II  WIELKOPOLSKI  ZLOT  MEDIATORÓW  RÓWIEŚNICZYCH

alt

         W dniach 26-28 października w Wielowsi odbył się zlot mediatorów, który był nie tylko okazją do odnowienia "starych" znajomości, ale i zawarcia nowych.
Piątkowy wieczór to czas na zakwaterowanie w salach oraz na prezentacje grup. Od samego rana w sobotę graliśmy, wspinaliśmy się na wyżyny, obowiązkowo tańczyliśmy belgijkę, pisaliśmy opinię o zlocie, śpiewaliśmy, jedliśmy pizzę i robiliśmy wieeeele różnych rzeczy. Spotkanie to miało głównie charakter integracyjny i okazało się, że młodzież wcale nie musi mieć telefonów, żeby się dobrze bawić. Wystarczy im po prostu doborowe towarzystwo. Dla potencjalnych mediatorów zlot był okazją, aby przekonać się, czy chcą zająć się mediacjami. Dziękujemy pani Mirosławie Kmiecik za zaproszenie i pani Kasi Teledze za zorganizowanie zajęć. ❤


Uczniowie, podzielili się z opiekunami następującymi opiniami na temat zlotu (zapis w oryginalnym kształcie, bez korekty autora artykułu):

„Zlot odbył się w Wielowsi. Przybyło 61 uczniów z różnych szkół z całej Wielkopolski. Uczniowie pracowali aktywnie i bardzo długo. W pierwszy dzień uczniowie tryskali energią. Intensywnie uprawiali sporty. Drugi dzień był mniej energiczny, ale polegał na integracji międzygrupowej. Opiekunowie, zarazem nasi wykładowcy darzyli nas wielkim zaufaniem. Panie kucharki dołożyły wszelkich starań, aby to, co było nam podane do jedzenia było smaczne. Wszyscy uczestnicy zlotu darzyli siebie nawzajem przyjaźnią, zrozumieniem, pomocą. Zabawy zorganizowane na tym spotkaniu były rozmaite i uczyły nas pracy w grupie. Z całego serca, my mediatorzy i kandydaci na mediatorów chcemy podziękować za troskę, trud, wysiłek i przeprosić za nieprzespane noce i wszelkie złe uczynki, was, drodzy opiekunowie.” (Kacper, Wiktoria, Jakub, Kaspi) 

„Mieszkamy w Wielkopolsce i jesteśmy mediatorami rówieśniczymi. W dniach 26-28 października odbył się II zlot mediatorów z Wielkopolski w Wielowsi. Poznaliśmy tutaj dużo wspaniałych oraz pełnych dystansu do siebie ludzi. Są to osoby, które pomogą w każdej sytuacji. przyjechaliśmy tutaj, ponieważ chcieliśmy zintegrować się z innymi mediatorami. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy w tym uczestniczyć. Niestety, to co dobre, szybko się kończy. Rozstaniom na pewno będą towarzyszyć łzy oraz myśl, że spotkamy się dopiero za za jakiś czas. Mamy nadzieję, że będą następne zloty lub akademie. Oczywiście, z mediatorami z całej Polski.” (Maria, Martyna, Wiktor, Bartek)

„Jest bardzo fajnie. Są tu mili, zabawni ludzie. Mogliśmy nawiązać nowe znajomości. Mieliśmy możliwość spotkania ze starymi przyjaciółmi z poprzednich zlotów i obozów. Fajnie, że cisza nocna nie zaczyna się od 22.00. Mogliśmy spróbować swoich sił we wspinaczce. Ci, co chcieli, grali w piłkę nożną lub w siatkówkę. Śniadanie było o 9, co wielu osobom pomogło ogarnąć się. Mieliśmy możliwość integracji poprzez różne gry i zabawy. Ogólnie bardzo nam się podoba i chcielibyśmy więcej takich obozów i zlotów” (Marta, Oliwia, Ada, Wojtek).

„Zlot bardzo nam się podoba. Poznaliśmy wiele nowych twarzy. Na tym zlocie mogliśmy zobaczyć dawnych znajomych z akademii w Gdańsku. Jest świetna atmosfera i każdy chodzi z uśmiechem na twarzy. Mamy tyle rzeczy do obgadania i integrowania się, że chodzimy dość późno spać. Podziwiamy naszych opiekunów, że z nami wytrzymują. Fajnie, że mogliśmy skorzystać ze ścianki  wspinaczkowej oraz akcesoriów sportowych. Oczywiście, jak na każdym zlocie była odtańczona belgijka. Mamy nadzieję, że takich świetnych i interesujących zlotów będzie więcej…”

„Zlot mediatorów rówieśniczych pozwala nam na poznanie nowych znajomości oraz umożliwia nam bliższy kontakt z poznanymi wcześniej przyjaciółmi. Możemy również nauczyć się gier i zabaw, a przede wszystkim integracji. Nasi opiekunowie zapewniają nam miło spędzony czas. Jednak uważamy, że gra w „Koc” mogła trwać trochę krócej. Poza tym nic byśmy nie zmieniali. Spotkania mogłyby być częściej, ponieważ są wyjątkowe i niepowtarzalne. Cieszymy się, że możemy brać w tym udział… ( Angelika, Julka, Sara, Piotrek)

„Przyjemna atmosfera, dużo ciekawych osób. Interesujące zabawy i dużo uśmiechów. Fajni i opiekuńczy opiekunowie. Zawieranie nowych znajomości. Rozwijamy się mediacyjnie i sportowo. Wiele miejsca do zabawy i budowania nowych relacji. Mamy dużo swobody. Wszyscy są dla siebie mili i wyrozumiali. Możemy polegać na opiekunach w trudnych sytuacjach. Każdy z nas jest pozytywnie nastawiony do zlotu. Wydłużylibyśmy czas zlotu” (Dominika, Daria, Tomek, Maks)

„Naszym zdaniem ten zlot był bardzo klimatyczny i dużo nas nauczył. Dzięki niemu wiemy, jak pracować w grupie oraz staliśmy się otwarci na nowe znajomości. Zdobyliśmy te umiejętności dzięki wspaniałym opiekunom, którzy przygotowują dla nas ciekawe i kreatywne zabawy. W trakcie takich zlotów możemy być sobą oraz wyrażać własne zdanie, ponieważ jesteśmy jedną WIELKĄ rodziną, którą połączyła mediacja. Mediacyjne spotkania są również źródłem kontaktu między nami a przyjaciółmi, pomimo odległości. Te wyjazdy odgrywają w naszym życiu bardzo ważną rolę, ponieważ poznajemy siebie. Chciałybyśmy bardzo podziękować wszystkim osobom, które poświęciły swój czas na realizację spotkania. Również dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas. Prosimy, aby zloty odbywały się częściej.” (Amelia, Aleksandra, Kinga, Jagoda)

 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zlotu mediatorów, który odbył się w Wielowsi, ponieważ:

  • poznaliśmy wielu  nowych ludzi,
  • nauczyliśmy się dużo ciekawych rzeczy,
  • atmosfera jest fantastyczna,
  • mogliśmy rozwijać nasze umiejętności i zainteresowania,
  • nauczyciele są bardzo mili,
  • poznaliśmy wiele ciekawych zabaw integrujących grupę,
  • mogłoby być dłużej.” (Kasia, Weronika, Mikołaj, Amelia)
Odsłon artykułów:
1006332