Wpisany przez Sławomir Gembiak
środa, 26 września 2018 08:15
Lekcja sportu z Anitą Włodarczyk.
Dnia 11 września 2018 r. przy  SP 4 w Rawiczu została uroczyście otwarta do użytku nowa hala sportowa, a nazajutrz odbyła się w niej lekcja sportu z udziałem 250 uczniów z klas        4 – 6. Wydarzenie, w których uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły, reprezentanci klasy 4c, 5c i 6c, otworzył uroczyście burmistrz Rawicza p. Grzegorz Kubik. Przywitał on serdecznie wszystkich „małych” sportowców oraz tych wybitnych, czyli Anitę Włodarczyk, Karolinę Kucharczyk i Przemysława Waścińskiego.  Niezwykle utytułowana, wielokrotna medalistka największych imprez lekkoatletycznych, mieszkanka Rawicza Anita Włodarczyk bawiła się z dziećmi w rzut młotem. Każdy spróbował swoich sił, rzucając przyborem, który przypominał ten prawdziwy młot. Pani Anita cierpliwie tłumaczyła i poprawiała błędy.        W innym miejscu pięknej hali sportowej startu niskiego i biegu sprinterskiego uczyli wspólnie Karolina Kucharczyk i Przemysław Waściński. Pani Karolina jest znaną wielokrotną medalistką igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy w lekkoatletyce osób niepełnosprawnych.  Halowy mistrz Europy w sztafecie 4x400m, Przemysław Waściński niezwykle dokładnie instruował młodych sprinterów jak ustawiać się w blokach startowych. Lekcja sportu w rawickiej hali, to również stanowiska w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą. Przez trzy godziny uczniowie ćwiczyli ze znanymi  z największych aren sportowych lekkoatletami. Były to niezapomniane chwile i być może z tego licznego grona narodzi się     w przyszłości nowa gwiazda królowej sportu.