Wpisany przez Dariusz Kreczmer
poniedziałek, 26 listopada 2018 21:34

Zapraszamy miłośników gier planszowych na
Szkolny Turniej w MŁYNEK

alt

Turniej odbędzie się  5 grudnia 2018 r. o godzinie 12.00 w małej sali gimnastycznej. Każdą klasę reprezentować będą 2 osoby wskazane przez wychowawcę.  40 uczniów startujących w turnieju zostanie podzielonych na sześć grup wiekowych, w których każdy z grających rozegra cykl spotkań systemem „każdy z każdym”. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody za udział w turnieju.

Grupa 1 – 8 uczniów z klas 4
Grupa 2 – 8 uczniów z klas 5
Grupa 3 – 6 uczniów z klas 6
Grupa 4 – 6 uczniów z klas 7
Grupa 5 – 6 uczniów z klas 8
Grupa 6 – 6 uczniów z klas 3 Gim

Młynek - Zasady gry:

• Gracze losowo wybierają rozpoczynającego.
  • Partia składa się z trzech etapów: rozstawiania pionków, rozgrywki właściwej oraz rozgrywki trzema pionkami.
  • Na początku gracze na zmianę ustawiają swoich 9 pionków na polach planszy.
  • Następnie w swojej turze gracz przesuwa jeden z pionków wzdłuż zaznaczonej linii na sąsiednie pole, o ile jest wolne.

alt

• Pionki przeciwnika mogą być zbijane. Jeśli jednemu z graczy uda się ustawić "młynek", tzn. trzy pionki na jednej z narysowanych linii, to wówczas może on zabrać z planszy jeden z pionków przeciwnika nie stojący w młynku.

alt

• Jeśli jednemu z graczy zostaną tylko trzy pionki, rozpoczyna się trzeci etap gry. Od tej pory w swojej turze może on przestawić dowolnie wybrany ze swoich pionków na dowolnie wybrane wolne pole (tzn. nie ma obowiązku poruszania się wzdłuż linii).

alt

• Gra kończy się, gdy jeden z zawodników nie może wykonać ruchu lub gdy pozostaną mu tylko dwa pionki i nie będzie mógł utworzyć młynka.