Mistrzostwa Powiatu w warcabach klasycznych.

 

         W dniu 19 lutego 2020 roku w szkole podstawowej w Starej Krobi rozegrany został Powiatowy Turniej w warcabach klasycznych.W zawodach brało udział dziewięć szkół.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas piątych i szóstych w składzie.

Bartkowiak Nikola kl 5d - 10 pkt

Kempiak Julia kl 6b - 12 pkt

Kaczmarek Kacper kl 6c  - 18 pkt

Pawlak Antoni kl 6c  - 21 pkt

 

W zawodach brało udział dwanaście dziewczyn i siedemnastu chłopców. W kategorii dziewczyn Nikola zajęła 6 miejsce a Julia 4.W kategorii chłopców Kacper zajął 7 miejsce a Antek 5.

Gratulujemy serdecznie. 

 

 

 

 

W załączniku znajduje się Plan pracy świetlicy szkolnej.
Plan obowiązuje od 19 lutego 2020r.


XIV Powiatowy Konkurs Literacko- Plastyczno - Fotograficznego „Dialog z rzeczywistością”.

26 lutego zwycięzcy XIV Powiatowego Konkursu
Literacko- Plastyczno- Fotograficznego „Dialog z rzeczywistością”
spotkali się na uroczystości podsumowania, na której wręczono nagrody w trzech kategoriach wiekowych: 8-11 lat, 12-15 lat, 16-19 lat. W tegorocznej edycji wzięły udział 122 osoby z trzynastu szkół naszego powiatu. Uczestnicy to uczniowie dziewięciu szkół podstawowych i czterech szkół średnich. W tym roku 25 osób rywalizowało w dziale fotografia, 50 osób-w dziale plastyka i 47 osób- w dziale literatura. Przedstawiciele jury w swoich komentarzach podkreślili wysoki poziom prac oraz różnorodność technik i konwencji wybieranych przez młodych artystów. Z naszej szkoły drugie miejsce zdobyła uczennica klasy 5c Anna Smektała natomiast wyróżnienie Marlena Kwintkiewicz z klasy 7c.
Zwycięzcom gratulujemy

c

W niedzielne popołudnie, 24 listopada 2019 r., odbył się XVIII finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego w Piaskach. W tegorocznej edycji znalazło się 19 najlepszych powiatowych recytatorów. Patronat honorowy nad konkursem sprawują: Starosta Gostyński i wójt Gminy Piaski. Uczestnicy finału zaprezentowali dwa utwory, w tym obowiązkowo, przynajmniej jeden fragment autorstwa barokowego twórcy Kaspra Miaskowskiego. II miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobył Mikołaj Skrzypczak z klasy Va. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W dniach 11-12 marca 2019 r. mieliśmy okazję gościć dwie niezwykłe osoby – Wawę Wahdini z Indonezji oraz Juana Carro z Argentyny – wolontariuszy z fundacji Euroweek, którzy na co dzień zajmują się integracją europejską i wspieraniem młodych osób w nauce języka angielskiego. Uczniowie najstarszych klas mieli szansę spotkać się z wolontariuszami i wziąć udział w zajęciach prowadzonych w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Ponadto każdy uczestnik szkolenia miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy. Zaproszeni goście bardzo ciekawie opowiadali o swoich krajach, pokazywali zdjęcia ucząc przy tym podstawowych słów i wyrażeń w swoich narodowych językach. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, chętnie brali udział w grach i zabawach przygotowanych przez gości. Uczestnicy warsztatów mieli niezwykłą okazję pokonywać swoje ograniczenia, bariery językowe i nieśmiałość. Mogli w ciekawy sposób poprawić swoje umiejętności językowe oraz podnieść świadomość i wiedzę na temat krajów, z których pochodzą wolontariusze. Na koniec młodzież podziękowała gościom wręczając im drobne upominki z logo naszej gminy i szkoły. Było to niezwykłe doświadczenie, które z pewnością pozostanie w pamięci naszych uczniów. Miejmy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli jeszcze nie jeden raz okazję przeżyć tak wspaniałe doświadczenie.

 

 
Odsłon artykułów:
1168286