Aktualności
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
czwartek, 24 maja 2018 05:09

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców
o rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
piątek, 18 maja 2018 13:51
SPOTKANIE Z PISARZEM – BARTKIEM SABELĄ
 
Dzięki współpracy biblioteki szkolnej i Biblioteki Publicznej z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, 8 maja 2018r., w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie uczniów klas piątych z pisarzem – panem Bartkiem Sabelą. Z wykształcenia jest on architektem, a z zamiłowania podróżnikiem i fotografem. Swoje reportaże publikuje w „Kontynentach”, „Dużym Formacie” i „Gazecie Wyborczej”. Jako pisarz zadebiutował opowieścią o Uzbekistanie i Morzu Aralskim pt.: „Może ( morze) wróci” w roku 2013. W kwietniu tego roku ukazała się jego trzecia książka : „Afronauci” opowiadająca historię zambijskiej Narodowej Akademii Nauki , Badań Kosmicznych i Filozofii oraz marzeniu Edwarda Mukuki Nkoloso o podboju Kosmosu. Gość bardzo szybko nawiązał kontakt ze słuchaczami przybliżając im swój warsztat pracy i opowiadając jak szuka tematu do książki, w jaki sposób zdobywa potrzebne mu informacje. Autor w ciekawy sposób przedstawił realia z jakimi zetknął się w czasie pobytu w Zambii. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
środa, 09 maja 2018 20:39
MÓJ DZIENNICZEK LEKTUR - podsumowanie konkursu
 
8 maja odbyło się podsumowanie konkursu „Mój dzienniczek lektur”, w którym udział wzięli wszyscy uczniowie klasy drugiej szkoły podstawowej. Spośród 19 uczestników wyłoniono laureatów. Przyznano 5 nagród i 2 wyróżnienia:

NAGRODY:
Alicja Kaczmarek
Kinga Karbowa
Magdalena Kędzia
Zofia Nowacka
Oskar Rzepka
 
WYRÓŻNIENIA:
Anna Norman
Magdalena Demuth

 Wszystkie dzienniczki zostały wyeksponowane na wystawie. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a laureaci nagrody książkowe.


 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Jaraczewska   
poniedziałek, 07 maja 2018 14:39
Uczniowie wybrali nowy samorząd
       Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W świetlicy szkolnej swój głos do urny wyborczej  mogło złożyć 421 uczniów uprawnionych do głosowania  oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.
       Wśród kandydatów do samorządu znalazło się sześcioro uczniów z klas szóstych: Małgorzata Rychel 6 a, Karol  Humerski  6b ,Kacper  Huchrak   z 6b , Patrycja Gubańska  z 6c , Julia Cichosz  6c  i Zofia Karolczak z 6c .

Oto skład nowego Samorządu Uczniowskiego:
Przewodniczący szkoły- Kacper Huchrak
Zastępca przewodniczącego- Julia Cichosz
Sekretarz    -Zofia Karolczak

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
czwartek, 26 kwietnia 2018 09:44
Ogromny sukces Asi
 
W piątek 20 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury „Jubilat” w Poznaniu odbył się XXXI Amatorski Konkurs Gwary Poznańskiej „Godejcie po naszymu”. W jury zasiedli: Juliusz Kubel, Lech Konopiński i Waldemar Kurowski. Reguła konkursu zakłada udział w nim osób, posługujących się swobodnie gwarą, bez podziału na kategorie wiekowe. Finał zawsze poprzedzają przesłuchania kwalifikacyjne. W tym roku przystąpiło do nich 28 osób z różnych stron Wielkopolski. Do finału zakwalifikowało się 18 uczestników, w tym uczennica naszej szkoły, piątoklasistka - Joanna Ratajczyk. Asia swoją przygodę z gwarą rozpoczęła w ubiegłym roku udziałem w konkursie w Bukówcu. Stanęła wówczas na drugim stopniu podium. 
Udział w piątkowych zmaganiach w Poznaniu zakończył się dla niej również ogromnym sukcesem. Zajęła II miejsce i otrzymała nagrody rzeczowe oraz gromkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności, która co chwilę wybuchała śmiechem podczas prezentacji monologu. Jeden z jurorów, serdecznie pogratulował naszej uczennicy wykonania, a także pochwalił tekst za dowcipne ujęcie tematu i trafną pointę. Stwierdził, że chciałby nauczyć się tego monologu na pamięć, ale niestety nauka pamięciowa nie jest już jego mocną stroną. Oczekiwanie na wyniki konkursu uświetniły występy Kabaretu „AFERA” i Kapeli „Zza Winkla”. Żywiołowo reagująca publiczność oraz ciekawe występy uczestników, sprawiły, że konkurs przebiegał w niezwykle sympatycznej atmosferze do późnych godzin wieczornych. Organizatorzy konkursu „Godejcie po naszymu” otrzymali Certyfikat nr 106 Znak Towarowy: Wielkopolska Jakość przyznany przez Unię Wielkopolan.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 121