Wpisany przez Anna Sobczyńska
poniedziałek, 11 czerwca 2018 16:58
UMIEM DODAWAĆ I ODEJMOWAĆ

W klasie pierwszej  kolejny już konkurs. Tym razem uczniowie zmagali się w dziedzinie wiedzy matematycznej. Za cel konkursu przyjęto rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych, jak również sprawdzenie umiejętności dodawania i odejmowania.  Po prawie całorocznym ćwiczeniu i zgłębianiu wiedzy matematycznej nadszedł czas na wykazanie swoich umiejętności. Dzieci podeszły do tematu bardzo poważnie- ćwiczyły zadania dodatkowe w klasie oraz w domu. Przygotowanie było bardzo solidne zwarzywszy na fakt , iż w klasie jest wiele ambitnych dzieci, co bardzo cieszy panią wychowawczynie, ale najbardziej usatysfakcjonowani i dumni są rodzice.
W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klasy Ic. Uczniowie w czasie 45 minut rozwiązywali zadania matematyczne przygotowane przez wychowawcę klasy. Po sprawdzeniu wyników  wraz z jury w którym zasiadła - Pani Mirosława Nowacka, okazało się, iż siedem prac jest  bezbłędnych, co przyczyniło się do dogrywki. Ostatecznie trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie: Monika Nowak, Agnieszka Jędryczkowska oraz Szymon Tomczak. Radości i dumy nie było końca. Finaliści okazali się bezkonkurencyjni, a tym samym zostali mistrzami klasowymi  w dodawaniu i odejmowaniu.  Konkurs zakończył się gromkimi brawami, rozdaniem dyplomów, nagród rzeczowych oraz pamiątkowym zdjęciem.