Dzień Ziemi w klasie 2c

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi – międzynarodowe święto, przypominające o ochronie środowiska. W tym dniu, na zajęciach, uczniowie klasy 2c z wychowawczynią byli ubrani w kolorze zielonym. Z tej okazji dzieci przygotowały m. in. plakaty na podstawie piosenki „Imieniny Ziemi”, którą poznały podczas zajęć. Przez cały tydzień uczniowie brali czynny udział w rozmowach na temat ochrony naszej planety, smogu czy segregacji śmieci. Na koniec zajęć dzieci rozwiązały „Quiz ekologiczny” – online przygotowany przez wychowawcę.  Zajęcia rozbudziły aspiracje uczniów w zakresie zdobywania wiedzy przyrodniczej, zwiększyły zainteresowania własnym środowiskiem, potrzebą jego ochrony.

„ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI TV ŻYRAFA, FILM EDUKACYJNY DLA DZIECI” - https://www.youtube.com/watch?v=akRWU9EZXKs

Ziemia, to wspólny dom, dlatego dbajmy o nią każdego dnia!

Attachments:
Download this file (DZIEŃ ZIEMI - KLASA 2c.jpg)DZIEŃ ZIEMI - KLASA 2c.jpg[ ]354 kB
Download this file (IMG_20210422_115512_5.jpg)IMG_20210422_115512_5.jpg[ ]2729 kB

1512025