KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 27 października br. w czytelni szkolnej odbył się Finał III Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 32 uczestników (14 z kl. 4-6 SP
i 18 z kl. 1-3 Gimnazjum). Zostali oni wcześniej wyłonieni w wyniku eliminacji klasowych.
Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: p. Maria Szpurka, p. Elżbieta Waluś
i p. Magdalena Andrzejewska.
      Przy ocenie brano pod uwagę następujące czynniki: płynność, poprawność, dykcję i interpretację czytanego tekstu.
     Nad prawidłowym przebiegiem konkursu, który prowadziła p. Justyna Matusiak, czuwał w kl.4-6 SP p. dyrektor Józef Czarnecki, w kl. 1-3 Gimnazjum – p. dyrektor Michał Ratajczyk.

Oto Mistrzowie Pięknego Czytania:

kl. 4 – Katarzyna Czwojda
kl. 5 – Zofia Biernat
kl. 6 – Kaja Sikora

kl. I – Karolina Nowak
kl. II – Anna Kaczmarek
kl. III – Natalia Talarczak

W wyniku głosowania publiczność wyłoniła swoich mistrzów pięknego czytania. Werdykt w dużej mierze pokrywał się z decyzją jury:

kl. 4 – Katarzyna Czwojda
    kl. 5 – Jagna Knapp
    kl. 6 – Amelia Gronowska
    kl. I – Maria Szczepaniak
    kl. II – Anna Kaczmarek
    kl. III – Natalia Talarczak

Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, jako jedno z działań propagujących czytelnictwo i umiejętność pięknego czytania.