Wizyta wolontariuszy z fundacji Euroweek!

W dniach 11-12 marca 2019 r. mieliśmy okazję gościć dwie niezwykłe osoby – Wawę Wahdini z Indonezji oraz Juana Carro z Argentyny – wolontariuszy z fundacji Euroweek, którzy na co dzień zajmują się integracją europejską i wspieraniem młodych osób w nauce języka angielskiego. Uczniowie najstarszych klas mieli szansę spotkać się z wolontariuszami i wziąć udział w zajęciach prowadzonych w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Ponadto każdy uczestnik szkolenia miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy. Zaproszeni goście bardzo ciekawie opowiadali o swoich krajach, pokazywali zdjęcia ucząc przy tym podstawowych słów i wyrażeń w swoich narodowych językach. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, chętnie brali udział w grach i zabawach przygotowanych przez gości. Uczestnicy warsztatów mieli niezwykłą okazję pokonywać swoje ograniczenia, bariery językowe i nieśmiałość. Mogli w ciekawy sposób poprawić swoje umiejętności językowe oraz podnieść świadomość i wiedzę na temat krajów, z których pochodzą wolontariusze. Na koniec młodzież podziękowała gościom wręczając im drobne upominki z logo naszej gminy i szkoły. Było to niezwykłe doświadczenie, które z pewnością pozostanie w pamięci naszych uczniów. Miejmy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli jeszcze nie jeden raz okazję przeżyć tak wspaniałe doświadczenie.

 

 

   Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt 

100-lecie Powstania Wielkopolskiego

 

       W dniu 15 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej w Piaskach odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt - 100-lecie Powstania Wielkopolskiego. W rozgrywkach udział wzięły reprezentacje Szkół Podstawowych z Bodzewa, Gostynia, Krobi, Pogorzeli, Pudliszek, Piasków.


Od 4 marca br. będą drobne zmiany w planie lekcji.

Proszę zapoznać się ze zmianami Uczeń->plan lekcji

KONCERT KOLĘD

     Szkolny chór DoreMi wziął udział w KONCERCIE KOLĘD, który odbył się w styczniowe popołudnie w kościele pw.Św. Mikołaja w Krobi. Zgromadzona licznie publiczność wysłuchała wielu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu  działających w Krobi chórów i zespołów. DoReMi zaprezentowało 5 utworów, w których patrie solowe śpiewali Weronika Przybył i Kamil Łapawa. Duet: Amelia Chuda i Weronika Majewska zachwycił refleksyjną piosenką Mario czy Ty wiesz, a Stasiu Żelichowski zamknął występ naszego chóru piękną Kołysanką dla Maleństwa. Koncert zwieńczony został wspólnym, chórowym wykonaniem kolęd Adeste Fideles i  Gdy się Chrystus rodzi. To już niestety  koniec  kolędowania. Z utęsknieniem będziemy czekali do przyszłego roku, kiedy to znów zabrzmią kolędy.Odsłon artykułów:
1107249