Pierwsze miejsce w grupie mistrzowskiej

Piłkarze klubu sportowego LZS Krobianka Krobia w kategorii junior młodszy w sezonie 2016/2017 grali w grupie mistrzowskiej  Okręgowego Związku Piłki Nożnej Leszno. W niedzielę 18 czerwca 2017 r. wygraną 11:1 w Śmiglu z tamtejszą Pogonią zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu, uzyskując awans do Wielkopolskiej Ligi Juniorów. Wiosną nasi juniorzy zwycięsko zakończyli 11 spotkań, przegrali tylko jeden mecz, dwa razy zremisowali i ostatecznie w tabeli wyprzedzili m. in. takie drużyny, jak: Kania Gostyń i Obra Kościan. Wśród reprezentantów Krobianki są obecni nasi uczniowie: Wiktor Dudka, Jędrzej Gembiak, Bartosz Gorynia, Mikołaj Gubański, Jakub Jankowiak, Joachim Knapp, Mikołaj Piechel oraz zeszłoroczni absolwenci: Dominik Jankowiak, , Daniel Łuczak, Aleksander Naskręt, Jakub Pielech, Marcin Sikorski, Aleksander Woźniak i Jędrzej Żelichowski. Gratulacje!

Wycieczka “Śladami profesora Zwierzyckiego”


Zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie klas szóstych, którzy ubiegają się o Złotą Odznakę Patrona, wyruszają na wycieczkę do Wrocławia.

Tak więc w piątek 7 kwietnia wraz z wychowawcami oraz panią Justyną Matusiak udaliśmy się na wycieczkę “Śladami profesora Zwierzyckiego”. Bardzo chcieliśmy poznać i zobaczyć we Wrocławiu miejsca związane z naszym patronem.


Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej „Dzikich drużyn”


alt

 
 
       Dnia 19.12.2016 r. w naszej szkole odbył się Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej tzw. „Dzikich drużyn”. W turnieju udział wzięli uczniowie klas VI szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum. Każdą klasę reprezentowały dwa zespoły, wytypowane wspó
lnie z wychowawcą. Turniej przebiegał w świątecznej atmosferze, drużyny wystąpiły w czapkach świętego Mikołaja. Rozgrywkom towarzyszyły pozytywne emocje związane z rywalizacją sportową.

W kategorii klas VI SP
I miejsce zajęła drużyna kl VI c
II miejsce kl. VI a
III miejsce kl. VI b

W kategorii klas Gimnazjum
I miejsce kl. II a
II miejsce kl. II c
III miejsce kl. II c

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody oraz dyplom a wszyscy uczestnicy turnieju słodki upominek od Świętego Mikołaja.
W rozgrywkach wzięło udział 54 uczniów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wspaniałych świąt.
                       

                                                                     Organizatorzy, Nauczyciele wych. fiz. 

 


Zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie klas szóstych, którzy ubiegają się o Złotą Odznakę Patrona, wyruszają na wycieczkę do Wrocławia.

Tak więc w piątek 7 kwietnia wraz z wychowawcami oraz panią Justyną Matusiak udaliśmy się na wycieczkę “Śladami profesora Zwierzyckiego”. Bardzo chcieliśmy poznać i zobaczyć we Wrocławiu miejsca związane z naszym patronem. Najpierw udaliśmy się do Instytutu Nauk Geologicznych przy Uniwersytecie Wrocławskim. Zwiedziliśmy słynną salę im. prof. J. Zwierzyckiego, w której nasz Patron wykładał po II wojnie światowej oraz wzięliśmy udział w lekcji dotyczącej życia i działalności profesora.

Potem mogliśmy zobaczyć ogromny, liczący 30 000 okazów zbiór minerałów w Muzeum Mineralogicznym i wzięliśmy udział w warsztatach geologicznych, podczas których wykonaliśmy odlewy gipsowe - kopie skamieniałości oraz w lekcji w Muzeum Geologicznym, gdzie dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o dziejach Ziemi. Po tych ciekawych zajęciach udaliśmy się z naszą przewodniczką -  panią Anią do przepięknej Auli Leopoldina, która urzekła nas swym barokowym wystrojem oraz wspięliśmy się na Wieżę Matematyczną.Tutaj czekała na nas niespodzianka - przepiękna panorama Wrocławia. W drodze powrotnej z budynku głównego Uniwersytetu Wrocławskiego do autokaru przespacerowaliśmy się Bulwarem Józefa Zwierzyckiego i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy tablicy poświęconej prof. Józefowi Zwierzyckiemu.

Po posiłku udaliśmy się na cmentarz św. Wawrzyńca, aby zapalić znicz i pomodlić się nad grobem profesora Zwierzyckiego.

Wyprawa ta bardzo nam się podobała. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i gościnności pracowników ING oraz jesteśmy bardzo dumni z tego, że słynny profesor Józef Zwierzycki jest patronem naszej szkoły.


Uczniowie klas szóstych
Medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Krobi.
 
            Rok 2016 kojarzy się nam z wieloma emocjonującymi wydarzeniami sportowymi, także z Paraolimpijskimi Igrzyskami w Rio de Janeiro. Jedną z reprezentantek Polski była Lucyna Kornobys, mieszkanka Jeleniej Góry, specjalizująca się w rzucie oszczepem            i pchnięciu kulą.
Odsłon artykułów:
942949