Aktualności

Koncert laureatów Konkursu Kolęd i Pastorałek i wspólne kolędowanie w kościele w Krobi
 
     W niedzielę dnia 20 stycznia 2013 r. o godz. 15:00 w Kościele p/w Świętego Mikołaja w Krobi odbył się koncert laureatów III Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej połączony ze wspólnym śpiewaniem kolęd.
     Punktualnie o godzinie 15:00 Ksiądz Kanonik Jan Reszelewski powitał zebranych w kościele parafian oraz dzieci, ich rodziny i opiekunki, krótko powiedział o Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się dnia 9 stycznia w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi i zaprosił do wysłuchania kolęd śpiewanych przez dzieci.
     W koncercie wystąpiły:

Julia Paszkowiak i Michalina Kordus ze Szkoły Filialnej w Sułkowicach, Jagoda Markowska z ZSPiG w Gostkowie oraz Patrycja Gubańska, Alicja Kowalska, Marta Siemowska, Łucja Ofierzyńska, Jagna Skorupka i Klaudia Sędziak z ZSPiG w Krobi. Wszystkie zaśpiewały kolędę lub pastorałkę, którą śpiewały podczas konkursu. Jedynie Jagoda Markowska, zdobywczyni nagrody Grand Prix, zaśpiewała dwie pastorałki.
     Po koncercie wszyscy zebrani zaśpiewali 8 znanych kolęd. Wspólnie z zebranymi w kościele kolędy śpiewały  Julia Kordus i Alicja Sorbicka, uczennice ZSPiG w Krobi.
     Na zakończenie spotkania i wspólnego kolędowania wszystkie dziewczynki otrzymały od Księdza Kanonika czekolady, a od organizatorów konkursu płyty ze śpiewanymi przez nie kolędami i pastorałkami (nagranie  odbyło się podczas konkursu).
     Płyty otrzymali również: wszystkie opiekunki dzieci obecne w kościele, Ksiądz Kanonik Jan Reszelewski, dyrektor ZSPiG w Krobi pan Józef Czarnecki, pan Krzysztof Sudolski, który nagłośnił koncert i śpiew kolęd oraz pan Maciej Lewandowicz, który fotografował spotkanie w kościele.
     Koncert oraz wspólne kolędowanie prowadził wicedyrektor ZSPiG w Krobi pan Krzysztof Kasperczak.
    Ksiądz Kanonik był zadowolony z koncertu i wspólnego kolędowania. Wyraził zdanie, że chciałby, aby koncert laureatów Konkursu Kolęd i Pastorałek i wspólne kolędowanie były kontynuowane w następnych latach.

 
Odsłon artykułów:
1660076