Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 17 grudnia br. w bibliotece szkolnej odbył się Finał Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów kl. IV-VIII. Ze względu na pandemiczną sytuację, nie mógł on przebiegać w takiej formie, jak dotychczasowe edycje. W związku z tym finaliści, wybrani przez polonistki w etapie klasowym ( po dwóch uczniów z każdej klasy), nadesłali do biblioteki nagrania czytanych fragmentów książek. Jury w składzie: Maria Szpurka, Krzysztof Kasperczak i Magdalena Andrzejewska po odsłuchaniu 30 nagrań, wybrało tegorocznych laureatów.

Oto mistrzowie pięknego czytania z poszczególnych klas:

kl. IV - Monika Nowak

kl. V - Magdalena Demuth

kl. VI - Oliwia Dolata

kl. VII - Marta Bzdęga

kl. VIII - Aleksandra Piechocka

Po raz pierwszy podczas Konkursu Pięknego Czytania komisja konkursowa jednogłośnie przyznała nagrodę Grand Prix, a jej szczęśliwą posiadaczką została ósmoklasistka Zofia Selwod. Zosia zachwyciła jurorów nie tylko poprawnością i starannością czytanego tekstu, ale także nietuzinkową, oryginalną interpretacją. Po powrocie do szkoły mistrzowie pięknego czytania otrzymają nagrody książkowe, a wszyscy finaliści pamiątkowe dyplomy.

Wyjątkowo długą, tegoroczną przerwę świąteczną, połączoną z feriami warto wykorzystać m.in. na czytanie KSIĄŻEK. Jak zalecał Voltaire:

"Czytajmy i tańczmy. Te dwie rozrywki nigdy nie wyrządzą światu krzywdy". Zatem do dzieła !!!

Attachments:
Download this file (KPCZ 2020  fot.JPG)KPCZ 2020 fot.JPG[ ]2534 kB