Aktualności
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Płaczek   
wtorek, 16 października 2018 07:58

,,Ctrl+Z: cofamy przemoc"

1 października, przypadał Światowy Dzień Zapobiegania Nękaniu i jednocześnie pierwszy dzień Europejskiego Miesiąca Cyberprzemocy.

Kilka dni później 11.10. 2018 roku klasy 7 i 8 brały udział w zajęciach warsztatowych z zakresu cyberprzemocy i zagrożeń w sieci. Organizatorem zajęć była Fundacja Rodziny DUDA im. Maksymiliana Duda z Pakosławia oraz Stowarzyszenie ,,Szansa" z Głogowa.
To skierowany do młodzieży, nauczycieli i rodziców cykl warsztatów poświęconych dyskryminacji oraz zapobieganiu cyberprzemocy, czyli różnym formom nękania w sieci. W listopadzie odbędą się w naszej szkole podobne warsztaty dla nauczycieli i rodziców.  Zajęcia warsztatowe prowadziły panie trenerki, które starały się pomóc naszym uczniom wskazać główne zagrożenia w sieci, a także przekazały kilka cennych wskazówek jak ich unikać, jak nieść pomoc rówieśnikom, którzy są w jakiś sposób zagrożeni nękaniem czy potocznie tzw. hejtem. Przypomniały również, że w sieci nie ma anonimowości.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
poniedziałek, 08 października 2018 10:15
"EKOJanina" przyciągnęła tłumy

W niedzielę 30 września br. grupa teatralna "Na Fali"zaprezentowała w GCKiR w Krobi swój kolejny spektakl gwarowy pt "EkoJanina". Scenariusz napisała Magdalena Andrzejewska i wspólnie z grupą wyreżyserowała przedstawienie. Tym razem aktorzy podjęli się edukacji ekologicznej w przystępny sposób, na wesoło, posługując się gwarą. W intrygę babci Janiny i zięcia Leona wplecione zostały istotne kwestie m.in: konieczność oszczędzania prądu i wody, segregacji śmieci, zastępowania toreb foliowych "lumpiannymi" . Ponadto pojawiły się treści dotyczące dziury ozonowej, pieców ekologicznych, biogazowni, ekranów fotowoltaicznych, wiatraków, lamp solarnych, zdrowego odżywiania, potrzeby aktywności fizycznej w każdym wieku. Jak zwykle nie zawiodła publiczność, która tłumnie przybyła do krobskiego kina, wypełniając je po brzegi. Młodzi aktorzy wraz z opiekunką uznali to za ogromny sukces, że ich spektakl wygrał rywalizację z piękną pogodą i "niedzielą handlową". Gromkie brawa na widowni i wybuchające co chwilę salwy śmiechu były najlepszą nagrodą za trud włożony w realizację przedstawienia. 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Longina Pietrzak   
poniedziałek, 01 października 2018 06:45

                                              Noc naukowców

28.09.2018 Uczniowie klasy III c gimnazjum uczestniczyli w Nocy naukowców na Politechnice Poznańskiej.

Wszystkie poznańskie uczelnie już po raz 12 otworzyły swoje podwoje dla społeczeństwa pokazując swoje osiągnięcia oraz umożliwiając zwiedzanie uczelni, udział w warsztatach i pokazach instalacji.

Uczniowie naszej szkoły przekonali się między innymi, że koparka nie służy tylko do kopania, pokryli antykorozyjną warstwą sztabkę żelaza, zobaczyli zamienianie energii mięśni na prąd, kibicowali na pokazie boida wdychając jednocześnie zapach palonej gumy.

Duże wrażenie na młodzieży wywarła sama uczelnia, która mieści się w kilku nowoczesnych gmachach. 

Gospodarze i organizatorzy Nocy naukowców zachęcali młodzież do studiowania na politechnice. Na ile skutecznie przekonamy się po maturze obecnych gimnazjalistów.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Duda   
piątek, 28 września 2018 18:51
79 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
  
         Już po raz jedenasty w Poznaniu, przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę powstania podziemnych struktur Państwa Polskiego działającego w czasie II wojny światowej. W tym roku już tradycyjnie wzięła w nich udział delegacja z naszej gminy. W jej skład weszła głównie młodzież  tzn. uczniowie Szkoły Podstawowej w Krobi, którym towarzyszyli  harcerze z 4 Drużyny Harcerskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krobi oraz przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej koło „Zawisza” w Krobi.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławomir Gembiak   
środa, 26 września 2018 08:15
Lekcja sportu z Anitą Włodarczyk.
Dnia 11 września 2018 r. przy  SP 4 w Rawiczu została uroczyście otwarta do użytku nowa hala sportowa, a nazajutrz odbyła się w niej lekcja sportu z udziałem 250 uczniów z klas        4 – 6. Wydarzenie, w których uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły, reprezentanci klasy 4c, 5c i 6c, otworzył uroczyście burmistrz Rawicza p. Grzegorz Kubik.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 127