Szkolny Turniej Gier Planszowych

 
Planszówki przeżywają obecnie swój renesans. Kto nie kocha gier planszowych? Nie ma chyba takiej osoby. To doskonała alternatywa dla telewizji, komputera czy smartfonów. Gry planszowe nie tylko bawią, ale też uczą. Niektóre z gier planszowych są zaprojektowane tak, aby rozwijać u dziecka konkretne umiejętności np. gra logiczna Młynek. Nauka logicznego myślenia z pewnością zaprocentuje na kolejnych etapach edukacji. Udowodniono również, że dzieci, które regularnie grają w gry planszowe mają lepszy kontakt z rówieśnikami, poprawia im się koncentracja a nauka w szkole przychodzi z większą łatwością. Mając na uwadze wszystkie te zalety planszówek w środę 5 grudnia 2018 roku zorganizowaliśmy dla naszych uczniów Szkolny Turniej Gier Planszowych.
 

alt

 
Do rywalizacji w „Młynek” zgłosiło się 28 uczniów z klas 4-8 szkoły podstawowej i 4 uczniów z trzecich klas gimnazjum. Rozgrywki odbywały się w sześciu grupach wiekowych, w których uczestnicy turnieju rozgrywali kolejne rundy systemem „każdy z każdym”.

W klasach czwartych bezkonkurencyjny okazał się uczeń klasy 4c Kacper Borowczyk, który wygrał wszystkie swoje rozgrywki zdobywając w sumie 21 pkt. W klasach piątych zwycięzcą został uczeń klasy 5c Antoni Pawlak wygrywając, podobnie jak Kacper, wszystkie  spotkania. W klasach szóstych niepokonaną  okazała się uczennica klasy 6a Anastazja Ofierzyńska. W klasach siódmych rywalizacja była tak wyrównana, że trzech uczniów, Aleksander Nowak, Marcin Jędryczkowski oraz Radosław Wielebiński, uzyskało jednakowy wynik uzyskując ex aequo pierwsze miejsce.  W klasach ósmych wszystkie swoje pojedynki wygrała uczennica klasy 8c Zofia Wałkiewicz. W klasach trzecich gimnazjum, podobnie jak w klasach siódmych, pierwsze miejsce z taką samą ilością punktów zdobyli uczniowie Anna Bartz, Sara Kreczmer oraz Ziemowit Żołędziowski. Wszystkim zwycięzcą serdecznie gratulujemy a pozostałym uczestnikom turnieju dziękujemy za wspaniałą rywalizację.
Zdając sobie sprawę, że gry wideo mają obecnie o wiele większą publikę od planszówek postanowiliśmy to nieco zmienić. Dla wszystkich uczestników turnieju szkoła ufundowała nagrody w formie gier planszowych. Uważamy, że planszówki powinny pojawić się w każdym domu. Dzieci, które grają z rodzicami w gry planszowe od małego, chętniej sięgają po tego typu zabawki w późniejszym czasie. Gry planszowe to nauka, rozrywka i cenny czas spędzony w gronie rodzinnym i z przyjaciółmi Jako organizatorzy mamy nadzieję, że gry, które otrzymały dzieci będą wspaniałą okazją do wspólnej, rodzinnej zabawy.

 
Nauczyciele wychowania fizycznego. Odsłon artykułów:
1217722