Dnia 28.09.2016r. uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej odwiedził niezwykły gość - pan leśniczy Maciej Kubas z Nadleśnictwa Piaski. Podczas barwnej prelekcji uczniowie klas młodszych zapoznali się z pracą leśniczego, poznali wiele ciekawostek z życia leśnych roślin i zwierząt . Nasz gość opowiadał o swojej pracy. Mówił o sadzeniu drzew, celowych wycinkach. Wyjaśnił w jaki sposób drewno wykorzystywane jest przez człowieka. Przypomniał uczniom jak należy zachowywać się w lesie. Dzieci bardzo zaangażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.

Panu Maciejowi bardzo dziękujemy i już teraz zapaszamy na kolejne spotkanie.

Laureatka XXIII Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

   Sukcesem gimnazjalistki Marii Andrzejewskiej zakończyły się eliminacje powiatowe  w Starostwie Powiatowym w Gostyniu w dniu 17 maja 2016 roku. Maria z klasy IIA gimnazjum wraz z Moniką Lisiecką z klasy IIIB i Bernadetą Gorzgiewicz z klasy IIA reprezentowały naszą szkołę w XXIII
Wielkopolskim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
2015/2016. Gimnazjalistka będzie reprezentowała powiat gostyński w rozgrywkach wojewódzkich, do których dostała się z drugiego miejsca  zdobytego na etapie powiatowym,
   Celem konkursu jest przybliżenie młodzieży gimnazjalnej wiedzy z zakresu funkcjonowania i rozwoju samorządu terytorialnego oraz zainteresowanie jej ideą samorządności.W konkursie udział biorą uczniowie gimnazjów województwa wielkopolskiego.
    Uczennicom serdecznie gratulujemy, a Marii życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim 15 czerwca 2016 roku.

Dnia 21 marca 2016r. odbylo się ogłoszenie wyników IV edycji Wielkanocnego Konkurs z Jajem zorganizowany przez Gostyński Ośrodek Kultury ,,Hutnik”. Celem konkursu było kultywowanie wielkanocnych tradycji, rozwijanie wyobraźni twórczej i poszukiwanie różnorodnych rozwiązań artystycznych.Na konkurs wpłynęło 228 pisanek oraz 257 kartek.  Oceniając prace jury brało pod uwagę m.in.: ciekawy pomysł, kompozycję, wkład pracy i ręczne, samodzielne wykonanie.
Wśród laureatów kategorii klas I-III znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Brajan Naskręt (kl. IId) zdobył nagrodę, a Julia Kempiak (kl. IId), Dawid Staśkiewicz(kl. IId) oraz Amadeusz Ratajczak(kl. Id) zdobyli wyróżnienia. Młodym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  
Mistrzostwo województwa wielkopolskiego w kategorii U-10
należy po raz drugi do nas!
 
             Dwie drużyny dziewczyn fundacji KA 4 resPect wzięły udział w finale wojewódzkim XVI turnieju  „Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku”, który odbył się w Grodzisku Wlkp.
W poniedziałek 21 marca 2016 roku na boiska wybiegły zawodniczki z kategorii U 12 (rocznik 2004, 2005 nasza drużyna zaprezentowała się w składzie: jedna zawodniczka 2004, pozostałe rocznik 2005 – nadmienić należy, że byłyśmy jednym z najmłodszych zespołów turnieju). Nie miało to jednak większego znaczenia w eliminacjach grupowych, które przeszłyśmy jak burza zdobywając 29 bramek tracąc tylko jedną. W ćwierćfinale trafiamy na drużynę grającą równie dobrą piłkę, szybko okazuje się, że piłkarsko jesteśmy lepszym zespołem, niestety przegrywamy z siłowym stylem gry starszych rywalek.
Zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje na treningach i pozwoli doskonalić formę oraz umiejętności, które i tak są na bardzo wysokim poziomie. Wyjazd zaliczamy na plus, pokazaliśmy się z super strony w każdym meczu, każda z zawodniczek na murawie zostawiła ogromne pokłady sił i energii, co tylko utwierdza w przekonaniu, że ….. warto, należy, trzeba ….. wspierać nasze młode talenty.

Uczniowie z klasy 1d Szkoły Podstawowej w Krobi wzieli udział w wielkanocnym konkursie plastycznym pt. " Wielkanocna ozdoba, dekoracja" organizowany przez redakcję Gostyń 24. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością  podczas wykonywania orygnalnych dekoracji. Wyróżnienia otrzymali Antonia Wajnert, Nikola Kuik-Sworowska i Karol Smektała. Laureaci otrzymali świąteczne zestawy promocyjne ufundowane przez Spółdzielnie Mleczarską w Gostyniu.                                                                                                                                                                                                                                             Gratulujemy!                                                                                                                                Odsłon artykułów:
1006318