Wpisany przez Michał Ratajczyk
środa, 01 lipca 2015 05:41

Szanowni Państwo!

W związku z ochroną danych osobowych uczniów Zespół Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego i Gimnazjum i ich rodziców informuję, że:

1. Administratorem danych osobowych, odpowiedzialnym za ich przetwarzanie i ochronę, jest Zespół Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego i Gimnazjum z siedzibą w Krobi (63-840), ul. Zwierzyckiego 1.

2. Państwa dane osobowe i Waszych dzieci tj. imiona i nazwiska, adres zamieszkania, data, miejsce urodzenia ucznia oraz PESEL, numery telefonów, adresy e-mail, wizerunek będą przetwarzane w związku ze świadczeniem usług edukacyjnych w zakresie - kształcenia, wychowania i opieki uczniów.

3. Państwa dane osobowe i Waszych dzieci zostaną udostępnione tylko i wyłącznie uprawnionym do ich przetwarzania podmiotom:

• zastępcy dyrektora,
    • wychowawcom i nauczycielom,
    • kadrze administracyjnej i gospodarczej w zakresie wykonywanych obowiązków,
    • organowi prowadzącemu szkołę i organowi sprawującemu nad nią nadzór pedagogiczny, a także innym organom państwowym, np. MEN, NIK w czasie prowadzonych przez nich kontroli,
    • firmie ubezpieczającej ucznia, w związku z ubieganiem się o uzyskanie odszkodowania, oraz ubezpieczenia wycieczki,
    • ZUS-owi w związku z ubieganiem się rodziców o przyznanie świadczeń ich dzieciom,
    • poradni psychologiczno-pedagogicznej w związku z potrzebą udzielenia uczniowi pomocy psychologicznej, nauczania indywidualnego, indywidualnego toku nauki itp.,
    • Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu w związku z koniecznością przeprowadzenia sprawdzianów i egzaminów,
    • policji lub straży miejskiej w czasie prowadzonego przez nie postępowania.
  4. Dane osobowe, o których jest mowa w pkt. 2., podają Państwo na podstawie ustawy o systemie oświaty (tekst jednolity: Dz.U. 2004 r., nr 256., poz. 2572.) oraz jej rozporządzeń wykonawczych. Inne dane podawane są dobrowolnie.
  5. Każdy z Państwa ma prawo dostępu do danych osobowych swoich i swojego dziecka i możliwości dokonania w nich stosownych zmian.