Wizyta Pani Ambasador Republiki Indonezji

 

21 sierpnia 2020 roku naszą szkołę odwiedziła Pani Ambasador Republiki Indonezji  Pani Ambasador Siti Nugraha Mauludiah z małżonkiem oraz Konsul Pan George Lakahena, a także kilku pracowników ambasady Republiki Indonezji. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili  również Burmistrz Krobi Pan Łukasz Kubiak, przewodniczący Rady Miejskiej Pan Mariusz Duda oraz Kierownik Referatu Projektów i Edukacji Pan Łukasz Burkiewicz. Szkołę reprezentowali dyrekcja, pani bibliotekarka  oraz pracownicy. 


   Wizyta była dla dyrekcji szkoły sporym zaskoczeniem i wyzwaniem, ale przede wszystkim ogromnym wyróżnieniem, że tak znakomita osobistość ze świata dyplomacji zechciała nas odwiedzić. Pewnie nie miałaby  miejsca  ta wizyta, gdyby nie dokonania i odkrycia na Wyspach Indonezyjskich Patrona szkoły prof. J. Zwierzyckiego, światowej sławy geologa. Profesor przez prawie 25 lat prowadził liczne badania Wysp Indonezyjskich, należących do Archipelagu Malajskiego, a więc ojczyzny naszych wyjątkowych gości.  Pani Ambasador podążała śladami słynnego krobianina, który przez znaczną część swego życia pracował w zaprzyjaźnionym z naszą szkołą Uniwersytecie Wrocławskim, i dzięki pielęgnowaniu współpracy  przez szkołę z uczelnią oraz przybliżaniu następnym pokoleniom postaci Prof. J. Zwierzyckiego, przyszła kolej na wizytę w krobskiej podstawówce.

 

  Goście odwiedzili Szkolną Izbę Pamięci, bibliotekę szkolną, czytelnie, sale lekcyjne, a także pamiątkową tablicę w szkole z popiersiem Patrona, przy której wykonano pamiątkowe zdjęcia. Pani ambasador była bardzo zainteresowana działalnością placówki, tym jak kultywujemy pamięć o Patronie. Sama dużo opowiadała o swojej pracy i ojczyźnie oraz zadawała liczne pytania. Chętnie oglądała fotografie, na których bez trudu rozpoznawała Profesora i miejsca z Indonezji. Okazało się nawet, że szkoła posiada zdjęcia z rodzinnego miasta Pani Ambasador. Na zakończenie wizyty nie obyło się bez wymiany okolicznościowych upominków i wspólnego zdjęcia. Dyrektor szkoły zaprosił Panią Ambasador w przyszłym roku na szkolne obchody Święta Patrona Szkoły, natomiast Pani Ambasador wyraziła chęć dalszej współpracy ze Szkołą Podstawową im. prof. J. Zwierzyckiego.

Ta wizyta na pewno na zawsze zapadnie w naszej pamięci, co zostanie uwiecznione na kartach szkolnej kroniki.

Sukces Karola !

                 Dnia 10 marca 2020 roku   w Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu odbyła się II edycja konkursu powiatowego  GEOGRAFIA Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT  pod patronatem Burmistrza Gostynia.

       Do konkursu przystąpiło 19 uczniów  klas VII i VIII z terenu powiatu gostyńskiego. Szkołę Podstawową w Krobi reprezentowało dwoje uczniów klasy ósmej Karol Humerski i Kacper Huchrak, którzy pod opieką pani Angeliki Kasprzak pilnie przygotowywali się pogłębiając wiedzę i rozwiązując zadania geograficzne. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z zadań matematycznych i  geograficznych , które dominowały i niewątpliwie potrzebna była przy ich rozwiązaniu wiedza matematyczna. Nasz uczeń Karol Humerski  zajął II miejsce, podobnie jak w ubiegłorocznej edycji konkursu także II miejsce zajął Kacper Huchrak. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.  Gratuluję Karolowi i już teraz zachęcam innych uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

                                                                           

W niedzielne popołudnie, 24 listopada 2019 r., odbył się XVIII finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego w Piaskach. W tegorocznej edycji znalazło się 19 najlepszych powiatowych recytatorów. Patronat honorowy nad konkursem sprawują: Starosta Gostyński i wójt Gminy Piaski. Uczestnicy finału zaprezentowali dwa utwory, w tym obowiązkowo, przynajmniej jeden fragment autorstwa barokowego twórcy Kaspra Miaskowskiego. II miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobył Mikołaj Skrzypczak z klasy Va. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Mistrzostwa Powiatu w warcabach klasycznych.

 

         W dniu 19 lutego 2020 roku w szkole podstawowej w Starej Krobi rozegrany został Powiatowy Turniej w warcabach klasycznych.W zawodach brało udział dziewięć szkół.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas piątych i szóstych w składzie.

Bartkowiak Nikola kl 5d - 10 pkt

Kempiak Julia kl 6b - 12 pkt

Kaczmarek Kacper kl 6c  - 18 pkt

Pawlak Antoni kl 6c  - 21 pkt

 

W zawodach brało udział dwanaście dziewczyn i siedemnastu chłopców. W kategorii dziewczyn Nikola zajęła 6 miejsce a Julia 4.W kategorii chłopców Kacper zajął 7 miejsce a Antek 5.

Gratulujemy serdecznie. 

 

 

 

 


XIV Powiatowy Konkurs Literacko- Plastyczno - Fotograficznego „Dialog z rzeczywistością”.

26 lutego zwycięzcy XIV Powiatowego Konkursu
Literacko- Plastyczno- Fotograficznego „Dialog z rzeczywistością”
spotkali się na uroczystości podsumowania, na której wręczono nagrody w trzech kategoriach wiekowych: 8-11 lat, 12-15 lat, 16-19 lat. W tegorocznej edycji wzięły udział 122 osoby z trzynastu szkół naszego powiatu. Uczestnicy to uczniowie dziewięciu szkół podstawowych i czterech szkół średnich. W tym roku 25 osób rywalizowało w dziale fotografia, 50 osób-w dziale plastyka i 47 osób- w dziale literatura. Przedstawiciele jury w swoich komentarzach podkreślili wysoki poziom prac oraz różnorodność technik i konwencji wybieranych przez młodych artystów. Z naszej szkoły drugie miejsce zdobyła uczennica klasy 5c Anna Smektała natomiast wyróżnienie Marlena Kwintkiewicz z klasy 7c.
Zwycięzcom gratulujemy

c
Odsłon artykułów:
1279388