Ogólnopolski Konkurs informatyczny

Dnia 24 kwietnia 2019 roku odbyło się uroczyste podsumowanie XIX Ogólnopolskiego Górowskiego Konkursu Informatycznego. Uroczystość rozpoczęła się prezentacją gry napisanej w Scratchu przez uczennicę klasy VIII Szkoły Podstawowej w Krobi Zosię Wałkiewicz. Była to praca przygotowana na eliminacje szkolne i półfinałowe Ogólnopolskiego Górowskiego Konkursu Informatycznego w kategorii Scratch.
Do eliminacji finałowych przystąpiło 23 uczniów, którzy zostali zakwalifikowani przez Komisję XIX Ogólnopolskiego Górowskiego Konkursu Informatycznego i  IV Ogólnopolskiego Górowskiego Konkursu Informatycznego w kategorii Scratch.
Komisja pracowała w składzie Grzegorz Goździewicz (przewodniczący), Ryszard Huzar, Cezary Kaczor, Jacek Figiel w PCDNiPPP w Górze w dwóch turach o godzinie 9.00 i 12.00 - odpowiednio 10 i 13 uczniów.
Uczniowie rozwiązywali zadania konkursowe, których autorem był pan Grzegorz Goździewicz.

Uczennica naszej szkoły Zofia Wałkiewicz zajęła II miejsce w finale konkursu.

Gratulujemy!!!