W załączeniu plan dowozów obowiązujący od 28 stycznia br. (II półrocze).
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowychWarto pomagać
 
Święta Bożego Narodzenia 2018 roku już za nami. Pamiętamy jednak gorący okres przedświąteczny. Przygotowania, pogoń za prezentami, choinki, ozdoby świąteczne itp. Bardzo charakterystyczne dla tego okresu są różnorodne akcje charytatywne. Do jednej z nich przyłączyła się nasza szkoła, która po długich poszukiwaniach postanowiła w ramach ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA  zaopiekować się jedną z wielu potrzebujących rodzin. Z inicjatywy dyrekcji szkoły oraz pod przewodnictwem zespołu opiekuńczego początek grudnia był niezwykle aktywnym czasem zbierania prezentów dla „naszej” rodziny. Pomagała nam w tym liderka Szlachetnej Paczki , która wskazała najbardziej potrzebne rzeczy dla mamy wychowującej samotnie czwórkę dzieci. Nasi uczniowie przynosili do szkoły artykuły żywnościowe, środki czystości i higieny osobistej, pościele, ręczniki, rzeczy zimowe. Były tego ogromne ilości. Pojawiły się również tak wyczekiwane przez dzieci pod choinką zabawki – samochody sterowane pilotem i piłki.  Po wytężonym okresie zbiórki i pakowania prezentów,  w niedzielę 9. grudnia 2018 r. trzy załadowane po brzegi samochody zawiozły niespodzianki do potrzebującej rodziny. Przekazanie ich odbyło się w obecności wolontariuszek SZLACHETNEJ PACZKI. Radość obdarowanych była ogromna. Niezwykle wzruszeni pomagali wypakowywać wielkie paczki z samochodów.  Kiedy już wszystko znalazło się w domu, kiedy już część prezentów została rozpakowana podziękowań nie było końca. Szczególne wyrazy wdzięczności skierowała mama w imieniu swoim i swoich dzieci do całej społeczności Szkoły Podstawowej  w Krobi. Również dyrekcja szkoły i zespół opiekuńczy dziękują wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom  szkoły, którzy tak entuzjastycznie włączyli się do akcji.  SZLACHETNA PACZKA pokazała jak wiele dobra tkwi w naszych uczniach. Wielu z nich, kupując zabawki lub piłki dla potrzebujących dzieci, przeznaczyło swoje oszczędności ze skarbonek. Byli też uczniowie, którzy zrezygnowali         z tradycyjnego  obdarowywania  się prezentami w klasie , a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyli na zakup potrzebnych rzeczy dla wybranej rodziny. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się również do zbiórki pieniędzy . Za pozyskaną kwotę udało się kupić 2. tony węgla dla naszej rodziny ze SZLACHETNEJ PACZKI. Ogromną wdzięczność za okazane serce wyrażamy p. Arturowi Burzyńskiemu, który podarował nowy bojler na ciepłą wodę i zadeklarował jego montaż.
Wszystkim zaangażowanym w Szlachetną Paczkę w Szkole Podstawowej w Krobi w imieniu mamy z czwórką dzieci serdecznie dziękujemy.


          Dzieci mają „wielkie serca”

        Samorząd Uczniowski wraz z Zespołem Opiekuńczym zorganizował w dniu 6 grudnia kolejną  szkolną akcję charytatywną „Serduszko za serce”.
     Jak co roku w tym dniu św. Mikołaj zbierał przyniesione przez uczniów słodycze. W zamian klasy otrzymywały serduszko, które zawisło na choince  w holu szkoły.
      Nasza świąteczna akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Pełne kosze słodkości są dowodem na to, że dzieci potrafią dzielić się z innymi i mają „wielkie serca”.
   Zebrane słodycze zostały przekazane MGOPS w Krobi. Szkolni wolontariusze razem z opiekunem samorządu zaangażowali się w przygotowanie z zebranych słodyczy paczek . Udało się przygotować 90 słodkich upominków, które w piątek 21 grudnia zostaną rozdane potrzebującym podczas corocznego spotkania opłatkowego organizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Krobi.

 
Szanowni Państwo

informuję, że od dnia 10 grudnia 2018r.
sekretariat będzie czynny:

w poniedziałki od 8:00 do 16:00
w pozostałe dni od 7:00 do 15:00Odsłon artykułów:
1107221