Aktualności
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Angelika Kasprzak   
poniedziałek, 17 września 2018 20:15
NASI UCZNIOWIE LAUREATAMI W WOJEWÓDZTWIE
 
             W czerwcu 2018 roku uczniowie klas IV – VI SP naszej szkoły wzięli udział w VI edycji  konkursu przyrodniczo – artystycznego: „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – grzyby wielkopolskich parków krajobrazowych”, którego organizatorem był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Ze względu na okres wakacyjny ogłoszenie wyników nastąpiło dopiero 15 września. Nasza szkoła już po raz piąty przystąpiła do tego konkursu. Uczniowie pod kierunkiem p. Agnieszki Jaraczewskiej i p. Angeliki Kasprzak wykonali swe  prace  w formie rysunku lub  rymowanych wierszyków poświęconych wybranym gatunkom grzybów.  Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV – VI z 80 szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. Łącznie nadesłano 888 prac, z czego 38 zostało odrzuconych, ponieważ nie były zgodne z regulaminem konkursu . Ocenie podlegało 850 prac, w tym 620 prac plastycznych i 230 prac literackich. Z naszej szkoły wysłano 20 prac, a dwoje uczniów zostało laureatami w kategorii wierszyk. Aleksandra Piechocka z kl. 6b zdobyła pierwsze miejsce za wiersz pt. Muchomor jadowity, natomiast Wiktoria Kokocińska z kl. 5d zajęła trzecie miejsce za wierszyk pt. Mleczaj rudy. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 5 grudnia 2018 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu .
Laureatom serdecznie gratuluję sukcesu i zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
niedziela, 02 września 2018 12:32
Na stronie w zakładce "Uczeń" umieszczony został plan lekcji obowiązujący
od 3 września 2018r.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
poniedziałek, 09 lipca 2018 12:08
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Violetta Skrzypczak   
niedziela, 24 czerwca 2018 14:21
Dwudniowa wycieczka rowerowa do Osiecznej
 
    W dniach 18 - 19 .06 2018 r.grupa 25 uczniów  z klas III Szkoły Podstawowej z Krobi wzięła udział  w dwudniowej wycieczce rowerowej do Osiecznej. Pojechaliśmy wspólnie z podopiecznymi Akademii Odkrywców Dwujęzycznej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lesznie. 
    Wycieczka miała dwa etapy : piewrwszy pokonaliśmy autobusem, etap drugi, czyli trasę Leszno - Osieczna przejechaliśmy na rowerach. Po dotarciu na miejsce uczniowie zostali zakwaterowani w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym " Morena ". Następnie wszyscy udaliśmy się na spacer nad jezioro, gdzie mieliśmy możliwość poznania pozostałych uczestników wycieczki. W godzinach popołudniowych wesoło spędziliśmy czas przy śpiewach i pieczeniu kiełbasek na ognisku. Wieczorem przydały nam się zabrane latarki. Nocne podchody - ulubiona zabawa obozów harcerskich, również nam dostarczyła wielu niezapomnaianych emocji. Tropiąc leszczyńską gruę musieliśmy odnajdywać właściwe strzałki i listy z zadaniami do wykonania. Odnieśliśmy sukces - uciekinierzy zostali odnalezieni ! Późnym wieczorem zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrociliśmy do schroniska na nocleg. Następnego dnia o godz. 7.00 z łóżek wyrwała nas " pobudka ! " i pobiegliśmy na poranną zaprawę nad jezioro. Po śniadaniu obydwie grupy miały okazję uczestniczyć w zajeciach prowadzonych w języku angielskim, poznając różnorodne gry i zabawy sportowe. W południe wyruszyliśmy rowerami w drogę powrotną do Leszna. Podróż odbyła się bez żadnych kolizji. Wszystkie dzieci potrafiły podporządkować się wcześniej przedstawionym zasadom ruchu rowerowego. Gdy dotarliśmy do Akademii Odkrywców, czekał tam na wszystkich  smaczny obiad . Po posiłku pożegnaliśmy grupę z Leszna, podziękowalismy za zaproszenie i wspólną wycieczkę. Po czym autobusem wróciliśmy do Krobi. 
     Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i przygód, dając okazję do zabawy i nauki jednocześnie. Opiekunami krobskiej grupy były panie  Violetta Skrzypczak i Anna Nalborska oraz pan Daniel Gała. 

                                                                                             Skrzypczak Violetta : ) 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
środa, 13 czerwca 2018 19:07
"JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"
 
W poniedziałek 11 czerwca br. o godz. 12.00 cała społeczność naszej szkoły włączyła się w III edycję ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM". Na trawniku przed budynkiem szkoły przez pięć minut uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy czytali jednocześnie na głos, wybrany przez siebie fragment książki, na sygnał dany przez Pana Dyrektora Michała Ratajczyka. W słowie wstępnym powiedział on między innymi, że " czytanie jest bardzo ważne i potrzebne. Najpierw była KSIĄŻKA, a dopiero po niej tablety, telefony i inne urządzenia, z których korzystacie". Symbolicznie uczestnicy poniedziałkowej akcji pokazali, że jednak czytają, chcą czytać i że książka nie musi kojarzyć się z przykrym obowiązkiem, ale z relaksem i przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Akcja miała ponadto na celu zachęcenie do czytania książek nie tylko młodych, ale zwłaszcza dorosłych. Jest ona odpowiedzią na zatrważające statystyki czytelnicze - ponad 63% Polaków powyżej 15 roku życia NIE CZYTA. Uczniowie czytają znacznie więcej i to właśnie oni mają dorosłym przypomnieć, by nie tracili kontaktu z książką. Miejmy nadzieję, że nie był to jednorazowy zryw, ale podejmiemy kolejne działania w nowym już roku szkolnym, by ratować czytanie i książki, które przegrywają nierówną walkę z multimediami. Podziękowania należą się wszystkim, którzy z zaangażowaniem włączyli się w akcję. Gimnazjalistki Natalia Glapiak i Maria Kołak pod czujnym okiem Pani Dagmary Nawrockiej wykonały piękny transparent z hasłem akcji. Uczniowie niektórych klas wraz z wychowawcami przygotowali dodatkowo swoje transparenty promujące czytelnictwo np: "Wszystkie literki już znamy, więc książki chętnie czytamy", " Kto czyta, żyje wielokrotnie", "Czytam, rozumiem i umiem". Optymizmem napawa fakt, że uczniowie kl. 5b, 5c i IIc Gimn z wychowawcami, będący akurat na wycieczce w stolicy, punktualnie o godz. 12.00 wsparli naszą akcję czytelniczą i czytali książki, odpoczywając w warszawskich Łazienkach.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 124