Dnia 8 lutego 2012 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi odbył się II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas I-III. Jego organizatorami byli: wicedyrektor szkoły pan Krzysztof Kasperczak oraz nauczycielki kształcenia zintegrowanego panie: Elżbieta Rosa, Hanna Hoska, Ewa Dechnik, Karolina Molicka, Maria Giera, Adriana Biernat, Jolanta Musielska i Danuta Gajewska.
W konkursie wzięło udział 24 uczestników ze szkół w Krobi (18), Starej Krobi (3), Gostkowa (2) i Sułkowic (1). Ich wykonania oceniało jury w składzie: Katarzyna Szablewska, Małgorzata Kasprzak i Leszek Żelazny (przewodniczący).

Wyniki konkursu:
Grand Prix
Marcelina Urbańska za piosenkę „Gwiazdo świeć, kolędo leć” (ZSPiG w Krobi), opiekun pani Jolanta Musielska
I miejsca
Weronika Łuczak (ZSPiG w Krobi), opiekun pan Fabian Maćkowiak,
Katarzyna Junkert (ZSPiG w Krobi), opiekun pan Krzysztof Kasperczak.
II miejsca
Agata Twardowska (ZSPiG w Krobi), opiekun pani Jolanta Musielska
Katarzyna Płóciennik (ZSPiG w Gostkowie), opiekun pani Iwona Szymankiewicz
Jagoda Markowska (ZSPiG w Gostkowie), opiekun pani Iwona Szymankiewicz
III miejsca
Milena Mendyka (ZSPiG w Starej Krobi), opiekun pani Hanna Mikołajczak
Martyna Wojciechowska (ZSPiG w Krobi), opiekun pani Elżbieta Rosa
Nikola Tomczyk (ZSPiG w Krobi), opiekun pani Karolina Molicka.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa, maskotki oraz produkty Zakładu HEINZ z Pudliszek, a laureaci dyplomy.
Podczas obrad jury dzieci, ich rodzice i opiekunowie mogli poczęstować się plackiem, ciastkami oraz kawą, herbatą i sokiem.
Konkurs nagłośnił i kolorowo oświetlił pan Krzysztof Sudolski z zespołu muzycznego „TIMER”.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu konkursu, a szczególnie gorąco sponsorom:
- Burmistrzowi oraz Radzie Miejskiej w Krobi,
- HJ HEINZ Polska S.A. w Pudliszkach,
- pani Beacie Jankowiak (Sklep spożywczy w Krobi),
- panu Grzegorzowi Jesiakowi (Piekarnia-Ciastkarnia w Krobi),
- panu Andrzejowi Józiakowi (Ciastkarstwo-Cukiernictwo w Krobi).