Dwudniowa wycieczka rowerowa do Osiecznej
 
    W dniach 18 - 19 .06 2018 r.grupa 25 uczniów  z klas III Szkoły Podstawowej z Krobi wzięła udział  w dwudniowej wycieczce rowerowej do Osiecznej. Pojechaliśmy wspólnie z podopiecznymi Akademii Odkrywców Dwujęzycznej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lesznie. 
    Wycieczka miała dwa etapy : piewrwszy pokonaliśmy autobusem, etap drugi, czyli trasę Leszno - Osieczna przejechaliśmy na rowerach. Po dotarciu na miejsce uczniowie zostali zakwaterowani w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym " Morena ". Następnie wszyscy udaliśmy się na spacer nad jezioro, gdzie mieliśmy możliwość poznania pozostałych uczestników wycieczki. W godzinach popołudniowych wesoło spędziliśmy czas przy śpiewach i pieczeniu kiełbasek na ognisku. Wieczorem przydały nam się zabrane latarki. Nocne podchody - ulubiona zabawa obozów harcerskich, również nam dostarczyła wielu niezapomnaianych emocji. Tropiąc leszczyńską gruę musieliśmy odnajdywać właściwe strzałki i listy z zadaniami do wykonania. Odnieśliśmy sukces - uciekinierzy zostali odnalezieni ! Późnym wieczorem zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrociliśmy do schroniska na nocleg. Następnego dnia o godz. 7.00 z łóżek wyrwała nas " pobudka ! " i pobiegliśmy na poranną zaprawę nad jezioro. Po śniadaniu obydwie grupy miały okazję uczestniczyć w zajeciach prowadzonych w języku angielskim, poznając różnorodne gry i zabawy sportowe. W południe wyruszyliśmy rowerami w drogę powrotną do Leszna. Podróż odbyła się bez żadnych kolizji. Wszystkie dzieci potrafiły podporządkować się wcześniej przedstawionym zasadom ruchu rowerowego. Gdy dotarliśmy do Akademii Odkrywców, czekał tam na wszystkich  smaczny obiad . Po posiłku pożegnaliśmy grupę z Leszna, podziękowalismy za zaproszenie i wspólną wycieczkę. Po czym autobusem wróciliśmy do Krobi. 
     Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i przygód, dając okazję do zabawy i nauki jednocześnie. Opiekunami krobskiej grupy były panie  Violetta Skrzypczak i Anna Nalborska oraz pan Daniel Gała. 

                                                                                             Skrzypczak Violetta : ) Odsłon artykułów:
985752