dzikich drużyn”. W turnieju udział wzięli uczniowie klas VI szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum. Każdą klasę reprezentowały dwa zespoły, wytypowane wspó
lnie z wychowawcą. Turniej przebiegał w świątecznej atmosferze, drużyny wystąpiły w czapkach świętego Mikołaja. Rozgrywkom towarzyszyły pozytywne emocje związane z rywalizacją sportową.

W kategorii klas VI SP
I miejsce zajęła drużyna kl VI c
II miejsce kl. VI a
III miejsce kl. VI b

W kategorii klas Gimnazjum
I miejsce kl. II a
II miejsce kl. II c
III miejsce kl. II c

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody oraz dyplom a wszyscy uczestnicy turnieju słodki upominek od Świętego Mikołaja.
W rozgrywkach wzięło udział 54 uczniów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wspaniałych świąt.
                       

                                                                     Organizatorzy, Nauczyciele wych. fiz. Odsłon artykułów:
1635276