Wpisany przez szymon

regulamin zdobywania

Odznaka srebna

Kl. I

1. Idziemy śladami prof. J. Zwierzyckiego w naszej szkole (tablica przed szkołą, w holu, Izba Pamięci, biblioteka, grób rodziców Patrona, budynek przy ul. Kobylińskiej…).
  2. Znamy słowa ślubowania kl. I
  3. Opowiadamy kim był prof. J. Zwierzycki.

Kl. II

1. Znamy pamiątki zgromadzone w Izbie Pamięci, związane z pobytem Patrona w Indonezji.
  2. Wiemy jakie złoża odkrył prof. J . Zwierzycki.
  3. Rozumiemy znacznie słowa ,,GEOLOGIA”

Kl. III

1. Znamy zabytki Krobi – rodzinnego miasta Patrona.
  2. Bierzemy udział w konkursie plastycznym lub literackim na ten temat.
  3. Nie sprawiamy żadnych kłopotów wychowawczych.
  4. Wyróżniamy się szczególnymi osiągnięciami w nauce.
  • Bierzemy udział w Konkursie Wiedzy o Patronie (minimum 50% prawidłowych odpowiedzi).

Odznaka złota

Kl. IV

1. Miedź – bogactwo Polski (znamy złoża i wykorzystanie).
  2. Wrocław – miasto nauki (znamy nazwy uczelni, z którymi był związany Patron).

Kl. V

1. Umiemy opowiadać o okresie pobytu Patrona w Indiach Holenderskich, szczególnie   o jego zainteresowaniach wulkanami.
  2. Przeglądamy eksponaty zgromadzone w Szkolnej Izbie Pamięci Narodowej, dotyczące postaci Patrona szkoły

Kl. VI

1. Bierzemy udział w Konkursie Przyrodniczym oraz w konkursach przedmiotowych, sportowych i artystycznych
  2. Znamy zawartość księgozbioru w bibliotece, dotyczącego postaci Patrona
  3. Zachowanie: wzorowe
  4. Średnia ocena : 4,6
  5. Bierzemy udział w Konkursie Wiedzy o Patronie (minimum 50% prawidłowych odpowiedzi)
  6. Znamy wspomnienia p. Andrzejewskiego o Patronie

• Uczniowie odbywają wycieczkę do Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego w kl. IV , V lub VI

WYRÓŻNIENIE ODZNAKĄ PATRONA:

1. Każdego roku eksponowana jest w gablocie ogłoszeń lista uczniów wyróżnionych Odznaką Patrona.
  2. Zdjęcia grupowe wraz ze spisem uczniów wyróżnionych Odznakami Patrona oraz datą zostaną zamieszczone w gablocie, kronice szkolnej oraz na szkolnej stronie www.
  3. Uczniowie występują z „Odznakami” w dniu Święta Patrona.
  4. Uczniowie odznaczeni „Złotą Odznaką Patrona” będą zapraszani na jubileuszowe zjazdy absolwentów.

Starsze odznaki: