Nasi aktorzy w Finale Przeglądu Młodego
Teatru Wielkopolski „Dzień Dobry Sztuko!”
 
W piątek 13 kwietnia br. młodsza grupa teatralna „Na Fali” wzięła udział w XIII Finale Przeglądu Młodego Teatru Wielkopolski „Dzień Dobry Sztuko!” w Suchym Lesie. Kwalifikacje do udziału w Przeglądzie odbyły się w styczniu na podstawie przesłanych nagrań spektakli. Młodzi aktorzy z naszej szkoły znaleźli się w gronie 16 wybranych grup teatralnych spośród 78 nadesłanych nagrań z całej Wielkopolski. W kategorii kl. 4-7 SP wybrano 5 spektakli, w tym „Wielkie zmartwienie” grupy teatralnej „Na Fali”. 
Bardzo ucieszyła  nas wszystkich ta wiadomość. Reguła przeglądu zapewnia grupom, które dotarły do finału, udział w warsztatach teatralnych. Nasi aktorzy mieli przyjemność uczestniczyć w takich warsztatach 4 kwietnia br. w krobskim kinie. Przeprowadził je Artur Szych - aktor, trener qigong, trener odnowy głosu, twórca Teatru Wierzbak Plus. Uczniowie pracowali głównie nad oddechem, ruchem scenicznym, nad głosem, doskonalili umiejętność modulowania nim. Uczyli się konsekwencji trwania w swojej roli do końca spektaklu. Podczas warsztatów panowała niezwykle miła i przyjazna atmosfera. Pan Artur chętnie dzielił się swoim wieloletnim doświadczeniem i przede wszystkim praktyczną wiedzą.

Z finału w Suchym Lesie nasi aktorzy wrócili w późnych godzinach wieczornych bardzo zmęczeni, ale zadowoleni oraz bogatsi o niecodzienne przeżycia, emocje i doświadczenia. Obejrzeli siedem różnych spektakli, uczestniczyli w warsztatach plastycznych, których efektem było nagranie krótkiego filmu poklatkowego, udzielali wywiadu miejscowej telewizji i gazecie.  Podczas tego przeglądu nie przyznaje się żadnych miejsc, wyróżnień, nagród aktorskich. Jest przewidziana statuetka Wojciecha tylko dla jednego zespołu, którą w tym roku otrzymali młodzi aktorzy z Lusówka. Naszą grupę nagrodzono za wzruszający spektakl „Wielkie zmartwienie” reflektorem ledowym, który na pewno wykorzystamy w kolejnych działaniach teatralnych .

 Odsłon artykułów:
985738