PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobczyńska   
poniedziałek, 05 grudnia 2016 17:26
„Śniadanie Daje Moc”
Podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniach 8 listopada 2016 r. nasza szkolna społeczność wzięła udział w akcji „Śniadanie daje moc!” Już tradycją stało się w naszej szkole brać udział w ogólnopolskim programie na temat zdrowego śniadania oraz poznawania wartości odżywczych i moc witamin w warzywach i owocach. 'Śniadanie daje moc' to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość nt. roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. W związku z tym 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Tego dnia każda klasa w ramach programu przygotowywała pyszne i zdrowe posiłki. Każdy wychowawca w swojej klasie zapoznał dzieci z 12 zasadami prawidłowego żywienia. Dzieci omawiały także w jaki sposób taki posiłek powinien być skomponowany, a także zalety jakie płyną ze zdrowego odżywiania. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy. Aż przyjemnie było patrzeć jak podopieczni z apetytem pałaszują kolorowe kanapki przygotowane przez siebie. Na ciemnym pieczywie nie zabrakło pożywnych wędlin, serów, jajek ale też pełnych witamin warzyw. Oprócz smacznego posiłku uczniowie mieli szansę docenić jak przyjemne może być zasiadanie przy jednym stole z kolegami i koleżankami. Dodatkowo rodzice uczniów przygotowali pyszny sok ze świeżo wyciskanych jabłek i odrobiną cytryny, który był dopełnieniem pysznego śniadania. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.