Spotkania z pisarzem – Łukaszem Wierzbickim
 
Dzięki współpracy naszej szkolnej biblioteki z Biblioteką Publiczną, w piątek, 15 grudnia w naszej szkole odbyły się cztery spotkania z p. Łukaszem Wierzbickim - autorem lektur dla dzieci: „Afryka Kazika” i „Dziadek i niedźwiadek”. Pisarz w niezwykle ciekawy, ekspresyjny sposób przedstawił genezę powstania tych opowiadań oraz losy ich bohaterów. W czasie swoich wystąpień p. Wierzbicki, jak sam podkreślał, opowiedział trzy historie: Kazimierza Nowaka, który rowerem i nie tylko przemierzył Afrykę, niedźwiadka Wojtka, który towarzyszył żołnierzom z armii Andersa, oraz własną – chłopca, który chciał być pisarzem i któremu udało się zrealizować własne marzenie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii, które opowiadał im pisarz. Przy tej okazji zwracał on uwagę dzieci na możliwość i wartość przyjaźni człowieka ze zwierzętami, a także na sens realizowania swoich marzeń.  Na zakończenie każdego ze spotkań gość rozdawał wszystkim zainteresowanym pamiątkowe zakładki z autografem. Z całą pewnością spotkanie to przyczyniło się nie tylko do zainteresowania książkami jego autorstwa, ale także było lekcją, która na długo pozostanie w pamięci słuchaczy. Odsłon artykułów:
985762