Aktualności
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
czwartek, 04 stycznia 2018 14:37
Spotkania z pisarzem – Łukaszem Wierzbickim
 
Dzięki współpracy naszej szkolnej biblioteki z Biblioteką Publiczną, w piątek, 15 grudnia w naszej szkole odbyły się cztery spotkania z p. Łukaszem Wierzbickim - autorem lektur dla dzieci: „Afryka Kazika” i „Dziadek i niedźwiadek”. Pisarz w niezwykle ciekawy, ekspresyjny sposób przedstawił genezę powstania tych opowiadań oraz losy ich bohaterów. W czasie swoich wystąpień p. Wierzbicki, jak sam podkreślał, opowiedział trzy historie: Kazimierza Nowaka, który rowerem i nie tylko przemierzył Afrykę, niedźwiadka Wojtka, który towarzyszył żołnierzom z armii Andersa, oraz własną – chłopca, który chciał być pisarzem i któremu udało się zrealizować własne marzenie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii, które opowiadał im pisarz. Przy tej okazji zwracał on uwagę dzieci na możliwość i wartość przyjaźni człowieka ze zwierzętami, a także na sens realizowania swoich marzeń.  Na zakończenie każdego ze spotkań gość rozdawał wszystkim zainteresowanym pamiątkowe zakładki z autografem. Z całą pewnością spotkanie to przyczyniło się nie tylko do zainteresowania książkami jego autorstwa, ale także było lekcją, która na długo pozostanie w pamięci słuchaczy. 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
czwartek, 04 stycznia 2018 14:33
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
 
7 grudnia odbyło się „Pasowanie na Czytelnika naszej biblioteki szkolnej”. Uroczystość przygotowaną przez uczniów z Koła Przyjaciół Biblioteki uświetnił występ uczniów klasy 3c szkoły podstawowej, która pod kierunkiem p. Adriany Biernat przedstawiła inscenizację baśni „Kopciuszek”.  Zarówno część dotycząca książki i jej poszanowania jak i przedstawienie spotkało się z dużym zainteresowaniem pierwszoklasistów i przedszkolaków.  Uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników przez panie bibliotekarki za pomocą olbrzymich zakładek. Na pamiątkę tej uroczystości nowi czytelnicy otrzymali zakładki oraz list do rodziców, dyplom i prośby książki do powieszenia w klasie. Zakładki dostali także nasi goście z przedszkola. Tradycyjnie już został ogłoszony konkurs na najładniejszy dzienniczek lektur.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
niedziela, 31 grudnia 2017 17:51
"Cała Polska czyta dzieciom"

W grudniu br. w czytelni szkolnej odbyły się spotkania czytelnicze dla uczniów nauczania zintegrowanego oraz dla przedszkolaków w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Uczennice należące do grupy teatralnej "Na Fali": Marcelina Urbańska, Nadia Krzyżostaniak, Zuzanna Dolata i Joanna Ratajczyk zaprezentowały małym widzom dwie krótkie inscenizacje: "Gębolud" ( na podstawie tekstu R. Jędrzejewskiej -Wróbel) oraz "Czapla i żuraw" ( wg J. Brzechwy). Ponadto dzieci wysłuchały opowiadania o zazdrosnym kogucie i niesfornej kaczce. Bardzo żywiołowo odpowiadały na zadawane pytania, chętnie uczestniczyły w pogadance na temat czytania, wskazywały wiele korzyści, płynących z obcowania z książką. Celem spotkań było popularyzowanie czytelnictwa, zachęcenie uczniów do samodzielnego czytania książek lub z udziałem domowników, częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej bogatych zbiorów.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
niedziela, 31 grudnia 2017 17:41
"Wielkie zmartwienie"
 
W niedzielę 3 grudnia br.  młodsza grupa teatralna "Na Fali"  zaprezentowała w kinie spektakl "Wielkie zmartwienie"  w reżyserii Magdaleny Andrzejewskiej. Scenariusz powstał na podstawie książki  Leszka Kołakowskiego "Kto z Was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?". Główny bohater nosorożec Fred chciałby umieć fruwać tak jak jego przyjaciel Wróbel. Podejmuje więc kilka prób, wierząc, że konsekwencja i wytrwałość wystarczą, by wreszcie wzbić się pod niebiosa. Niestety wszystkie przedsięwzięcia kończą się fiaskiem i ogromnym smutkiem nosorożca. 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobczyńska   
środa, 27 grudnia 2017 12:35

Jasełka Bożonarodzeniowe

 

  Święta to nie tylko wyczerpujące przygotowania, zakupy robione w pośpiechu i pakowanie prezentów, ale przede wszystkim to czas radosnej nowiny narodzin Jezusa. To czas kiedy dzielimy się opłatkiem i z całego serca życzymy sobie wszystkiego co najlepsze.
  Tradycyjnie już w klasach I-III SP  tydzień przed świętami odbywały się uroczyste klasowe spotkania z rodzicami, na których dzieci prezentowały wiersze, kolędy,  przedstawienia Jasełkowe. Przy nakrytych białymi obrusami stołach wypełnionych  świątecznymi ciastami, dzieci wraz z swoimi paniami i zaproszonymi gośćmi dzielili się opłatkami. Nie zabrakło też na klasowych wigiliach niecodziennego gościa- Gwiazdora, który przynosił dzieciom pełne worki prezentów za pilną naukę w szkole.

  W piątek 22 grudnia , w szkolnej auli uczniowie klas I-III, oraz zaproszeni goście, mieli szansę obejrzeć Jasełka Bożonarodzeniowe  przygotowane przez szkolnych kolegów i koleżanki – z klasy Id.

  Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

  Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. Dlatego też, magia Świąt nie ominęła Szkoły Podstawowej w Krobi.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 115