„MARZENIA DO SPEŁNIENIA”

W  piątek, 2 grudnia Kinie Szarotka w Krobi,  uczniowie klas I – III szkoły podstawowej uczestniczyli w spektaklu słowno - muzycznym „MARZENIA DO SPEŁNIENIA” Wrocławskiej Sceny Młodego Widza.

 
Gdzieś daleko, w naszej wyobraźni, jest kraina, gdzie spełniają się marzenia. Marzenia dorosłych i dzieci, chłopców i dziewczynek, marzenia duże i te zupełnie małe, marzenia zwykłe o nowym rowerze czy ładnej lalce, i te specjalne np. o przyjaźni. W poszukiwaniu drogi do tej krainy pomógł bohaterom chochlik Mago, który postanawia spełnić marzenie Toli i Jasia.

Młodzi uczestnicy  Tola i Jasiu, wyruszyli na poszukiwanie Krainy Spełniających się Marzeń. Czekała ich wyprawa pełna niezwykłych wrażeń. Wspólnie z głównymi bohaterami - w różnorodnych kostiumach, pośród barwnych dekoracji i emocjonujących pokazów - odwiedziliśmy przedziwne krainy świata marzeń pełne humoru, tańca i muzyki. W trakcie swojej wędrówki, spotykają Świętego Mikołaja, który potwierdza, że MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ – MUSIMY TYLKO TEGO BARDZO CHCIEĆ. Jasiu i Tola dotarli do krainy marzeń, które się spełniły.

Dzieci czynnie uczestniczyły w wydarzeniach na scenie – żyły wydarzeniami na scenie, pomagając Toli i Jasiowi, oglądali genialny pokaz figur balonowych. Oprócz doskonałej rozrywki spektakl kształtuje właściwe postawy w relacjach międzyludzkich, rozwija wyobraźnię, zwraca uwagę na dbałość o kulturę żywego słowa, naukę savoir-vivre`u, a także uwrażliwia na problem prawidłowego,  zdrowego żywienia i ekologii.

 

Na sali, cały czas panowała cudowna atmosfera zabawy i uśmiechu,  w której dzieci-widzowie traktowani byli jak starzy znajomi , nie było bariery pomiędzy sceną a widownią. Dzieci świetnie się bawiły.
Odsłon artykułów:
1531730