Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

          Tradycyjnie przed pierwszym wypożyczaniem książek w bibliotece szkolnej odbywa się w naszej szkole uroczyste  Pasowanie na czytelnika. Z tej okazji  29 marca do małej sali gimnastycznej przybyli zaproszeni goście – dyrektor p. Krzysztof Kasperczyk, sześciolatki Przedszkola Samorządowego „Pod świerkami” z opiekunkami oraz główni bohaterowie – uczniowie klas I z wychowawczyniami.
W tym roku uroczystość tę pod opieką p. Justyny Matusiak przygotowali uczniowie klas 5: Zosia Biernat, Ola Chuda, Martyna Grzegorzewska, Sylwia Humerska, Jagna Knapp, Maria Konczewicz, Monika Lisiecka, Martyna Paszkier, Mateusz Andrzejewski, Jakub Majewski, Jakub Piechel, Jakub Wencel, Filip Życiak. Uczniowie ci zaprezentowali wiersze i piosenki o książkach i bibliotece, a także krótkie inscenizacje: bajek „Kopciuszek” i „Czterej rozbitkowie” oraz  wiersza „Paweł i Gaweł"
            Następnie uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie:
My, uczniowie pierwszej klasy,
Uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy.
I wskazówek i rad książek,
Będziemy słuchać z uwagą,
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielka powagą!
PRZYRZEKAMY!
po czym podchodzili kolejno do pani bibliotekarki, która kładąc na ramieniu dużą zakładkę pasowała każdego ucznia na czytelnika naszej szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tej uroczystości każdy nowy czytelnik otrzymał zakładkę i dyplom oraz list dla rodziców. Pamiątkową zakładkę dostał też każdy obecny na uroczystości sześciolatek.   
Pan dyrektor pogratulował nowym czytelnikom i życzył, by książka zawsze była dla nich ważna oraz podziękował wszystkim, którzy przygotowali  uroczystość. Pani Elżbieta Sprutta podziękowała za zaproszenie przedszkolaków i przekazała czekoladowe zajączki dla aktorów.
            Na zakończenie p. J. Matusiak zaprosiła nowych czytelników na pierwsze wypożyczenie do biblioteki oraz podziękowała wszystkim za przybycie.
            W piątek, 30 marca pierwszoklasiści wypożyczyli swoje pierwsze książki z biblioteki szkolnej. Przy okazji ich pierwszego wypożyczania ogłoszony został konkurs na dzienniczek lektur. Podsumowanie tego konkursu odbędzie za rok.

 
 
 

Odsłon artykułów:
1558515