Aktualności

POŁKOLONIE 2023

Szanowni państwo!!

Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram zajęć, które będą odbywać się w ramach półkolonii w dniach 26 VI – 30 VI 2023 roku. Państwa dzieci w ramach zajęć codziennie będą otrzymywać, drugie śniadanie oraz  ciepły posiłek – obiad na koniec dnia.

 

Data

zajęcia

Godz. rozpoczęcia

Godz. zakończenia

26 VI poniedziałek

1.Zajęcia organizacyjne- powitanie, podział na grupy,  omówienie zasad BHP  

2. Zajęcia na terenie szkoły (boisko orlik, ściana wspinaczkowa, zajęcia naukowe w Małym Koperniku, plac zabaw (rotacyjnie)

3. Drugie śniadanie

4. Wizyta w KROB_KULT

5. Obiad, podsumowanie dnia

9.00

15.00

27 VI

wtorek

1.Przedstawienie uczestnikom zasad zachowania się nad wodą  

2. Wyjazd  nad jezioro

3. Gry i zabawy integracyjne na plaży oraz kąpiel i zajęcia sportowe w wodzie  

4. Drugie śniadanie

5. Powrót do Krobi

6. Obiad, podsumowanie dnia

9.00

15.00

28 VI

środa

1.Omówienie planu dnia i zasad zachowania się na palcu zabaw oraz zasad gier zespołowych

2. Wyjazd do Dzięczyny na plac zabaw i kompleks boisk

3. Zajęcia sportowe; piłka nożna plażowa, badminton, ringo, koszykówka

4. Drugie śniadanie

5. Gry i zabawy ( trampolina, huśtawki, zjeżdżalnie)

6. Powrót do Krobi

7. Obiad, podsumowanie dnia

9.00

15.00

29 VI

czwartek

1.Przypomnienie uczestnikom zasad zachowania się nad wodą  

2. Wyjazd nad jezioro

3. Gry i zabawy na plaży, kąpiel oraz zajęcia sportowe w wodzie

4. Drugie śniadanie

5. Powrót do Krobi

6.Obiad, podsumowanie dnia

9.00

15.00

30 VI

piątek

1.Omowienie planu dnia i omówienie zasad bezpieczeństwa w Sali zabaw   

2.Wyjazd uczestników do Leszna – zaczarowany świat WMB

3. Zajęcia integracyjne w Sali zabaw

4.  Drugie śniadanie

5. Wizyta w mini zoo w Lesznie  

6. Powrót do Krobi

7. Obiad, podsumowanie

9.00

15.00

Stypendia za wyniki w nauce w roku szkolnym 2022/2023

Stypendia za wyniki w nauce w roku szkolnym 2022/2023 otrzymują uczniowie klas IV-VIII, którzy uzyskali co najmniej dobą oceną z zachowania oraz uzyskali średnią ocen:
- klasy IV-VI     - 5,10
- klasy VII-VIII - 5,00.
Kwota stypendium znana będzie w dniu zakończenia roku szkolnego.

Stypendia przekazane będą na konta rodziców. Rodzicę muszą wypełnić wniosek, znajduje się na stronie szkoły w zakładce "Dokumenty szkolne", i dostarczyć do szkoły. Wniosek będzie też można pobrać w sekretariacie szkoły.

 

 

PROJEKT EKOLOGICZNY „Zielony świat wokół nas”

 

Od 20 kwietnia 2023 r. do 31 maja 2023 r. uczniowie kl. I b, I c, I d oraz III c Szkoły Podstawowej im. prof. J.  Zwierzyckiego w Krobi wraz z wychowawczyniami panią Gracją Dworacką, panią Inez Twardowską, panią Barbarą Kubiak oraz panią Anną Sobczyńską realizowali projekt ekologiczny „Zielony świat wokół nas”. Projekt ten został złożony i zaakceptowany w konkursie EKO MONDI 2023 – ZMIENIAJ ŚWIAT oraz dofinansowany przez firmę Mondi.

 

Projekt ekologiczny kierował się potrzebą włączenia uczniów edukacji wczesnoszkolnej do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcenia ich do pogłębienia wiedzy na temat problemów ekologicznych, ale także umiejętności działania w terenie ucząc dziecko wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody. Celem programu było przede wszystkim promowanie edukacji na rzecz ekorozwoju oraz działań pro-ekologicznych w społeczności lokalnej.

 

W ramach projektu podjęto następujące działania:

- wspólne segregowanie śmieci, zbieranie plastikowych nakrętek,

- zazielenianie terenów, skwerów na terenie szkoły – sadzenie drzew i krzewów, sianie trawy,

- budowa budek lęgowych oraz karmników dla ptaków,

- współorganizowanie Tygodnia Ekologicznego w ramach obchodów Dnia Ziemi (22 kwietnia): wiosenne zbieranie śmieci, tworzenie gazetek ekologicznych w klasach oraz wystawy prac na głównym korytarzu w szkole, sadzenie fasolek, sianie koperku.

- prezentowanie własnej twórczości: prace plastyczno – techniczne z odpadów,

- udział w spektaklu o segregacji odpadów finansowany przez KZGRL pt: Małe śledztwo w wielkiej sprawie.

- wycieczka do lasu - spotkanie z leśnikiem,

- spacery po okolicy – obserwacja przyrody,

- zbiórka karmy dla psów oraz wizyta w przytulisku w Krobi.

 

Wydarzenie podsumowujące projekt EKO MONDI 2023 - ZMIENIAJ ŚWIAT odbyło się w dniu 28 maja 2023 r. podczas EKOFESTYNU na Świętej Górze w ogrodach klasztornych. Szkoła Podstawowa z Krobi na swoim stoisku zaprezentowała budki lęgowe oraz karmniki dla ptaków, które można było pomalować.

Sleeveface - z książką Ci do twarzy

W III edycji szkolnego konkursu fotograficznego "Sleeveface - z książką Ci do twarzy", zorganizowanego przez bibliotekę szkolną", wzięło udział aż 45 uczniów z klas 4-8. Konkurs ten ma na celu promocję czytelnictwa, zachęcenie uczniów do kreatywności, zasygnalizowanie, że książka towarzyszy nam na co dzień i jest wciąż ważna.

Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, by wybrać najciekawsze prace, wykonane zgodnie z regulaminem konkursu. Po raz pierwszy przyznano trzy nagrody GRAND PRIX, a otrzymali je:

Lena Kreczmer, Bartosz Adamańczyk i Marcel Majewski.

NAGRODY: Emilia Nowak, Monika Nowak, Maja Fórmanowska, Aleksandra Łąkowska, Jan Majewski, Leon Majewski, Maria Kubiak, Aleksandra Musielak, Julia Piotrowiak, Urszula Wróblewska, Zofia Sarbinowska, Natalia Ziółkowska

WYRÓŻNIENIA: Antoni Huchrak, Adam Krzyżostaniak, Laura Zygmaniak, Mateusz Bujak, Matylda Michalewicz, Oskar Olejniczak, Karol Smektała, Mateusz Wylęga, Wiktor Paszkier, Aleksandra Palczun, Amelia Czechowska, Angelika Kowalska, Smektała Agata, Andrzej Kuryłas, Stanisław Szpurka.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz  rodzicom za zaangażowanie i nadesłanie niezwykle ciekawych zdjęć z książką w roli głównej. 

Wycieczka do Kopalni Złota

 

Sprawozdanie z jednodniowej  wycieczki szkolnej klasy 3c do Kopalni Złota w Złotym Stoku, która odbyła się w dniu 29 maja 2023 roku. Wycieczka klasowa była współfinansowana przez Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę przy udziale Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi.

Kopalnia Złota w Złotym Soku, mieści się na Ziemi Kłodzkiej i jest jeną z najbardziej odwiedzanych miejsc przez rodziny z dziećmi, ale także wycieczki szkolne. Do głównych atrakcji , które zobaczyliśmy było zwiedzanie: Kopalni Złota, Średniowiecznej Osady Górniczej oraz Sztolni Ochrowa.

Nasz dzień zaczął się wczesnym rankiem zbiórką już o 5:20. Pełni entuzjazmu i podekscytowania ruszyliśmy w kierunku Złotego Stoku. Na miejscu o godzinie 9:00 czekał za nami przewodnik pan Damian z którym ruszyliśmy na podziemny spływ łodzią. Spływ odbywa się w zalanej wodą części Sztolni Gertruda i wiedzie przez odcinek 200 m. Swoista atmosfera, brak światła oraz charakterystyczne dźwięki kopalni rozbudziły ciekawość dzieci do zwiedzania dalszych atrakcji. Kolejnym niezapomnianym punktem było płukanie złota. Dzieci przesiewając w korytach wodnych piasek, wyszukały wiele grudek złota, które mogły sobie zabrać w małych fiolkach na pamiątkę. Po przygodzie z płukaniem i pełnymi fiolkami poszliśmy z kolejnym przewodnikiem zwiedzać podziemną trasę kopalni, a mianowicie 500 metrowy odcinek Sztolni Gertruda z którą jest związana legenda o zbłąkanej Gertrudzie. Usłyszeliśmy jej całą historię, które korytarze jeszcze są dostępne, a których już nie można zwiedzać przez zawalenie. Na  całej trasie zobaczyliśmy bogatą ekspozycje map i planów kopalni z okresu od XVIII do XX wieku (w tym tajemniczą mapę Sztolni Czarnej), gabloty z dawnymi narzędziami górniczymi i hutniczymi, minerały, wystawę lamp górniczych, piec muflowy, laboratoryjny piec, w którym wytapiano złoto, osiemnastowieczny wózek do transportu rudy. Szliśmy również Chodnikiem Śmierci, który ma ponurą historię, gdzie skazywano na śmierć górników podejrzanych o kradzież złota. Na koniec mieliśmy przejazd , a zarazem wyjazd z kopalni pomarańczową kolejką. Pełni wrażeń, ale z pustymi brzuchami zrobiliśmy odpoczynek na pyszny obiad, oraz czas na zakup wypatrzonych na trasach pamiątek. Dalej było zwiedzanie Muzeum Górnictwa.

Kolejnym naszym punktem był wodospad w Sztolni Czarnej, który jest jedynym w Polsce podziemnym wodospadem, o wysokości 10 metrów. Swoim wyglądem oraz hałasem robi imponujące wrażenie. Następnie zobaczyliśmy Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli czyli kolekcję tabliczek związanych głównie z przepisami BHP uwieczniające najróżniejsze hasła, instrukcje i ostrzeżenia.

Przedostatnim punktem było zwiedzanie Średniowiecznej Osady w której zobaczyliśmy jak ludzie potrafili wykonać ułatwiające narzędzia do codziennych prac np. nawadnianie pól.

Wisienką naszej wycieczki była Sztolnia Ochrowa, która prowadziła wąskimi korytarzami zdobionymi naturalną pomarańczowo-żółtą ochrą, a także zobaczyliśmy zwietrzeliny skał bogatych w związki żelaza, które stosowane są w farbach oraz kosmetykach. Dzieci mogły dotknąć skał na których był pomarańczowy osad a zarazem zobaczyć na skórze jak pięknie się prezentował.

Pełni wrażeń i wiedzy wróciliśmy w godzinach wieczornych do domu. Dzięki dofinansowaniu przez program „Poznaj Polskę” mogliśmy zobaczyć tak piękne i interesujące miejsce w Polsce.








Odsłon artykułów:
2337906


https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/app/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/idn/