OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI WŚRÓD NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW
SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KROBI

"100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”                                                                                                  100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli to ważne wydarzenie, dlatego świętowanie wśród najmłodszych uczniów rozpoczęto już w październiku udziałem w szkolnym konkursie plastycznym “100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”. Każda klasa biorąca udział w konkursie  przygotowywała jedną wspólną pracę plastyczną, którą później można było podziwiać na wystawie zorganizowanej w holu szkoły. Wśród najmłodszych uczniów  nagrodzone  zostały prace klas: 2b, 2c, 2d i 3a. 
Uczniowie również zaangażowali się w przygotowanie “Sztafety plastycznej”, przynosząc różne materiały do wykonania mapy Polski.
 
 „RECYTUJEMY DLA NIEPODLEGŁEJ”
5 listopada wśród uczniów klas I-III przeprowadzone zostały szkolne eliminacje XIV GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „RecytujeMY dla  Niepodległej”. Już w październiku chętni uczniowie uczestniczyli w eliminacjach klasowych, podczas których z każdej klasy wybrano najładniej recytujące dziecko. Podczas eliminacji szkolnych wśród ośmiu najlepszych recytatorów najwyżej oceniono występ Franciszka Rosika z klasy 1a, drugie miejsce zajęła Maria Radczyk z klasy 2d, a trzecie zdobyła Zofia Nowacka z klasy 3a. 
W środę 7 listopada laureaci eliminacji szkolnych z wielkim sukcesem recytowali wiersze w gminnym etapie konkursu “RecytujeMY dla Niepodległej”. W kategorii wiekowej klas I-III, Maria Radczyk zdobyła I miejsce i tytuł “Recytatora Roku” oraz Zofia Nowacka otrzymała wyróżnienie. 
 
“PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ”
11 listopada jest okazją do oddania hołdu tym, którzy poświęcili swoje życie dla Ojczyzny i wyrażenia uczuć patriotycznych. 
W tym roku szkolnym 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zespół nauczycieli nauczania zintegrowanego postanowił uczcić, organizując dla dzieci “PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ”. 
Przegląd odbył się w piątek 9 listopada w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Tego dnia, dzięki współpracy z rodzicami wszystkie dzieci przyszły do szkoły w stroju galowym. Każdy uczeń miał przypiętą biało-czerwoną rozetkę, w ten sposób chcieliśmy zaakcentować ważne wydarzenie dla naszej Ojczyzny. 
Na wstępie uroczystości pan wicedyrektor Krzysztof Kasperczak powitał uczestników przeglądu, przypomniał wszystkim z jakiej okazji się spotkaliśmy. 
Po czym zgromadzeni na sali uczniowie z zainteresowaniem słuchali przygotowanej prezentacji słownej, w której uczennice klasy trzeciej przybliżyły zgromadzonym najważniejsze wydarzenia z okresu niewoli narodowej oraz okoliczności  odzyskania wolności przez Polskę w 1918 roku. 
Główna część przeglądu rozpoczęła się pięknie zatańczonym polonezem. Następnie każda klasa z dużym zaangażowaniem zaprezentowała się na scenie, wykonując piosenki o tematyce patriotycznej. Dzieci zaśpiewały między innymi takie utwory jak: “Co to jest niepodległość”, “Polska”, “Mała Ojczyzna”, “Przybyli ułani”, “Witaj Zosieńko”, “Warszawskie dzieci”, “Skarby Polski” oraz “Jestem Polką i Polakiem”. Laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego, umilili uroczystość piękną recytacją wierszy o Polsce. 
Należy podkreślić, że do przeglądu pod kierunkiem wychowawczyń uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich przygotowywali się już od początku października, doskonaląc śpiew i układy taneczne. Uczniowie słowem i piosenką wyrazili swoją miłość do ojczyzny i dumę z tego, że są Polakami. Wszyscy obecni na uroczystości w atmosferze radości wysłuchali montażu słowno-muzycznego. 
Wierzymy, że aktywny udział dzieci w “PRZEGLĄDZIE PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ“ zaprocentuje w przyszłości ich aktywnością obywatelską i patriotyczną postawą.         
Również 9 listopada, o godzinie 11.11 najmłodsi uczniowie wspólnie ze starszymi kolegami i nauczycielami włączyli się w akcję “Rekord dla Niepodległej”, podczas której zaśpiewali cztery zwrotki “Mazurka Dąbrowskiego”.

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ 
Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wśród najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Krobi zakończyły się szkolnymi eliminacjami do MIĘDZYGMINNEGO KONKURSU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ. Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Nieparcie.
Eliminacje w naszej szkole odbyły się 19 listopada, brało w nich udział ośmioro zgłoszonych dzieci. Wszyscy pięknie śpiewali piosenki patriotyczne, a do etapu międzygminnego zostały wybrane przez jury dwie osoby: Marcelina Tajbel z klasy 1c i Stanisław Żelichowski z klasy 2b. Marcelinka i Stasiu będą reprezentować szkołę w etapie międzygminnym, który odbędzie się 30 listopada 2018 roku w Gogolewie. 
 
 
 
 Odsłon artykułów:
1006322