I Memoriał im. Mirosława Walusia

Dnia 18 marca 2018 r. minął rok od niespodziewanej śmierci nauczyciela matematyki w naszej szkole podstawowej. Mirosław Waluś, były burmistrz Krobi, zapisał się trwale w naszej pamięci.
Wspominamy jak często można go było widywać na tzw. drodze posadowskiej albo w Karcu, gdzie aktywnie spędzał czas wolny. Historia, bieganie oraz jazda rowerem to były jego ulubione zainteresowania. To on bez wahania jako burmistrz Krobi zaakceptował pomysł Biegu Wiosny i Jesieni w naszej gminie. Znamy go również z biegów maratońskich. Jego znakomity czas niewiele ponad 3. godziny długie lata był tzw. rekordem z brodą w naszej gminie. Mając w pamięci postać Mirosława Walusia - patrioty i biegacza - chcieliśmy uczcić jego pamięć. Dlatego zorganizowaliśmy I Memoriał im. Mirosława Walusia, który odbył się w pierwszy Dzień Wiosny. Uczestnikami byli uczniowie klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum. Klasy wraz z wychowawcami zaliczyły 30. minutowy marszobieg drogą posadowską. Nie było żadnej klasyfikacji. Uczniowie na żywo poznali trasę swojego byłego nauczyciela, a ponadto biegnąc z flagami narodowymi, przypomnieli o 100. rocznicy  odzyskania niepodległości przez Polskę. Rada Rodziców, która bardzo chętnie pomogła w realizacji tego przedsięwzięcia, ufundowała biegaczom kiełbaski. Każdy mógł samodzielnie usmażyć pyszną porcję na ognisku, które sprawnie przygotował i obsługiwał pan Andrzej Łakomy. Radzie Rodziców, panu Andrzejowi oraz wszystkim uczestnikom dziękujemy.Odsłon artykułów:
961321