PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kaczmarek   
niedziela, 03 grudnia 2017 14:12
„Rekolekcje to takie lekcje, gdzie duży i mały chce być doskonały”.
        Tak to prawda, ale to także doskonały sposób pogłębienia swojej wiary i więzi z Panem Bogiem. W tych wyjątkowych lekcjach, od 27-29 grudnia 2017r. uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.
      Temat przewodni skupiał się wokół hasła „Idźcie i głoście”. Spotkania odbywały się w trzech grupach wiekowych, które obejmowały uczniów klasy I-III, IV-VI, VII i II-III G. Każdego dnia uczniowie przeżywali swoje spotkania rekolekcyjne zarówno w kościele, gdzie słuchali Słowa Bożego wygłoszonego przez ks. Artura Biegańskiego, proboszcza z Chwałkowa, jak i w szkole, gdzie kontynuowali swoje spotkania w klasach przygotowując adwentowe plakaty. Uczniowie klas I-III SP wykonywali rysunki zatytułowane „ Jak jest u Pana Boga – jak wyobrażam sobie niebo”, które następnie przekazały bliskiej sobie osobie. Natomiast uczniowie klas IV-VI przygotowywali plakaty zachęcające do udziału w roratach, a uczniowie klas VII i gimnazjalnych zachęcające do spowiedzi adwentowej. Część tych plakatów, w imię hasła „Idźcie i głoście” została wystawiona w holu szkoły, część natomiast została porozwieszana w różnych miejscach naszego miasta i wiosek.
    Zapewne  uatrakcyjnieniem naszych rekolekcji był ewangelizujący występ zespołu muzycznego „Testimonium”. Cieszył się on wielką popularnością, angażował naszą młodzież do dobrej zabawy i chwalenia Boga śpiewem. Nie zabrakło też zagadek i quizów religijnych.
       W ostatnim dniu rekolekcji dzieci uczestniczyły we Mszy Świętej, po czym udały się do kina, gdzie uczestniczyły w projekcji filmu. Uczniowie klas VII i gimnazjum obejrzeli film pt.  „Ognioodporni”, natomiast klasy IV-VI film pt. „Największy z cudów”. Wrażenia dzieci były nieocenione, pełne przejęcia i refleksji.
      Zapewne były to szczególne dni roku szkolnego. Choć wolne od zajęć dydaktycznych, to jednak pełne nauki. Dostarczały  na pewno wielu ważnych i ciekawych myśli, do których z pewnością nieraz warto będzie wrócić.
     Bardzo dziękujemy Dyrekcji Szkoły oraz naszym nauczycielom i wychowawcom bez których niemożliwe byłoby przeprowadzenie naszych rekolekcyjnych spotkań. Dziękujemy za sprawowanie opieki nad dziećmi , nadzorowanie prac w klasach i przeprowadzanie ich do kościoła czy kina. Dziękujemy też dzieciom i młodzieży za wspaniałe pomysły i piękne wykonanie prac.