Uczniowie wybrali nowy samorząd

W poniedziałek 25 maja odbyły się wyjątkowe wybory do samorządu uczniowskiego naszej szkoły. Wyjątkowe, ponieważ ze względu na zaistniałą sytuację głosowano przez internet.

Kampania wyborcza uczniów chętnych do pracy w samorządzie trwała dwa tygodnie. Na stronie szkoły można było zapoznać się z kandydatami i z ich pomysłami. O głosy koleżanek i kolegów zabiegało siedmioro uczniów. Uprawnionych do głosowania było 358 uczniów, oddano 202 głosy.

W wyborach zwyciężyła Joanna Ratajczyk z klasy VI c, uzyskując 63  głosy (31,2%). Julii Marciniak (39 głosów- 19,3%)  przypadła funkcja zastępcy przewodniczącej, a sekretarzem została Zofia Rejek (30 głosów -14,9%).

Nowemu samorządowi życzmy ciekawych pomysłów w następnych dwóch latach, a kończącemu kadencję dziękujemy.