Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt 

100-lecie Powstania Wielkopolskiego

 

       W dniu 15 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej w Piaskach odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt - 100-lecie Powstania Wielkopolskiego. W rozgrywkach udział wzięły reprezentacje Szkół Podstawowych z Bodzewa, Gostynia, Krobi, Pogorzeli, Pudliszek, Piasków.


 

Zespoły rywalizowały w dwóch grupach. W wyniku losowania, w grupie A zagrały SP Piaski, SP Pudliszki, SP nr3 Gostyń, natomiast w grupie B SP Pogorzela, SP Bodzewo, SP Krobia. Rozgrywki grupowe wyłoniły pary półfinałowe, w których spotkały się SP nr3 Gostyń z SP Bodzewo oraz SP Krobia z SP Piaski. 

Zwycięskie zespoły zagrały o pierwsze miejsce. SP nr 3 Gostyń wygrała z SP Krobia, a w meczu o trzecie miejsce gospodynie pokonały koleżanki z Bodzewa. W meczu o piąte miejsce Pudliszki wygrały z Pogorzelą.

Wszystkim uczestniczkom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair –play w jakim rozgrywane były zawody.
Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz piłki, a trzy najlepsze zespoły puchary oraz nagrody rzeczowe. Wybrano także najlepszą zawodniczkę turnieju: Aleksandrę Hajduk (SP nr3 Gostyń) oraz najlepiej zagrywającą: Darię Stochaj (SP Krobia), które otrzymały pamiątkowe statuetki.