Wpisany przez Magdalena Andrzejewska
piątek, 25 maja 2018 08:19
Grupa "Na Fali" na Festynie Zielonoświątkowym w Szreniawie

W niedzielę 20 maja br. przedstawicielki grupy teatralnej "Na Fali"  reprezentowały szkołę i gminę podczas Festynu Zielonoświątkowego, organizowanego przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Zuzanna Dolata, Marcelina Urbańska, Weronika Przybył i Joanna Ratajczyk zaprezentowały scenki i monologi gwarowe, bawiąc licznie zgromadzoną publiczność. Dziewczyny otrzymały gromkie brawa za swoje występy oraz słowa uznania za popularyzowanie gwary - dziedzictwa odchodzącego coraz bardziej do lamusa. Ponadto na tamtejszej scenie wystąpiły Zespół Folklorystyczny z Domachowa i okolic oraz Zespół Folklorystyczny "Wiwaty" z Pobiedzisk. Festyn obfitował w liczne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na rozległym terenie można było zwiedzać bogate ekspozycje muzealne, korzystać z warsztatów florystycznych, wikliniarskich, z  atrakcyjnych stoisk gastronomicznych, oglądać paradę umajonych wołów i zaprzęgów zwierzęcych,  pokaz strzyżenia owiec oraz pracy kowala i kołodzieja.